Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα το dx.com με ενημέρωσε ότι έκανε refund. Ήρθε και η επιβεβαίωση από το paypal

Γενικα σε οσους ειχαμε παραγγειλει και δε το ειχε στειλει ακόμα εκανε refund. Βασικά εχω την εντυπωση από αυτα που διαβάζω ότι περίπου 1 στους 3 παρελαβε. Εχω ξαναψωνισει απο dx αλλα μάλλον ηταν η τελευταια φορα που εκανα δοκιμή στο συγκεκριμένο..Ουτε απεξω πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα μετα απο 1 μηνα και 4 μερες που επεσε η παραγγελια για το Cube εριξαν τσαμπουκαλιδικο refund. (χωρις τη συγκαταθεση μου). Μαπα το dx μεγα μαυρο απο εδω και περα. Παιξαμε και χασαμε. Επισης με την ισοτιμια τη σημερινη χανουμε και 2 με 3 ευρω απο τοτε. Αλλα αυτο πρεπει να το δω καλυτερα


Παραθετω και αποσπασματα απο το πρωτο Live Chat που ειχα μαζι τους στις 4 Δεκεμεβρη

 

 

Yarina: Your order is still being processed for shipment at this moment, I have checked the item 236767 you ordered is one of the top  sellers and many customers have bought it, we will try to get the enough amount from the suppliers.

Yarina: It needs about 3-5 more working days to be restocked.

Yarina: We will try best to collect and ship out your order as soon as possible.     You will be notified as soon as the order is shipped out.

 

Και απο το 2ο Live Chat 8 μερες μετα στις 12 Δεκεμβρη

 

Justina: Dear ,I have pushed your order as an emergency, we will ship it asap when we get the items in stock ! I will do everything in my power to ship the order ,meanwhile I will send you an e-mail to notify you when the order get shipped !

Justina: Normally the item will be restocked around 7-12 days :)    If you do not want to wait , you could request us to cancel the unavailable items to get a refund !

Justina: DX is working hard for you , please do not worry !

 

Justina: Dear , I'm looking forward to getting 5-Star rating from your help :)

 

 

Και μετα ηρθε το refund :devil:
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Που το εχει πιο φθηνα ξερεις;</p>

<p>Επισης ποια η διαφορα του WCDMA με το αλλο μοντελο που κυκλοφορει; Γιατι λενε για επιλογη συσκευης WCDMA?</p>

 

Ποιο φθηνά δεν ξέρω, έχω την εντύπωση το merimobiles το έχει ποιο φθηνά γιατί έχει κ κουπόνι! Επίσης το wcdma είναι η ευρωπαϊκή εκδοση κ παντα την συσκευη με wcdma να επιλεγεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηγα 

my acount - 

newsletter

κάτω αριστερά και ζήτησα διαγραφη

δε θελω να μου ξαναστείλουν ουτε προσφορά ουτε να τους ξαναδω

και θα λεω απο δω και μπρος τα χειροτερα

γιατι το ταμπλετακι το πουλανε με αλλο κωδικο 190 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές. Θα ήθελα την άποψη σας τόσο για την επιλογή smartphone όσο και για την απιλογή καταστήματος. Μετα από μια αναζήτηση βρήκα το παρακάτω. Από ότι διάβασα εδώ το συγκεκριμένο site είναι αρκετά αξιόπιστο. Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα (και χαρακτηριστικά) περίπου?

http://www.geekbuying.com/item/Neken-N6-5-0Inch-IPS-FHD-OGS-Screen-MTK6589T-Quad-Core-1-5GHz-2GB-32GB-12-6MP-Camera-Android4-2-with-3G-GPS---White-323641.html

Και κάτι ακόμα, τα κινητά αυτά είναι συμβατά με τα Ελληνικά δίκτυα?

Επεξ/σία από kvrontakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το εχει πιο φθηνα ξερεις;

Επισης ποια η διαφορα του WCDMA με το αλλο μοντελο που κυκλοφορει; Γιατι λενε για επιλογη συσκευης WCDMA?

Αν θέλεις να έχεις 3g που να δουλεύει στο κινητό, τότε κοιτάς να έχει πάντα wcdma 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο φθηνά δεν ξέρω, έχω την εντύπωση το merimobiles το έχει ποιο φθηνά γιατί έχει κ κουπόνι! Επίσης το wcdma είναι η ευρωπαϊκή εκδοση κ παντα την συσκευη με wcdma να επιλεγεις!

Το βρηκα απο εδω σε αρκετα καλη τιμη πιστευω μιας και δινει μαζι 32αρα καρτα, screen protector, και silicon case

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-free-32gb-original-class-10-red-rice-wcdma-3g-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

Ειναι αξιοπιστο αυτο το to2c?

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές. Θα ήθελα την άποψη σας τόσο για την επιλογή smartphone όσο και για την απιλογή καταστήματος. Μετα από μια αναζήτηση βρήκα το παρακάτω. Από ότι διάβασα εδώ το συγκεκριμένο site είναι αρκετά αξιόπιστο. Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα (και χαρακτηριστικά) περίπου?

http://www.geekbuying.com/item/Neken-N6-5-0Inch-IPS-FHD-OGS-Screen-MTK6589T-Quad-Core-1-5GHz-2GB-32GB-12-6MP-Camera-Android4-2-with-3G-GPS---White-323641.html

Και κάτι ακόμα, τα κινητά αυτά είναι συμβατά με τα Ελληνικά δίκτυα?

Φιλε η καλυτερη επιλογη κινητου σε αυτα τα χρηματα ειναι το Xiaomi Red Rice που αναφερω παραπανω. (απο που θα το παρεις ειναι αλλο θεμα). Σαν συσκευη ομως ολοι λενε πως ειναι η καλυτερη σε αυτα τα χρηματα και η πιο ποιοτικη.

Επισης επειδη με ενδιαφερει πολυ το GPS και το εψαξα γενικα οι MTK6589 επεξεργαστες εχουν θεματα στις περισσοτερες συσκευες εκτος απο αυτη εδω που ολοι λενε οτι λοκαρει αψογα με τη μια χωρις ενεργα data και mobileuncle tools και τετοια κολπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...