Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την πεμπτη ηρθε το δεμα απο minideal με το Link.png Site: Zopo zp820 μεσα στα 110 ευρω.

Το τηλεφωνο ειναι απιστευτο ,και προτεινεται σε καθε ενδιαφερομενο που θελει ενα φθηνο και ταχυτητα τηλεφωνο.

Εχει φορτωθεί εκατοντάδες εφαρμογες και δεν κανει κιχ.

Οποιαδήποτε αλλοι πληροφορια για το κινητο ρωτατε ελεύθερα :-D   

 

Σκεφτόμουν και εγώ για το Zopo 820 αλλά είδα Link.png Site:

το βίντεο και άλλαξα γνώμη. Θεωρώ ότι το w100s είναι από τα καλύτερα για την τιμή του.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα την παραγγελία.Τελικά κατέληξα στο Lenovo A760 με δώρο θήκη και προστατευτικό οθόνης από minideal . Τελική τιμή 91.95 ευρώ μέσω paypal. 

Ξέρει κανείς μέσο χρόνο παράδοσης γιατί δεν έγραφε κάτι σχετικά στο email που μου στείλανε...

Υπολόγισε φιλε μου καμια 15 ημερες εργασιμες ,απο την ημερα φυσικα που θα το πανε στο ταχυδρομιο και οχι ποτε εγινε η παραγγελια.Τετοια εποχη φιλε (Χριστούγεννα ) βαλε και κατι παραπανω λογου φόρτου παραγγελιων.

Μεγια σου για την πολυ καλη και επώνυμη επιλογη σου

 

 

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει;

14 ημερες ,στο σπιτι με ταχυδρόμο !!!!

 

Όπως ρώτησε και ο προηγούμενος συμφουρουμίτης , καθώς και πόσο κρατάει η μπαταρία του , με ξεζούμισμα αλλά και στο χαλαρό .

Ευχαριστώ .

Εδω εχω ενα θεμα.Σε εμενα κρατησε μια ημερα (17 ωρες για την ακριβεια) αλλα με 17 ωρες ανοιχτο το wifi , και ψιλοαρκετο πειραγμα.Βλεπε καινουργιο.2,3 φιλοι που το εχουν με την ιδια (παρομοια ) χρηση τους εβγαλε 36 ωρες.

Αλλα.... εχω η εχω χαλασμενη μπαταρια η ο φορτιστης (μου χαλασε την μπαταρια).Το βαζω να φορτισει ας πουμε με 30%μπαταρια και σε 5 λεπτα εχει φτασει πανω απο 60%.Δυστιχος αργησα να το παρω χαμπαρι και ετσι αναγκαστηκα να παραγγειλω μια καινουργια απο ebay με κοστος 14,50 ευρω.11,50 ευρω η μπαταρια και τα υπολοιπα εξωτερικος φορτιστης.

 

 

και το μεγάλο ερώτημα..

 

SAR? :P

οτι και να σου πω ψεματα θα ειναι.

Μια αναζήτηση στο google θα το βρεις ... 

Σκεφτόμουν και εγώ για το Zopo 820 αλλά είδα Link.png Site:

το βίντεο και άλλαξα γνώμη. Θεωρώ ότι το w100s είναι από τα καλύτερα για την τιμή του.

Αριστη επιλογη και αυτο.

Ισως και καλυτερη.Λιγο μονο η μικροτερη μπαταρια με χαλαει 1800...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο που να είναι dual active?Όταν μιλάς δηλαδή στη μια γραμμή και σε καλούνε στην άλλη να χτυπάει απο μέσα και οχι να λέει σε αυτόν που καλεί οτι είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο και να σου στέλνει μήνυμα.Έχω το SAMSUNG Β7722 που το κάνει αυτό αλλά το βαρέθηκα και ψάχνω να το αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Υπολόγισε φιλε μου καμια 15 ημερες εργασιμες ,απο την ημερα φυσικα που θα το πανε στο ταχυδρομιο και οχι ποτε εγινε η παραγγελια.Τετοια εποχη φιλε (Χριστούγεννα ) βαλε και κατι παραπανω λογου φόρτου παραγγελιων.

Μεγια σου για την πολυ καλη και επώνυμη επιλογη σου

 

 

14 ημερες ,στο σπιτι με ταχυδρόμο !!!!

