Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το Cube απο το dx μπηκα σημερα και βρηκα αυτο.

 

19/11/2013 2:07:30 μμ Order Processing

One or more of your items are temporarily out of stock.

 

ακριβως μια βδομαδα μετα τη παραγγελια αποφασισαν να ανανεωσουν το status με αυτη την εγγραφη.

δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω εχουν δεσμευσει και τα λεφτα οι κινεζοι,,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μπορεις να μου προτεινεις ενα PIPO 10,1με GPS,2SIM,3G,4G,2 CAMS,WIFI,GREEK LANG? και βασικα απο αξιοπιστο site?ευχαριστω

Απο site τα πιο αξιοπιστα (για μενα) ειναι το banggood και το minideal.

Το PIPO M9pro εχει αυτα που ζητας εκτος απο τις 2sim. Δεν ξερω ποσες εχει, στο site λεει οτι εχει 3G χωρις να αναφερει αν ειναι1 ή 2 sim.

http://www.banggood.com/PIPO-M9-Pro-3G-Quad-Core-1_6GHz-10_1-Inch-Android-4_2-Tablet-p-80089.html

Για το Cube απο το dx μπηκα σημερα και βρηκα αυτο.

 

19/11/2013 2:07:30 μμ Order Processing

One or more of your items are temporarily out of stock.

 

ακριβως μια βδομαδα μετα τη παραγγελια αποφασισαν να ανανεωσουν το status με αυτη τη εγγραφη.

δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω εχουν δεσμευσει και τα λεφτα οι κινεζοι,,.

Εμενα το μεσημερι στο chat με καθησυχασαν οτι ολα πανε καλα και να περιμενω 1-4 μερες.

Justina: Your order is on queue now, it should be sent shortly.

Justina: Could you please let me worry about the delivery for you , I will try my best to help ! just wait for the pacakge :) all the items are okay ,we just need a few days (around 1-4 days )to make the shipment ! Please ignore the E-mail you got from the system !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει μια sim 1*SIM Card Port χωρις να γραφει συχνοτητες ωστε να δουμε αν το τηλ δουλευει εδω και δεν καταλαβαινω γιατι εχει αστερισκο τι εννοει?και για Ελληνικη γλωσσα? επειδη ειναι πανω απο 100 euro τι γινετε με το τελωνειο?και παλι ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το μεσημερι στο chat με καθησυχασαν οτι ολα πανε καλα και να περιμενω 1-4 μερες.

Justina: Your order is on queue now, it should be sent shortly.

Justina: Could you please let me worry about the delivery for you , I will try my best to help ! just wait for the pacakge :) all the items are okay ,we just need a few days (around 1-4 days )to make the shipment ! Please ignore the E-mail you got from the system !

 

 

Σου εμφανισε και εσενα αυτη την εγγραφη στο order status απο την ημερα της παραγγελιας? Ακομα δε τους εχω μιλησει στο live chat λες να τους πιεσω λιγο η να περιμενω και εγω με βαση αυτο που σου ειπαν για 1 εως 4 μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εμφανισε και εσενα αυτη την εγγραφη στο order status απο την ημερα της παραγγελιας? Ακομα δε τους εχω μιλησει στο live chat λες να τους πιεσω λιγο η να περιμενω και εγω με βαση αυτο που σου ειπαν για 1 εως 4 μερες?

και σε μενα αυτο γραφει. Δεν χανεις τιποτα να τους ρωτησεις για την παραγγελια σου αυριο στο chat.

εχει μια sim 1*SIM Card Port χωρις να γραφει συχνοτητες ωστε να δουμε αν το τηλ δουλευει εδω και δεν καταλαβαινω γιατι εχει αστερισκο τι εννοει?και για Ελληνικη γλωσσα? επειδη ειναι πανω απο 100 euro τι γινετε με το τελωνειο?και παλι ευχαριστω

Ελληνικα εχουν ολα σχεδον τα tablet.(τα pipo εχουν. Εχω το 7αρι pipo S1pro και εχει Ελληνικα.)

Το τελωνειο δεν ειναι προβλημα. Απο μονοι τους βαζουν μικρη τιμη 15-20$ στο πακετο και το στελνουν ως Gift.

(Εγω για να ειμαι σιγουρος τους στελνω και μειλ μετα την παραγγελια να βαλουν low price <20$ και Gift)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας λες σε τι μπατζετ κινεισαι, αλλα εγω θα σου προτεινα PIPO (10.1) που ειναι μια καλη και αξιοπιστη μαρκα (κατα την γνωμη μου)

Δες εδω. Το Μ8HD και Μ9 ή οποιο αλλο.

http://www.banggood.com/Wholesale-Android-Tablet-10_1-Inch-PIPO-Android-Tablet-c-1759-0-0-0-36-0-price-0-0-s-568v2946-575v2969_page1.html

 

Μου άρεσε το Pipo M3, 146€ κάνει. Έτσι κάτι όσο το δυνατόν φθηνότερο έψαχνα.. για surfing το θέλει και youtube πιο πολύ.

1200 x 800 ανάλυση ότι πρέπει. Έχει και HDMI για καμιά ταινία στην τηλεόραση.. Τζετ..

 

Αν πάρω από το ίδιο κατάστημα και τα κινητά έχω πολλές πιθανότητες να φάω τελωνείο?

