Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά το xiaomi... καλύτερη οθόνη (ανάλυση), δυνατότερο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών, και απο ότι λένε ότο καλύτερο σε gps με mtk chipset... 

στα + και το MIUI V5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τα PIPO γενικα, θεωρουνται απο τα πιο καλα κινεζικα ταμπλετ. με καλη ποιοτητα κατασκευης και αξιοπιστια..! 

 

οταν βλεπεις "retina IPS 2048*1536" να ξερεις οτι μιλαμε για την ιδια οθονη που μπαινει και στο ΙPAD!! 

 

απο εκει και περα το Μ6 μου φαινεται πιο καλο εξοπλισμενο, με Bluetooth, με retina οθονη, με τελευταιας γενιας επεξεργαστη, 2 GB RAM DDR3, καμερες μπρος-πισω, HDMI, μεγαλη μπαταρια (10,000ΜαΗ), τι αλλο ψαχνεις? 

 

το μονο που δεν βλεπω ειναι 3G, αν σου χρειαζεται...!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση

Έχω διαβάσει πως λόγο της ¨Retina ips¨ και της ανάλυσης που έχει , το κάνει ποιο ¨βαρύ¨ με αποτέλεσμα να ζορίζει την cpu & vga αλλά και την μπαταρία,ισχύει αυτό ?

Επίσης,είναι ποιο βολικό το 4*3 της οθόνης από τα 16*10 στο διάβασμα εγγράφων και internet ?

 

Υπάρχουν ενημερώσεις και υποστηρίξει και για τα 2 π.χ. αν θέλω να βάλω κάποια άλλη Rom .

 

Ίσως να ρωτώ πολλά και σε λάθος νήμα αλλά θα είναι το πρώτο μου ταμπλετ και ΔΕΝ γνωρίζω τίποτα από αυτά , αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει , που να ψάξω-διαβάσω ώστε να μάθω περισσότερα .

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι διαφορετικα να δουλευει μια οθονη 2048χ1536  και αλλο μια οθονη με την μιση ακριβως αναλυση......!!!! 

ok φιλε μου το καταλαβα , ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι αν και λογικά είναι bug αν πάρω το hoongmi wcdma από την προσφορά του merimobiles blackfriday θα το πάρω όντως στα 138 δολάρια ή έχει γίνει κάποιο τυπογραφικό λάθος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι αν και λογικά είναι bug αν πάρω το hoongmi wcdma από την προσφορά του merimobiles blackfriday θα το πάρω όντως στα 138 δολάρια ή έχει γίνει κάποιο τυπογραφικό λάθος? 

λάθος είναι ευρώ απλά έχει το σήμα του δολλαρίου. Βαλ'το στο καλάθι και θα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω tablet,με ενδιαφερει να εχει δυο καμερες και η πισω καμερα αυτη που τραβαει φωτογραφια να ειναι απο 5mp εως 8 mp και οσο γινετε φτηνο ει δυνατον κοντα στα 100 euro ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για τους γνώστες της κινέζικης αγοράς... Κάνω tracking το πακέτο μου και γράφει 

Item No. Posting Date Status Date Status Description
RF186626295SG 04-12-2013 06-12-2013 Received from customer

Επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελεία από την Κίνα... Το στείλανε σήμερα από την Σινγκαπούρη (είχα επιλέξει δωρεάν με SingPost) και στις 6 αναμένεται να ρθει Ελλάδα ή σε εμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ταμπλετακι 7αρη μεχρι 80 ευρω μαξ κινεζικο τι πρωτεινετε για αμεση αγορα?

Pipo S1pro

http://www.banggood.com/PIPO-S1Pro-Quad-Core-Rk3188-1_6GHz-7-Inch-IPS-8GB-Android-4_2-Tablet-p-76684.html?currency=USD

 

και με λιγα παραπανω χρηματα το νεο μοντελο

 

Pipo S3pro

http://www.banggood.com/PIPO-S3-Pro-RK3188-Quad-Core-A9-1_6GHz-7-Inch-Android-4_2-Tablet-p-910509.html?currency=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για τους γνώστες της κινέζικης αγοράς... Κάνω tracking το πακέτο μου και γράφει 

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF186626295SG 04-12-2013 06-12-2013 Received from customer

 

Επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελεία από την Κίνα... Το στείλανε σήμερα από την Σινγκαπούρη (είχα επιλέξει δωρεάν με SingPost) και στις 6 αναμένεται να ρθει Ελλάδα ή σε εμένα;

Σημαίνει ότι παρέλαβε η μεταφορική από τον πωλητή σου (που γι αυτούς είναι πελάτης, εξ'ου και το 'Customer')

2 βδομάδες το λιγότερο να υπολογίζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...