Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αυτη τη στιγμη,το ποιοτικο Landvo L900 στα 84.68 $ στο αξιοπιστο buyincoins.com με το κουπονι BICALL8 που δινει 8% εκπωση μεχρι 3 Ιουλιου.Πραγματικα κορυφαιο VFM.

Θα σε εμπιστευτώ, στα 62 ευρώ S5 clone αν όλα δουλεύουν ψιλό κομπλέ δε θα έχω παράπονο. Ίσα για να παίξω λίγο το θέλω και μετά να το δώσω σε καμία μάνα/πατέρα για τα βασικά. Ελπίζω να βγάζει μια μέρα με Light προς μέτρια χρήση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μη παιρνετε κλωνους. Ειναι τρις χειροτεροι απο το πιο ανώνυμο κινεζοκινητο.

 

Θέλετε τούμπανο κινητο και φθηνο ή φθηνό και απλά να είναι smartphone; Ε δειτε σε καποια επώνυμη κινεζικη εταιρεια. Καλά να ναι, τόσες είναι.

 

Κλώνους δε θα πρότεινα ποτέ των ποτών

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη παιρνετε κλωνους. Ειναι τρις χειροτεροι απο το πιο ανώνυμο κινεζοκινητο.

 

Θέλετε τούμπανο κινητο και φθηνο ή φθηνό και απλά να είναι smartphone; Ε δειτε σε καποια επώνυμη κινεζικη εταιρεια. Καλά να ναι, τόσες είναι.

 

Κλώνους δε θα πρότεινα ποτέ των ποτών

Συμφωνω απολυτα και ουτε εγω ασχολουμαι,ουτε προτεινω κλωνους.Η Landvo ομως που ειναι μια νεα μικρη,ποιοτικη και πολυ οικονομικη εταιρεια μ εχει κερδισει με τα μοντελα της.Εχοντας πιασει τα L800,L800s και L900 μπορω να πω πως ειναι εξαιρετικα VFM κινητα καθως με 60-70 Ευρω (ειτε  ειναι σε προφορα ειτε σε νορμαλ τιμη των 90-100$) παιρνεις ΜΤΚ6582 με 1GB ram και καλη ποιοτητα κατασκευης.Δεν ειπα οτι ειναι σαν τις Lenovo,Χiaomi,ZTE,Huawei,Coolpad.Και παροτι ολα τα μοντελα της φερνουν σε κλωνους Samsung,η εταιρεια δεν τα προωθει ετσι.Εχει δωσει λιγη εμφαση και στην ποιοτητα και οχι μονο στην εικονα.Ειναι πολυ τιμιες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ συμφορουμίτη αλλά 2 μηνες που γραφω καθημερινα για κινεζοκινητά και κινητα απο Ινδία δεν εχω ούτε καν ακουσει, πόσο μάλλον να γράψω για τη Ladvo.

 

Με 60-70 ευρω εχει και η Doogee εξισου καλά κινητα, αν θες να μεινουμε σε αυτο το budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα DooGee είναι γνωστά για πλούσια χαρακτηριστικά σε χαμηλή τιμή, αλλά όχι για την αξιοπιστία τους, οπότε θα ήμουν επιφυλακτικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επαθα ζημια με την ποιοτητα του ulefone u5. Tο ειχα βρει σε προσφορα και το παραγγειλα χωρις να εχω υψηλες ποσδοκιες. Ενω ανεφερε οτι φοραει 4.2 ειχε την 4.4 η οποια σε συνδυασμο με την μινιμαλ σχεδιαση της συσκευης τα σπαει. Φοβερα πλαστικα. Κλασεις ανωτερο σε ποιοτητα πλαστικων απο samsung κλπ

 

Κατι αλλο, η coolpad τι λεει απο αξοοπιστια κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επαθα ζημια με την ποιοτητα του ulefone u5. Tο ειχα βρει σε προσφορα και το παραγγειλα χωρις να εχω υψηλες ποσδοκιες. Ενω ανεφερε οτι φοραει 4.2 ειχε την 4.4 η οποια σε συνδυασμο με την μινιμαλ σχεδιαση της συσκευης τα σπαει. Φοβερα πλαστικα. Κλασεις ανωτερο σε ποιοτητα πλαστικων απο samsung κλπ

 

Κατι αλλο, η coolpad τι λεει απο αξοοπιστια κλπ?

Από που το πήρες;Μπαταρία είχε 1 ή 2 και πόσα mAh είναι;

Επίσης GPS δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gps δεν δοκιμασα.Πιστευω με την μοντα μεσω του mobileuncle θα ειναι οκ. Το πηρα απο το 1949deal σε προσφορα 99$ και μου το στειλαν με 2 μπαταριες. 2500 mah νομιζω ειναι. Το εδωσα στο ατομο που το προοριζα με μεγαλη δυσκολια (οποτε δεν το πολυεψαξα) και κρατησα το star n3+ για εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gps δεν δοκιμασα.Πιστευω με την μοντα μεσω του mobileuncle θα ειναι οκ. Το πηρα απο το 1949deal σε προσφορα 99$ και μου το στειλαν με 2 μπαταριες. 2500 mah νομιζω ειναι. Το εδωσα στο ατομο που το προοριζα με μεγαλη δυσκολια (οποτε δεν το πολυεψαξα) και κρατησα το star n3+ για εμενα

Η μπαταρία του τελικά είναι γρίφος,το βρήκα με 2050-2400-2800(που το λένε οι περισσότεροι) και εσύ λες 2500mAh,το δείχνουν σε φώτο με 2 μπαταρίες και στο πακέτο αναφέρουν για 1 :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για coolpad που ρωτάτε μια χαρά εταιρεία κολοσσός είναι, νομίζω #3 σε πωλήσεις από τις κινεζικές (μετά από Lenovo και ZTE), απλά δεν έχει πολλά μοντέλα εκτός Κίνας. Τώρα βγάζει σιγά σιγά κινητά που υποστηρίζουν ευρωπαϊκό 3g, ποιοτικά και φτηνά. Έχω το f1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο, η coolpad τι λεει απο αξοοπιστια κλπ?

Στις ΤΟΡ5 Κινεζικες ειναι σε πωλησεις.Με το F1 εκανε το μπαμ στην Ευρωπαικη αγορα,καθως μεχρι τοτε εβγαζε ελαχιστες και πανακριβες WCDMA εκδοσεις.Και με το ολοκαινουριο 7230 με 8πυρηνο ΜΤΚ6592 και 5.5αρα HD οθονη στα 140$ εκανε ακομα μεγαλυτερο μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία του τελικά είναι γρίφος,το βρήκα με 2050-2400-2800(που το λένε οι περισσότεροι) και εσύ λες 2500mAh,το δείχνουν σε φώτο με 2 μπαταρίες και στο πακέτο αναφέρουν για 1 :angry:

Συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι καλα.

Παιζει να ειναι 2600 mAh. Σε αποδοση παντως ειναι ικανοποιητικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...