 

Εδω εχω ενα θεμα.Σε εμενα κρατησε μια ημερα (17 ωρες για την ακριβεια) αλλα με 17 ωρες ανοιχτο το wifi , και ψιλοαρκετο πειραγμα.Βλεπε καινουργιο.2,3 φιλοι που το εχουν με την ιδια (παρομοια ) χρηση τους εβγαλε 36 ωρες.

Αλλα.... εχω η εχω χαλασμενη μπαταρια η ο φορτιστης (μου χαλασε την μπαταρια).Το βαζω να φορτισει ας πουμε με 30%μπαταρια και σε 5 λεπτα εχει φτασει πανω απο 60%.Δυστιχος αργησα να το παρω χαμπαρι και ετσι αναγκαστηκα να παραγγειλω μια καινουργια απο ebay με κοστος 14,50 ευρω.11,50 ευρω η μπαταρια και τα υπολοιπα εξωτερικος φορτιστης.

 

 

οτι και να σου πω ψεματα θα ειναι.

Μια αναζήτηση στο google θα το βρεις ... 


Αριστη επιλογη και αυτο.

Ισως και καλυτερη.Λιγο μονο η μικροτερη μπαταρια με χαλαει 1800...

 

 

Θεός!! Ευχαριστούμε πολύ! Εγώ το έβαλα να έρθει σπίτι κι αν φτάσει πρωί μάλλον δε θα 'ναι κανείς...Να δω πως θα το κανονίσω τώρα :S

Θα φροντίσω μόλις το πάρω να ανεβάσω μερικές φωτό από unboxing ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα.... εχω η εχω χαλασμενη μπαταρια η ο φορτιστης (μου χαλασε την μπαταρια).Το βαζω να φορτισει ας πουμε με 30%μπαταρια και σε 5 λεπτα εχει φτασει πανω απο 60%.Δυστιχος αργησα να το παρω χαμπαρι και ετσι αναγκαστηκα να παραγγειλω μια καινουργια απο ebay με κοστος 14,50 ευρω.11,50 ευρω η μπαταρια και τα υπολοιπα εξωτερικος φορτιστης.

 

 

 

 

Που βρίσκεις μπαταρίες και φορτιστές κι εγώ ψάχνω όλο το ebay και δεν βρίσκω τίποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρίσκεις μπαταρίες και φορτιστές κι εγώ ψάχνω όλο το ebay και δεν βρίσκω τίποτε;

 

Αν δεις στο επισιμο σαιτ της ZOPO ολα τα αξεσουάρ απο το zp810 ταιριαζουν (ιδια ειναι) με το zp820,απο θηκες μεχρι και μπαταριες.

Ετσι εχουμε

Φορτιστης

Μπαταρια

Μεμβράνη  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποιο από όλα αυτά να επιλέξω έως 200€ για χρήση internet ,Skype ,games ,read pdf  , με ενδιαφέρει επίσης να έχει καλό wifi .

 

Link.png Site: M7 pro

Link.png Site: M8HD

Link.png Site: M6PRO

Link.png Site: M9PRO

Link.png Site: M9PRO 3G

 

θεωρείτε κάποιο ποιο σταθερό και με λιγότερα προβλήματα , πέρα του προφανές ότι το Μ9pro πρέπει να είναι ποιο καινούργιο , σωστά?  

Επίσης μερικά από αυτά έχουν ανάλυση 1920*1200 και αλλά 2048*1536 ποια είναι καλύτερη ?

Φυσικά μπορείτε να μου προτείνεται και κάποιο άλλο που εσείς γνωρίζεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα PIPO γενικα, θεωρουνται απο τα πιο καλα κινεζικα ταμπλετ. με καλη ποιοτητα κατασκευης και αξιοπιστια..! 

 

οταν βλεπεις "retina IPS 2048*1536" να ξερεις οτι μιλαμε για την ιδια οθονη που μπαινει και στο ΙPAD!! 

 

απο εκει και περα το Μ6 μου φαινεται πιο καλο εξοπλισμενο, με Bluetooth, με retina οθονη, με τελευταιας γενιας επεξεργαστη, 2 GB RAM DDR3, καμερες μπρος-πισω, HDMI, μεγαλη μπαταρια (10,000ΜαΗ), τι αλλο ψαχνεις? 

 

το μονο που δεν βλεπω ειναι 3G, αν σου χρειαζεται...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...