Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω διαβασει σε αρκετα αλλα τεχνολογικα site οτι ειναι αξιοπιστο σαν καταστημα και στελνει και μεσω Αγγλιας για να μην περνανε τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Pε παιδιά το merimobiles ειναι από τα πιο γνωστά κινέζικα.

Μια χαρά θα παραλάβετε όσοι παραγγείλατε.

 

Η αρχικη τιμή άλλωστε δεν είναι τόσο μεγάλη όσο λέει το site 399$.Σε άλλα κινεζομάγαζα το είδα 160-180$.Επομένως σίγουρα καλή τιμη έχει αλλά δεν είναι και η τρομερή τιμή που θέλουν να το παρουσιάσουν.Μια πολύ τίμια πρόταση θα το έλεγα

 

Ξαναλέω πάντως πως αν ισχύει η τιμή που δείχνει το antutu στο video δεν είναι τίποτα το τρομερό.Περσινό κινέζικο ,διπύρινο με 1gb ραμ βγάζει το ίδιο σκορ.Σ αυτήν την περίπτωση (αν δεν έχει γίνει κάποιο κόμπλα στο antutu) η τιμή του είναι απλά λογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pε παιδιά το merimobiles ειναι από τα πιο γνωστά κινέζικα.

Μια χαρά θα παραλάβετε όσοι παραγγείλατε.

 

Η αρχικη τιμή άλλωστε δεν είναι τόσο μεγάλη όσο λέει το site 399$.Σε άλλα κινεζομάγαζα το είδα 160-180$.Επομένως σίγουρα καλή τιμη έχει αλλά δεν είναι και η τρομερή τιμή που θέλουν να το παρουσιάσουν.Μια πολύ τίμια πρόταση θα το έλεγα

 

Ξαναλέω πάντως πως αν ισχύει η τιμή που δείχνει το antutu στο video δεν είναι τίποτα το τρομερό.Περσινό κινέζικο ,διπύρινο με 1gb ραμ βγάζει το ίδιο σκορ.Σ αυτήν την περίπτωση (αν δεν έχει γίνει κάποιο κόμπλα στο antutu) η τιμή του είναι απλά λογική.

Από ότι βλέπω σε διάφορα sites η custom rom είναι απαραίτητη για το εργαλείο. Ας έρθει με το καλό όμως και βλέπουμε με τα πειράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να φταίει και η ρομ για το χαμηλό σκορ....δεν ξέρω.

Πάντως μου φαίνεται αδιανόητο 4πύρινο με 2gb ram να βγάζει σκορ κάτω από 20.000 στην χειρότερη (και πολύ λίγο λέω)

 

το μαγαζί πάντως είναι πένα ,μην φοβάστε όσοι παραγγείλατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μόλις ήρθε το κινητό Xiaomi Red Rice WCDMA, από merimobiles, όλα κομπλέ. Οι Κινέζοι είχαν βάλει μόνοι τους πάνω στο πακέτο τιμή 50$ και αντικείμενο MP4, χωρίς να τους πω κάτι. Και συν ότι επέλεξα να μου το στείλουν με EMS (13-15 euro επιπλέον κόστος). Ούτε τελωνεία ούτε τίποτα. 6 Δεκέμβρη marked as shipped και χτες ήρθε Ελλάδα (6-8 εργάσιμες ακριβώς).

 

 

Εντυπώσεις θα σας πω αύριο που θα το χρησιμοποιήσω και επίσημα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλορίζικο φίλε μου

και εγώ το λιγουρεύομαι καιρό...τέλειο φαίνεται

Περιμένουμε εντυπώσεις

Ή αργά το βράδυ ή αύριο πρωί οι εντυπώσεις :) Εμφανισιακά πάντως είναι πολύ καλό. Επίσης ξέχασα να πω ότι το πήρα ROOT. :) 

Σε ευχαριστώ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στογμή που η πληρωμή έχγινε μέσω Paypal λογικά μπορεί να γίνει dispute σε περίπτωση που ο πωλητής "καταπατήσει" τους όρους της συμφωνίας-πώλησης, οπότε είμαστε κατά 99% εξασφαλισμένοι.

 

Αν δεν κάνω κάποιο λάθος!!

 

Θεωρείται αξιόπιστο το merimobiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στογμή που η πληρωμή έχγινε μέσω Paypal λογικά μπορεί να γίνει dispute σε περίπτωση που ο πωλητής "καταπατήσει" τους όρους της συμφωνίας-πώλησης, οπότε είμαστε κατά 99% εξασφαλισμένοι.

 

Αν δεν κάνω κάποιο λάθος!!

 

Θεωρείται αξιόπιστο το merimobiles.

Δεν κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχονται ακυρωσεις για το CUBE U39GT .....


μιλησα ηδη με εκπροσωπο του merimobiles και μου ειπε οτι εκανε λαθος ο ιδιος στην καταχωρηση τιμης και αρχιζει να τα ακυρωνει γιατι περνει 500$ μισθο και τα 120 ειναι νοικι και τα υπολοιπα φαι και μετακινησεις για την δουλεια του και οτι δουλευει 9 ωρες 6 μερες τη βδομαδα και και και και....

Εν ολιγοις δεν θελει να του χρεωσουν το λαθος κρατωντας του απο τον μισθο του και γιαυτο τα ακυρωνει...


τελικα ηταν οντως too good to be true !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει τελείωσε. Πάλι στα 200. Και δεν πρόλαβα γμτ...  :cry: Μπράβο σε όσους το πήραν!

 

δεν θα το παρει κανεις φιλε μου. Θα τα ακυρωσουν ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να το πληρωσεις θα στο ακυρωσουν. Αυτο τουλαχιστον μου ειπαν και το refund σε οποιον πληρωσε θα γινει σε 2-3 μερες οποτε μην το πληρωσεις.


αν θες να ρισκαρεις φυσικα μπορεις και οτι γινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...