Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ίδια και εμένα..Πόσο να περιμένουμε;Μην χάσουμε και το refund του paypal

Μέχρι πόσες μέρες έχεις δικαίωμα για refund? Και πώς γίνεται, από την paypal η απο το site της αγοράς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέχρι πόσες μέρες έχεις δικαίωμα για refund? Και πώς γίνεται, από την paypal η απο το site της αγοράς? 

45 για refund από το pay pal

ακύρωση απο το site του dx 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ διαμάντι είναι αυτό;;;

 

Είναι έγκυρο αυτό το σάιτ;;;   Είναι γαμώ τα μηχανήμα από χαρακτηριστικά, μόνο 166 ευρώ;;

 

Υ.Γ. Α, δεν παίρνει κάρτα μνήμης..; Αφαιρώ το απίστευτο, αφήνω μόνο το διαμάντι :P

 

To σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Ainol Novo 9 Spark, αλλά εκτός από το οτι δεν παίρνει κάρτα μνήμης, είναι και 4:3 η οθόνη , τουλάχιστον αυτό βγαίνει από την ανάλυση.. Μα υπάρχουν tablet με 4:3? Δεν το ήξερα.. είναι ένα μείον.. 

edit: LOL, το Ipad 4:3 είναι.. Όπως και να χει μάλλον καλύτερα wide..

 

180 δεν έχουν στην Ελλάδα τα 10 αρια... γιατί να το ρισκάρεις? και με τα τετραπλό? Είναι σίγουρο ότι θέλεις να το κάνεις αυτό?

 

http://www.skroutz.gr/c/1105/tablet/f/342116/9-1-%CE%AD%CF%89%CF%82-11-%CE%AF%CE%BD%CF%84%CF%83%CE%B5%CF%82.html?keyphrase=quad+core

 

για δες όλα όσα υπάρχουν 

 

 

Τί εννοείς τετραπλό το δέμα? Θα τα παραγγείλω κάθε ένα ξεχωριστά. Ξεχωριστά το τάμπλετ και ξεχωριστά κάθε κινητό.

Το θέμα είναι οτι για παράδειγμα το Novo 10 Captain από Κίνα βγαίνει 140€, ενώ στο σκρουτζ το έχει 240€.. ε νομίζω αξίζει το ρίσκο.. Ετσι λέω τώρα δλδ.. γιατί άμα το σταματήσει ο τελωνειακός δε ξέρω με πόσα θα ξεμπλέξω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Ainol Novo 9 Spark, αλλά εκτός από το οτι δεν παίρνει κάρτα μνήμης, είναι και 4:3 η οθόνη , τουλάχιστον αυτό βγαίνει από την ανάλυση.. Μα υπάρχουν tablet με 4:3? Δεν το ήξερα.. είναι ένα μείον..

 

Ή ένα συν αν το θες για διάβασμα βιβλίων, comic κτλ. Εγώ πχ έψαχνα συγκεκριμένα αυτό το ratio και είχα πάρει το Pipo S2. Και τα iPad mini σε αυτό το ratio παίζουν. Το ένα είναι για διάβασμα το άλλο είναι για ταινίες, διαλέγεις και παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες οι Κινέζοι. Κρατάνε εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ αέρα. Και στο τέλος φυσικά ακυρώνουν.

Τα χρήματα μένουν για 45 ημέρες στο Paypal. Μετά τις 45 ημέρες (αν δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα) δίνονται στον δικαιούχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα μένουν για 45 ημέρες στο Paypal. Μετά τις 45 ημέρες (αν δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα) δίνονται στον δικαιούχο.

αυτο ειναι σιγουρο γιατι παραγγειλα κατι προχθες το βραδυ στο ebay και μου εστειλε email οτι ο κινεζος ειναι αναξιοπιστος και τον εβγαλαν με την προσφορα?τι κανω εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι σιγουρο γιατι παραγγειλα κατι προχθες το βραδυ στο ebay και μου εστειλε email οτι ο κινεζος ειναι αναξιοπιστος και τον εβγαλαν με την προσφορα?τι κανω εγω?

Έχεις ήδη πληρώσει; Τότε δες τι σου προτείνουν. Εμένα σε αντίστοιχη περίπτωση το σύστημα μου πρότεινε να περιμένω μέχρι την εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής+10ημέρες και αν δεν έχω παραλάβει να ανοίξω ένα "claim" για να μου επιστραφούν τα χρήματα.

Γενικά: πας στο ιστορικό των αγορών σου, δίπλα στην αγορά που υπάρχει το πρόβλημα πατάς το "Resolve a problem". Μετά "contact ebay", "didn't receive an item" "open a case"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεστε,κι εγώ το ίδιο έκανα,τα δίνει το ebay τα λεφτά πίσω,ξεκινήστε από τώρα το claim που λέει το taxtax και θα τα πάρετε πίσως τα χρήματά σας, κι εγώ δηλαδή μαζί σας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επικοινωνησα και με την τραπεζα Πειραιως και μου ειπαν να τους στειλω ενα φαξ και τους εξηγω οτι η καρτα τους ειναι στο paypal.Μου ειπαν οτι μεχρι εχθες τα λεπτα δεν ειχαν εισπραχθει.θα προσπαθησω να κανω αυτο που λετε,αλλα θελω να ειδοποιησω και το paypal,καμια συμβουλη?μονο να ηξερες ποσο στενοχωρηθηκα(πιεση,ζαχαρο)θα μου πεις καλα για 28,20euro οχι αλλα πηγα να ψωνισω και εγω μια φορα και πιαστηκα κοροιδο,αν και απο την τραπεζα μου ειπαν οτι εχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις

Dear Yiannis 
If we contact you for more information, please respond within the
timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be
closed and decided in the seller's favor.

-----------------------------------
Items – Non-Receipt
-----------------------------------

- 261339264407 - CREATED new arrival X8 7.85 inch tablet pc IPS 3G GPS wifi
quad core dual sim


-----------------------------------
Transaction Details
-----------------------------------
Seller's Name:
Seller's Email: [email protected]
Seller's Transaction ID: 2U832159RH9446848

Transaction Date: Nov 25, 2013
Transaction Amount: -$39.99 AUD
Your Transaction ID: 1DY902867U8281731
Case Number: PP-002-783-013-058

Buyer's Transaction ID: 1DY902867U8281731

Yours sincerely,
PayPal

----------------------------------------------------------------------
Help Center:
https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/helpweb?cmd=_help
Security Center:
https://www.paypal.com/gr/security

Please do not reply to this email because we are not monitoring this inbox.
To get in touch with us, log in to your account and click "Contact Us" at
the bottom of any page.

Copyright © 2013 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l.et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered office: 22-24 Boulevard Royal, L-2449 Luxemburg
RCS Luxemburg B 118 349

PayPal Email ID

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν αγόρασεις σε προειδοποιησαν για την περίεργη τιμή και τον πωλητή αλλά προτιμησες να αγνοησεις τις συμβουλές, τώρα ελπίζω να εμαθες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε manassis μην τρελαίνεσαι, δεν θα χάσεις τα λεφτά σου, θα στα επιστρέψει 100% το paypal, κοίτα στον λογαριασμό σου (στο paypal) μην είναι είναι ήδη εκεί!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι φιλε μου αλλα εχει στειλει ηδη τα λεπτα αν τα παρω ελατε ολοι Κρητη Κεραμε(απεναντι απο Αφρικη,τερμα Ελλαδα) να σας κερασω ..........χρειαζετε να κανω κατι εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...