Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας

εχω μερικα προβληματα ειχα παραγγειλει ενα κινητο της μανας μου απο το Bangood το οποιο το παρελαβα αλλα η πισω καμερα δεν κανει βγαζει συνεχεια ροζ και τιποτα αλλο του ρωτησα και μου ειπαν να στειλω ενα βιντεο τους εστειλα και μου ειπαν για επαναφορα ρυθμισεων αλλα και του ειπα δοκιμασα χτες του απαντησα αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομη γιατι; να ανυσηχω;

επισης ειχα παραγγειλει ενα tablet γτια συγγενης το οποιο ειρθε σημερα αλλα επιδη αργησε πηρε αλλο απο ελλαδα και δε το θελει τωρα μπορω να το ακυρωσω τωρα; θα παρω ολα τα λεφτα πισω;

δηλαδη τον εξυπηρετεις κανεις τη παραγγελια γιαυτον και ερχεται και σου λεει δε το θελω???

βαλτου το στο κ@λο μηπως και καταλαβει....

 

επισης αν ξακακανεις καμια τετοια κινηση δεν εισαι εσυ υπευθυνος,για παραδειγμα αν δεν ερχοτανε?θα ειχες πληρωσει και αυτος τιποτα?γιαυτο οταν παραγγελνουμε αμεση πληρωμη απτον ιδιο γιατι οι τζαμπατζηδες φιλοι συγγενεις το χουν παρακανει

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Onda v975i δεν θα παρει windows λογω του οτι ειναι πολυ πολυπλοκη διαδικασια και δεν μπορουν να την κανουν οι χρηστες μονοι τους,ετσι λεει η onda.Θα βγαλει το v975w το οποιο θα ερχεται κατευθειαν με windows.

 

Για το 819ι εβγαλε, λες να μην βγαλει τελικά για την καλυτερη της εκδοση??

 

http://mikecanex.wordpress.com/2014/06/15/onda-releases-official-v819i-windows-upgrade/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασες καθολου τι λεει?Πρωτον δεν ειναι official,δευτερον δεν ειναι 100% ασφαλες και τελος (και το πιο σημαντικο για μενα),με το που κανεις την αναβαθμιση σε windows,δεν γινεται να ξαναπας σε android.Δεν ξερω,λογικα θα το φτιαξουν,αλλα εσυ θα εκανες την αναβαθμιση?Εγω παντως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πιο αξιόπιστο 10άρι κινεζοtablet αυτή την περίοδο με υποστήριξη από την κοινότητα (αρκετές ROMs με συχνή ανανέωση κτλ);

 

Πάει καιρός που ασχολήθηκα με tablets :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασες καθολου τι λεει?Πρωτον δεν ειναι official,δευτερον δεν ειναι 100% ασφαλες και τελος (και το πιο σημαντικο για μενα),με το που κανεις την αναβαθμιση σε windows,δεν γινεται να ξαναπας σε android.Δεν ξερω,λογικα θα το φτιαξουν,αλλα εσυ θα εκανες την αναβαθμιση?Εγω παντως οχι.

 

Εσυ τι λες να μη διαβασα? Κατανοώ τους κινδυνους και προφανως εχει αρκετους γιατι εδω brickαρουν ακομα και android updates. Αλλά για όλα θα βρουμε λύση οπότε dont worry be happy... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

amoi a928 ή doogee dg550;

Πολυ ποιοτικοτερη η ΑΜΟΙ,η Doogee μας εχει συνηθισει στις τσαπατσουλιες σε ολα της τα μοντελα.Αν δεν ειχε και FHD οθονη το Α928 θα ηταν κορυφαια επιλογη.Παραμενει ομως εξαιρετικη,χωρις δυστυχως να εχει αρκετους κατοχους(και υποστηριξη) γενικα.Δες και το Coolpad F1 στα 175$,τιμη χωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα τώρα το είδα....http://www.insomnia.gr/_/articles/providers-telecoms/%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%84%cf%8c/%ce%b3%ce%bd%cf%89%cf%83%cf%84%cf%8c-%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%ad%ce%b6%ce%b9%ce%ba%ce%bf-smartphone-%ce%ad%cf%81%cf%87%ce%b5%cf%84%ce%b1%ce%b9-%cf%80%cf%81-r6918Καλά έλεγα εγώ πως δεν τα πάω τα star αν και όλοι εδώ μου τα βγάζατε τα "φθηνα αστεράκια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα τώρα το είδα....http://www.insomnia.gr/_/articles/providers-telecoms/%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%84%cf%8c/%ce%b3%ce%bd%cf%89%cf%83%cf%84%cf%8c-%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%ad%ce%b6%ce%b9%ce%ba%ce%bf-smartphone-%ce%ad%cf%81%cf%87%ce%b5%cf%84%ce%b1%ce%b9-%cf%80%cf%81-r6918Καλά έλεγα εγώ πως δεν τα πάω τα star αν και όλοι εδώ μου τα βγάζατε τα "φθηνα αστεράκια"

