Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει σίγουρα μια εβδομάδα που πήρα tracking number.  Αν θυμάμαι καλά κατά την περασμένη Παρασκευή πρέπει να ήταν.

 

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, ούτε εύχομαι να έχεις την δικιά μου τύχη, αλλά αγορά μου απο το ali με china post έκανε 1.5 μήνα για να έρθει και μου είχε σπάσει τα νεύρα μέχρι τελευταίας στιγμής, αυτό το item in conta IPS. γιατί ποτέ δεν ενημερώθηκε απο τους κινέζους η κατάσταση της αποστολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, ψάχνω κανένα κινέζικο κινητό περίπου στα 130-140Ε. Προαναφέρθηκε το

http://www.minideal.net/amoi-a928w-smartphone-mtk6592-1-7ghz-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p-ram-2gb-rom-32gb.html

Για τα λεφτά του πιστεύω είναι καλό, έχετε μήπως να προτείνετε κανένα άλλο; Επίσης λέει ότι έχει Android αλλά έχει Android Market μέσα;

Δες αυτο

http://www.to2c.com/iocean-x7s-real-octa-core-smartphone-cpu-mt6592-1-7ghz-2gb-ram-16b-rom-5-0-fhd-screen-1920x1080-high-definition-13mp-bsi-canmera.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χά Χά... Παντρεμένη με 2 παιδάκια είναι βρε!Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

Εντυπωσιακότατο!!! Από που το παίρνω κ πόσο έχει;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Οπως είπα υπομονή ακόμη δεν έχει βγει επίσημα.

 

Το iocean έρχετε με μόνο 2000mah Μπαταρία οπότε αναγκαστικά παίρνεις και την 3000 + πίσω καπάκι. 

 

velafar κατατοπισε μας λίγο ίντσες που θέλεις. Φυσικά στο budget σου είναι και το Xiaomi Hongmi 1s που είναι σίγουρη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το παράγγειλα http://www.minideal.net/amoi-a928w-smartphone-mtk6592-1-7ghz-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p-ram-2gb-rom-32gb.html

Λίγο που έψαξα ήταν το καλύτερο για τα λεφτά του που μπόρεσα να βρω και διάβασα καλά σχόλια για την Amoi οπότε είπα να το ρισκάρω, περιμένω 20-30 μερούλες να έρθει και θα γράψω εδώ τις πρώτες εντυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για 5,5" ή 6" κινητο octra core με 2gb ram

Να ειναι λεπτο και με σχετικα καλη καμερα.

Καμια ιδεα?

Κατα τη γνωμη μου

1η επιλογη το εξαιρετικο Κ910.  http://www.minideal.net/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen-2gb-16gb.html

 

Καλα λογια ακουγονται και για αυτο   http://www.vickmall.com/iocean-x8-smartphone-android-4-2-octa-core-2gb-ram-32gb-rom-1-7ghz-dual-sim-5-7-inch-fhd-3g-wcdma-13-0mp.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για 5,5" ή 6" κινητο octra core με 2gb ram

Να ειναι λεπτο και με σχετικα καλη καμερα.

Καμια ιδεα?

 

 

Το Lenovo K910 έχει τον Snapdragon 800 που είναι Quad Core, όχι Octa Core. Βέβαια ο Snapdragon 800 Quad Core είναι πιο ισχυρός από τον MT6592 Octa Core, αλλά εάν κάποιος θέλει σώνει και καλά Octa Core (ποιος ξέρει γιατί), το Lenovo K910  απορρίπτεται.

 

Υπάρχει βέβαια και το πολύ φθηνότερο και πολύ καλής ποιότητας Hongmi Note WCDMA που κοστίζει πλέον κάτω από $200. Για παράδειγμα στα MiniDeal και Pandawill πωλείται στα $199.99.

 

Στο Ibuygou προσφέρεται το Xiaomi Redmi Note PRO WCDMA μαζί με τη θήκη Flip-open Protective Case στα $209.99.

(η προσφορά δεν έχει ενσωματωθεί σωστά προς το παρόν στο site)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, προτεινα με βαση ισχυ επεξεργαστη και οχι πυρηνων. Ο snapdragon 800 ειναι ισχυροτερος του 6592 οπως σωστα αναφερεις και αν δεν υπαρχει θεμα χρηματων, ειναι καλυτερη επιλογη.

 

Το Hongmi Redmi note ειναι το πιο value for money στις 5.5 ιντσες, πολυ καλο deal. Ο μονος λογος που δεν το προτεινα ειναι οτι ειναι πιο παχυ απο τα υπολοιπα και ο Agganis13 ζητησε να ειναι λεπτο. Αν το παχος του δεν ειναι deal breaker, ειναι πραγματικα εξαιρετικη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημανθεί ότι το Hongmi Note έχει ανάλυση HD 1280x720 και όχι Full HD 1920x1280. Κάποιος μπορεί να το δει αυτό ως μειονέκτημα, κάποιος ως πλεονέκτημα.

 

Στα tablet 10.1" είναι προφανώς καλύτερη η ανάλυση Full HD. Έχω χρησιμοποιήσει το απλό Hongmi που έχει οθόνη 4.7" με ανάλυση HD 1280x720, και μπορώ να πω ότι στη συγκεκριμένη διάσταση η ανάλυση HD είναι ικανοποιητική, και δεν νομίζω ότι χρειάζεται ανάλυση Full HD. Όμως στις 5.5", ίσως η ανάλυση Full HD να φαίνεται καλύτερη από την HD, αλλά ίσως και όχι.

 

Όμως η ανάλυση HD 1280x720 έχει δύο πλεονεκτήματα σε σχέση με την ανάλυση Full HD 1920x1280. Το πρώτο είναι η εξοικονόμηση ενέργειας, και το δεύτερο είναι οι αυξημένες επιδόσεις της κάρτας γραφικών, και συνεπώς ολόκληρου του κινητού, αφού η κάρτα γραφικών λειτουργεί σε χαμηλότερη ανάλυση.

 

Το iOcean X8 είναι 7.7mm. Το Lenovo K910 είναι 7.9mm. Το Hongmi Note είναι 9.45mm, δηλαδή μόλις ενάμισι χιλιοστό πιο παχύ. Δεν είναι δα και 12mm. Επίσης, να έχουμε υπόψη ότι μερικοί κατασκευαστές δεν υπολογίζουν στο πάχος την πιθανή προεξοχή της κάμερας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...