Μήπως είναι μεγάλο το δέμα και το ελέγξουν..

 

Α, επίσης δε γράφει αν θα έχει play store ,και γενικά αν είναι rooted.. Πώς μπορώ να το δω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε το Pipo M3, 146€ κάνει. Έτσι κάτι όσο το δυνατόν φθηνότερο έψαχνα.. για surfing το θέλει και youtube πιο πολύ.

1200 x 800 ανάλυση ότι πρέπει. Έχει και HDMI για καμιά ταινία στην τηλεόραση.. Τζετ..

 

Αν πάρω από το ίδιο κατάστημα και τα κινητά έχω πολλές πιθανότητες να φάω τελωνείο?

Μήπως είναι μεγάλο το δέμα και το ελέγξουν..

 

Α, επίσης δε γράφει αν θα έχει play store ,και γενικά αν είναι rooted.. Πώς μπορώ να το δω αυτό?

θα κανεις ξεχωριστες παραγγελιες 1 τεμ. ανα δεμα. (για προφανεις λογους!)

θα ζητησεις με μειλ low price και Gift.

Εχουν ολα τα pipo play store, ΔΕΝ ειναι rooted.(το κανεις μετα μονος σου, δεν ξερω πως, δεν το εχω κανει ποτε).

Δες και κανα βιντεακι https://www.youtube.com/results?search_query=pipo+m3&sm=1

Το Μ3 φοραει το παλιο cpu RK3066. To νεας γενιας και πιο δυνατο cpu ειναι το RK3188.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα και αυτό που με τρέλανε με τα specs που έχει.
http://www.banggood.com/Wholesale-Ainol-Novo-9-Spark-Quad-Core-1_5GHz-9_7-Inch-Android-4_1-Tablet-p-60537.html

 

0,4 ίντσες πιο μικρό αλλά δε νομίζω να πειράζει.. έχω ακούσει καλά λόγια για τα Ainol..

Τώρα από επεξεργαστές κλπ δεν έχω ιδέα, αλλά το RAM 2GB DDR3, και ανάλυση 2048x1536 μου γυάλισαν..

Πολύ μείον το οτι δεν παίρνει κάρτα μνήμης και το οτι δεν εχει usb on the go.. γρίφος τελικά αυτοί οι κινέζοι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ διαμάντι είναι αυτό;;;

 

Είναι έγκυρο αυτό το σάιτ;;;   Είναι γαμώ τα μηχανήμα από χαρακτηριστικά, μόνο 166 ευρώ;;

 

Υ.Γ. Α, δεν παίρνει κάρτα μνήμης..; Αφαιρώ το απίστευτο, αφήνω μόνο το διαμάντι :P

 

 

Τώρα είδα και αυτό που με τρέλανε με τα specs που έχει.
http://www.banggood.com/Wholesale-Ainol-Novo-9-Spark-Quad-Core-1_5GHz-9_7-Inch-Android-4_1-Tablet-p-60537.html

 

0,4 ίντσες πιο μικρό αλλά δε νομίζω να πειράζει.. έχω ακούσει καλά λόγια για τα Ainol..

Τώρα από επεξεργαστές κλπ δεν έχω ιδέα, αλλά το RAM 2GB DDR3, και ανάλυση 2048x1536 μου γυάλισαν..

Πολύ μείον το οτι δεν παίρνει κάρτα μνήμης και το οτι δεν εχει usb on the go.. γρίφος τελικά αυτοί οι κινέζοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε το Pipo M3, 146€ κάνει. Έτσι κάτι όσο το δυνατόν φθηνότερο έψαχνα.. για surfing το θέλει και youtube πιο πολύ.

1200 x 800 ανάλυση ότι πρέπει. Έχει και HDMI για καμιά ταινία στην τηλεόραση.. Τζετ..

 

Αν πάρω από το ίδιο κατάστημα και τα κινητά έχω πολλές πιθανότητες να φάω τελωνείο?

Μήπως είναι μεγάλο το δέμα και το ελέγξουν..

 

Α, επίσης δε γράφει αν θα έχει play store ,και γενικά αν είναι rooted.. Πώς μπορώ να το δω αυτό?

 

 

180 δεν έχουν στην Ελλάδα τα 10 αρια... γιατί να το ρισκάρεις? και με τα τετραπλό? Είναι σίγουρο ότι θέλεις να το κάνεις αυτό?

 

http://www.skroutz.gr/c/1105/tablet/f/342116/9-1-%CE%AD%CF%89%CF%82-11-%CE%AF%CE%BD%CF%84%CF%83%CE%B5%CF%82.html?keyphrase=quad+core

 

για δες όλα όσα υπάρχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unfortunately we are currently awaiting restock on one or more of your items. If you would like to wait for the item, we thank you for your patience and apologize for the inconvenience. If you would like to change this item or cancel the order, please click here .

 

αυτό μου στείλανε από το dx.com το πρωί για την παραγγελία με τα icoo tablet!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απ τα ιδια για το cube

Και εμένα το ίδιο για το icoo. Στο chat που τους ρώτησα μου είπαν ότι ψάχνουν να βρουν stock από τον προμηθευτή και αν θέλω να ακυρώσω η να περιμένω. Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και βλέπουμε... Δεν βλέπω φως πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...