Η Star βγαζει απ ολα.Κλωνους,πατατες,διαμαντια,μετρια κινητα.Ειναι μεγαλο το σοι,Star,Tengda,Feiteng κ.α.Προσωπικα την θεωρω μια vfm εταιρεια αλλα πρεπει να ξερεις τι θα παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

εχω μερικα προβληματα ειχα παραγγειλει ενα κινητο της μανας μου απο το Bangood το οποιο το παρελαβα αλλα η πισω καμερα δεν κανει βγαζει συνεχεια ροζ και τιποτα αλλο του ρωτησα και μου ειπαν να στειλω ενα βιντεο τους εστειλα και μου ειπαν για επαναφορα ρυθμισεων αλλα και του ειπα δοκιμασα χτες του απαντησα αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομη γιατι; να ανυσηχω;

επισης ειχα παραγγειλει ενα tablet γτια συγγενης το οποιο ειρθε σημερα αλλα επιδη αργησε πηρε αλλο απο ελλαδα και δε το θελει τωρα μπορω να το ακυρωσω τωρα; θα παρω ολα τα λεφτα πισω;

 

Τι μου θύμισες τώρα...  Ακόμα γελάω και μόνο που το θυμάμαι...

 

Έχω γνωστό που όπως το έφερε η συζήτηση μου ανέφερε ότι η κάμερα του κινητού του λειτουργεί κανονικά χωρίς φλας, αλλά όταν χρησιμοποιεί φλας οι φωτογραφίες έχουν ροζ απόχρωση. Αφού του είπα ότι μου φαίνεται αρκετά περίεργο, έβγαλε το κινητό του για να μου το αποδείξει.

 

Το τι IQ ραδικιού (με το γνωστό απεχθές χιούμορ) του έριξα μόλις το είδα δεν λέγεται ... Εντόπισα το πρόβλημα σε 2-3 δευτερόλεπτα... Το κινητό είχε ροζ θήκη, η οποία εμπόδιζε το φλας, οπότε οι φωτογραφίες με χρήση φλας είχαν ροζ απόχρωση... ΧΑ ΧΑ ΧΑ...

 

Δεν νομίζω να υπάρχει και άλλος άνθρωπος στον πλανήτη που θα το έκανε αυτό... Πάλι καλά που δεν επέστρεψε τη συσκευή στην αντιπροσωπεία απαιτώντας επισκευή ή ακόμα και αντικατάσταση συσκευής... Αφού θα έκαναν γενικό έλεγχο θα την επέστρεφαν βεβαιώνοντας τη σωστή λειτουργία της κάμερας, και μετά ο γνωστός μου πάλι θα τους έβριζε, αφού η συσκευή στα χέρια του θα συνέχιζε να βγάζει φωτογραφίες ροζ απόχρωσης... ΧΑ ΧΑ ΧΑ...

 

Δες καλού κακού μήπως κάτι εμποδίζει το φακό της κάμερας, βγάλε τη θήκη και το κάλυμμα της μπαταρίας και κάνε δοκιμή, αν και δεν νομίζω να είναι αυτή η περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς κατά πόσο είναι έμπιστο το παρακάτω site , επειδή τα τρία μεγάλα pandawill ,etotalk και merimobile δεν το αναφέρουν καν αν θα το έχουνε μελλοντικά και από χαρακτηριστικά σαν phablet σκίζει

 

http://www.cube-tablet.com/cube-talk-9x-tablet-phone-octa-core-9-7-inch-retina-2048-x-1536-3g-gps-bluetooth-fm-2gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς κατά πόσο είναι έμπιστο το παρακάτω site , επειδή τα τρία μεγάλα pandawill ,etotalk και merimobile δεν το αναφέρουν καν αν θα το έχουνε μελλοντικά και από χαρακτηριστικά σαν phablet σκίζει

 

http://www.cube-tablet.com/cube-talk-9x-tablet-phone-octa-core-9-7-inch-retina-2048-x-1536-3g-gps-bluetooth-fm-2gb.html

Αγνωστο σάιτ. Και γενικα λενε πως οτι eshop έχει ονομα εταιρειας κινεζικης ειναι λιγο μουφα, εκτος απο το mi.com που ειναι το επισημο της xiaomi

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς κατά πόσο είναι έμπιστο το παρακάτω site , επειδή τα τρία μεγάλα pandawill ,etotalk και merimobile δεν το αναφέρουν καν αν θα το έχουνε μελλοντικά και από χαρακτηριστικά σαν phablet σκίζει

 

http://www.cube-tablet.com/cube-talk-9x-tablet-phone-octa-core-9-7-inch-retina-2048-x-1536-3g-gps-bluetooth-fm-2gb.html

Είχα παραγγείλει εγώ για φίλο ένα Cube U30GT2 από αυτούς,όλα τέλεια πήγαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...