Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Onda v975i δεν θα παρει windows λογω του οτι ειναι πολυ πολυπλοκη διαδικασια και δεν μπορουν να την κανουν οι χρηστες μονοι τους,ετσι λεει η onda.Θα βγαλει το v975w το οποιο θα ερχεται κατευθειαν με windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτα κάνουν αφήνουν να γίνει hype ότι θα πάρει windows και μετά "συνειδητοποιούν" ότι είναι δύσκολο κλπ. Καλή φάση.  Δηλαδή τί θέλουν να μας πούν, ότι στα μέσα του μήνα που υποτίθεται θα έβγαινε η ρομ (= έπρεπε όλα να ήταν έτοιμα και δοκιμασμένα μήνες πριν) κατάλαβαν ότι δεν γίνεται;

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδια,παντως μια παρομοια κατασταση ειναι και με την Teclast για το x98 η οποια βγαλε ρομ και διαδικασια για windows αλλα απο οτι διαβασα ειναι οντως περιπλοκη.Εδω στο v975m αλλαγη ρομ στην αρχη πηγαινε γονα το μπρικαρισμα,παλι καλα που βρεθηκαν κανα δυο developers και ειδαμε λιγο χαρα με costum rom και TWRP.Φανταζομαι τι θα γινει με αλλαγη απο android windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι διάβαζα θα έχουν δικαίωμα όσοι αγόρασαν το v975i να το ανταλλάξουν για το v975w. Άμα δεν είσαι από Κίνα όμως άντε μπες στη διαδικασία να στέλνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα κάνουν αφήνουν να γίνει hype ότι θα πάρει windows και μετά "συνειδητοποιούν" ότι είναι δύσκολο κλπ. Καλή φάση.  Δηλαδή τί θέλουν να μας πούν, ότι στα μέσα του μήνα που υποτίθεται θα έβγαινε η ρομ (= έπρεπε όλα να ήταν έτοιμα και δοκιμασμένα μήνες πριν) κατάλαβαν ότι δεν γίνεται;

επαγγελματικότατη κίνηση κινέζου :P

ούτε καν μελέτησαν απο πριν αν γίνεται,πόσο εφικτό είναι κλπ κλπ..

βάλαν intel cpu και λένε ωραία θα παίζει windows..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι διάβαζα θα έχουν δικαίωμα όσοι αγόρασαν το v975i να το ανταλλάξουν για το v975w. Άμα δεν είσαι από Κίνα όμως άντε μπες στη διαδικασία να στέλνεις...

 

Αυτο το δικαιωμα το εχουν απο την Onda,απο το καθε Κινεζομαγαζο ομως????Δεν ειμαι και τοσο σιγουρος.Μαλλον αυτο που λεει ο haris013 εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

εχω μερικα προβληματα ειχα παραγγειλει ενα κινητο της μανας μου απο το Bangood το οποιο το παρελαβα αλλα η πισω καμερα δεν κανει βγαζει συνεχεια ροζ και τιποτα αλλο του ρωτησα και μου ειπαν να στειλω ενα βιντεο τους εστειλα και μου ειπαν για επαναφορα ρυθμισεων αλλα και του ειπα δοκιμασα χτες του απαντησα αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομη γιατι; να ανυσηχω;

επισης ειχα παραγγειλει ενα tablet γτια συγγενης το οποιο ειρθε σημερα αλλα επιδη αργησε πηρε αλλο απο ελλαδα και δε το θελει τωρα μπορω να το ακυρωσω τωρα; θα παρω ολα τα λεφτα πισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

επισης ειχα παραγγειλει ενα tablet γτια συγγενης το οποιο ειρθε σημερα αλλα επιδη αργησε πηρε αλλο απο ελλαδα και δε το θελει τωρα μπορω να το ακυρωσω τωρα; θα παρω ολα τα λεφτα πισω;

 

Φιλε ποιο σου ηρθε και δεν το θελει?

 

Επειδη ψαχνω εγω ενα για την κορη μου, το θελω αρκει να δω ποιο ειναι.

 

Σου εχω στειλει και μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχει πάρει κανένας από greekbuying γιατί λέω να το πάρω από εκεί μέσω paypal...

φιλε εγω παρηγγειλα χθες αυτο http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html

απο το geekbuying.Μετα απο επικοινωνια με το καταστημα μου επιβαιβεωσαν πως οντως εχει 1 GB ram.

Παντως ειναι vfm επιλογη,με τετραπυρινο και 1 gb ram μονο με 52 ευρω και κατι ψιλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω παρηγγειλα χθες αυτο http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html

απο το geekbuying.Μετα απο επικοινωνια με το καταστημα μου επιβαιβεωσαν πως οντως εχει 1 GB ram.

Παντως ειναι vfm επιλογη,με τετραπυρινο και 1 gb ram μονο με 52 ευρω και κατι ψιλα.

Σου είπαν μήπως αν πληρώσεις τελωνείο γιατί και εγώ ψήνομαι να το πάρω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα να είναι android.. Ειδικά την έκδοση 8 των Windows δεν τη συμπαθώ καθόλου (μη με ρωτήσεις γιατί!). Κι ο επεγεργαστής του είναι στα 1.3 , εν συγκρίσει με τον άλλον που είναι στα 2.0.. Θα μου πεις - αυτός όμως είναι Intel..

Και η απάντηση έρχεται από 

 

http://www.insomnia.gr/topic/513874-windows-tabletshybrids-γενικά/?p=53258139

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τους πεις να γραψουν

 

mark it as gift and low price και πες τους να το στειλουν με singapore post

 

εγω αλλη μια παραγγελια που εκανα απο minideal (γυρω στα 55 ευρω ηταν η τιμη)δεν ειχα προβλημα με τελωνειο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η απάντηση έρχεται από 

 

http://www.insomnia.gr/topic/513874-windows-tabletshybrids-γενικά/?p=53258139

 

Γι'αυτο οποιος ζητα android και ios,μη τους προτινεται windows,γιατι στο τελος θα σας την πουν και απο πανω!

Αστε τους να ξημεροβραδιαζουν στο xda,για να κανουν και τα πιο απλα πραγματα!ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ!!!

Sorry για το διπλό ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...