Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στο rice. Δεν έχω δει το thl από κοντά για μιλήσω σε θέμα ποιότητας (που λογικά το xiaomi υπερέχει ) αλλά ήδη το κινητό παρόλο που είναι mtk δεν έχει πρόβλημα με gps και το πιο σημαντικό! Αναβάθμιση κάθε βδομάδα miui

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Τελικά οι επιλογές μου είναι δυο...
 
 
Ποιο από τα δυο;

 

Red Rice και από μένα... μιας και το έχω στα χέρια μου και ξέρω ότι είναι καλό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που εχουν στη κατοχη τους το Rice μπορουν να μας πουν πως παει η μπαταρια του?

Εγώ το έχω ούτε μια ολόκληρη μέρα στην διάθεσή μου.. οπότε δεν μπορώ να πω πολλά. Σε 2-3 μέρες θα έχω πιο χρήσιμα συμπεράσματα. Πάντως μέχρι στιγμής μου φαίνεται ότι τα πάει καλά, θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι νωρις ακομα. Για καλυτερα συμπερασματα στη μπαταρια το κινητο πρεπει να ειναι καπως φορτωμενο για να δουμε ποσο αντεχει. Αν δε σου κανει κοπο θυμισου λιγο καιρο αργοτερα να μας πεις πως παει διοτι δειχνει καλη συσκευη και σε καλη τιμη το rice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι..Σκευτομαι να παρω το xiaomi hongmi  απο εδω http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-red-rice-wcdma-3g-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html ..Δουλευει κανονικα στο δικτυο μας η συγκεκριμενη εκδοση ετσι?Απο καμερα και ηχο λενε ειναι πολυ καλο.Γνωριζετε αν ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που εχουν στη κατοχη τους το Rice μπορουν να μας πουν πως παει η μπαταρια του?

 

Κάνε μια βόλτα εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369820

 

Επίσης στο merimobiles το έχει 187$ http://campaign.r20.constantcontact.com/render?llr=iatinjdab&v=001qcrdJaeP7TZ6o2EWphh5W9vdZh3p0dD7Hp5ypHkP8ChslQqwDKa8bNCggrmWbHhpm3HQliH_GGIGdRoMMM7Dt6xptQl9Iqq7IHT11PLwJPhk1J2Jj2pHc37PFYlZfXiK3Sc_5astS4k%3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε refund για το cube από merimobiles. Δώσαν κι ένα κουπονάκι 15$ για αποζημίωση και καλά.

Καταραμένο πράγματι το συγκεκριμένο tabletάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 18/12/13 εκανα μια παραγγελια ενα tablet και σημερα μου ηλθε αυτο:Dear Yiannis ,

 
Thank you for your contacting about this !
Sorry for the inconvenience ,
I have checked for you and find the item you want is not in stock now ,
Can you wait for a few days more and we send the item to you ,is it ok ?
Wait for your reply,
best regards
 
Coral
τους εστειλα απαντηση οτι δεν ειναι ΟΚ και να νου στειλουν τα λεπτα μου πισω(πες τε μου πως κανω refund) και αμεσως πηγα στο paypal και εκανα dispute τι αλλο πρεπει να κανω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 43 να ρωτησεις,αν δεν ρωτησεις στο myphone gr τι περιμενεις?

ενα μικροθρεντακι στα κινεζικα ειναι εδω,ενω εκει εχει 100δες θρεντ θηριωδη για καθε κινεζικο κινητο...

 

σαρ με mtk6589 και mtk 6577 περι το 0,7 ειναι ολα.

εχουν κ ιδιους δεκτες τα περισσοτερα κινεζικα,οποτε εκει.στο 0,7...

 

σοβαρα μικροτερο νουμερο απο sony,apple κ αλλα σκουπιδια ως προς το σαρ.

 

οποτε προχωρας αφοβα ως προς το σαρ..

για πληροφορηση σας εγω που ρωτησα τα κινεζακια μου ειπαν οτι δεν ξερουν τι sar εχει..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γιατι το βλεπω 209$;;; Πρεπει να μαι μελος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην το παραγγειλες αυτο ,αγνωστου μητρος και πατρος ,χαλια επεξεργαστης ,χαλια μνημη ,χαλι μπαταρια χαλι μαυρο ολη η ζωη μου.

Καλα ρε μανεση που τα βρισκεις αυτα?

Ψαξε ρε φιλε για κανενα ταμπλετ που να εχει ονομα και κατα το δυνατον για καποιο που να μπορεις να βρεις πληροφοριες στο ιντερνετ απο αλλους χρηστες ,κριτικες ,βιντεο κλπ

φιλε μου καλησπερα ειχες δικαιο μου απαντησαν σημερα Dear Yiannis ,

Thank you for your contacting about this !
Sorry for the inconvenience ,
I have checked for you and find the item you want is not in stock now ,
Can you wait for a few days more and we send the item to you ,is it ok ?
Wait for your reply,
best regards
Coral
αμεσως απαντησα στο email τους οτι δεν ειναι οκ και να μου στειλουν τα λεπτα πισω,την ιδια στιγμη πηγα στο paypal και εκανα dispute Dec
17, 2013 (Transaction 148789589M2831223) γι αυτο σας παρακαλω μολις καποιος ρωταει και ιδικα καποιοι σαν εμενα που δεν γνωριζουν πολλα να δινετε οσο γινετε γρηγορα την βοηθεια σας,ευχαριστω παντως ,τι αλλο πρεπει να κανω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δώσαν κι ένα κουπονάκι 15$ για αποζημίωση και καλά.

Tουλάχιστον είναι 'καθαρό' κουπόνι, ή έχει ελάχιστο ποσό αγοράς για να χρησιμοποιηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...