Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει κανενας καποια τίμια προταση για κινεζιά δυνατή αλλά κάτω των 5 ιντσών? και κάτω των 4.5 αν γίνεται ακόμα καλύτερα.το 4" ειναι ιδανικό.

δεν με νοιάζει πάρα πολύ το πόσο θα κανει αλλά έτσι που τα χω δει δεν γίνεται να έχει και πάνω από 200ε.

επίσης,με φοβίζει λίγο που σχεδόν σε όλα δεν λέει τίποτα για SAR. καμιά ιδέα για το πώς μπορούμε να βρούμε τέτοιες πληροφορίες?

 

πέραν του κινητού, ψάχνω κ ένα τάμπλετ για μαμα.θέλω να είναι 10ρι και να παίζει τα βιντεα καλά!λεφτα,κανα 180ρι μαξ.

νομίζω καταλαβαίνετε που το παω.... :-)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έχει κανενας καποια τίμια προταση για κινεζιά δυνατή αλλά κάτω των 5 ιντσών? και κάτω των 4.5 αν γίνεται ακόμα καλύτερα.το 4" ειναι ιδανικό.

δεν με νοιάζει πάρα πολύ το πόσο θα κανει αλλά έτσι που τα χω δει δεν γίνεται να έχει και πάνω από 200ε.

επίσης,με φοβίζει λίγο που σχεδόν σε όλα δεν λέει τίποτα για SAR. καμιά ιδέα για το πώς μπορούμε να βρούμε τέτοιες πληροφορίες?

 

πέραν του κινητού, ψάχνω κ ένα τάμπλετ για μαμα.θέλω να είναι 10ρι και να παίζει τα βιντεα καλά!λεφτα,κανα 180ρι μαξ.

νομίζω καταλαβαίνετε που το παω.... :-)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στις 4.3 ιντσες (και μεχρι τις 4.7 ιντσες οπου υπαρχει το εξαιρετικο Hogmi 1S) η κορυφαια επιλογη ειναι το Xiaomi Mi2s

http://www.minideal.net/xiaomi-mi2s-qualcomm-600-quad-core-1-7ghz-android-phone-2gb-ram-16-32g-rom-8-0-13-0mp-camera-unlocked-in-stock.html

 

Η επομενη επιλογη στις 4.3 (και τελευταια υποφερτη) αλλα κλασεις κατωτερη ειναι το Jiayu G2F ,

http://www.vickmall.com/jiayu-g2f-wcdma-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-4-3-screen-1g-ram-4g-rom-8mp.html

 

Aν το μεγεθος ειναι θεμα για σενα,δες το Iocean X7 HD που εχει 5αρα οθονη αλλα λογω του οτι ειναι πολυ στενο δουλευεται ανετα με ενα χερι.Ή το ολοκαινουριο Bluboo X2.Γιατι στις 4.5 ιντσες δεν υπαρχει σοβαρη προταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αλλά το 4.7 είναι μικρο και το 5.0 ιντσών είναι μεγάλο ? Άστο αυτό ... το παραβλέπω ...Θέλεις να μας πεις ότι εχεις βρει γυναίκα που μπορεί να καταλάβει τη διαφορά των 0.3 ιντσών ? :blink:

 

Στρουμφίτα τι να σου πω, έπιασε και 4.3 και 4.7 και 5 και είπε θέλω 5...

 

Από εκεί και πέρα άβυσσος η ψυχή της γυναίκας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρουμφίτα τι να σου πω, έπιασε και 4.3 και 4.7 και 5 και είπε θέλω 5...

 

Από εκεί και πέρα άβυσσος η ψυχή της γυναίκας..

καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο , αυτό που θα σε συμβούλευα πάντως γιατί μου κάνει πολύ εντύπωση  το όλο θέμα είναι πως  ... αν δεν την εχεις παντρευτεί ήδη να αρχίσεις να τρέχεις ...αν την εχεις παντρευτεί 5 ? 5 οτι πει η γυναίκα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4.7" - Jiayu G4S ή G4C. Xiaomi Hongmi (redmi) 1S (μάλιστα βγήκε σε ροζ και κίτρινο για τις κιουρίες)

 

5" - iοcean X7S ή X7HD, CoolPad F1, Κάποιο thl αναφέρθηκε εδώ (το τ11 νομίζω).....Και αν κάνεις λίγο υπομονή

 

http://www.spemall.com/THL-5000-Octa-Core-Smartphone-MTK6592-1-7GHz-5-0-Inch-1920-x-1080-FHD-IPS-Screen-Android-4-2-OS-NFC-13-0MP-Camera-3G-WCDMA-GPS-2GB-32GB_g.html

 

5.0" - NFC - 2GB Ram - 32GB Internal - 8core - 5000!!!!!!mah battery 

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το άλλαξε...

Υπάρχει κανένα tablet μέχρι 50 Ευρώ που να είναι σχετικά καλό από Ebay;

Για δείτε και αυτά και πείτε μου γνώμες! :-)

 

Αυτό vs. Αυτό

 

 

ειχα ενα ployer momo 7 και δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος, ειχα προβλημα με την οθονη "sleep issue" εαν το αφηνα 5 sec το πρωτο  touch δεν επιανε, μετα πηγαινε καλα. Μετα απο 2 μηνες μου εσπασε η υποδοχη που κουπωνει ο φορτιστης και τελος... βεβαια μιλαω για πιο παλιο μοντελο... 

 

Πριν λιγες μερες παρελαβα το chuwi, Ειναι ταχυτατο η οθονη του ειναι μια χαρα για τα λεφτα του, δυνατο ηχειο και καλη μπαταρια.

 

Τα μονα που με χαλασαν λιγο ειναι το πισω μερος, πλαστικουρα οσο δεν παει και οτι οτι δεν εχει πισω καμερα. Επισης για καποιο λογο δεν παιζει το location δεν το εψαξα ομως

 

για 50 ευρω που το πηρα, 4πυρηνο με android 4.4 αξιζει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στρουμφίτα τι να σου πω, έπιασε και 4.3 και 4.7 και 5 και είπε θέλω 5...

 

Από εκεί και πέρα άβυσσος η ψυχή της γυναίκας..

καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο , αυτό που θα σε συμβούλευα πάντως γιατί μου κάνει πολύ εντύπωση  το όλο θέμα είναι πως  ... αν δεν την εχεις παντρευτεί ήδη να αρχίσεις να τρέχεις ...αν την εχεις παντρευτεί 5 ? 5 οτι πει η γυναίκα :-D
Χά Χά... Παντρεμένη με 2 παιδάκια είναι βρε!Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

<p>4.7" - Jiayu G4S ή G4C. Xiaomi Hongmi (redmi) 1S (μάλιστα βγήκε σε ροζ και κίτρινο για τις κιουρίες)</p>

<p> </p>

<p>5" - iοcean X7S ή X7HD, CoolPad F1, Κάποιο thl αναφέρθηκε εδώ (το τ11 νομίζω).....Και αν κάνεις λίγο υπομονή</p>

<p> </p>

<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.spemall.com/THL-5000-Octa-Core-Smartphone-MTK6592-1-7GHz-5-0-Inch-1920-x-1080-FHD-IPS-Screen-Android-4-2-OS-NFC-13-0MP-Camera-3G-WCDMA-GPS-2GB-32GB_g.html'>http://www.spemall.com/THL-5000-Octa-Core-Smartphone-MTK6592-1-7GHz-5-0-Inch-1920-x-1080-FHD-IPS-Screen-Android-4-2-OS-NFC-13-0MP-Camera-3G-WCDMA-GPS-2GB-32GB_g.html</a></p>

<p> </p>

<p>5.0" - NFC - 2GB Ram - 32GB Internal - 8core - 5000!!!!!!mah battery </p>

 

Εντυπωσιακότατο!!! Από που το παίρνω κ πόσο έχει;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Θελω να παρω ενα 10'' Tablet για την κορη μου 10ετων.

Βασικο ,

  • να παιζει παιχνιδια απο το Play
  • Να βλεπει καμια ταινια
  • Να βλεπει youtube

 

Φιλος απο εδω μου ειπε για το Link.png Site: http://www.buyincoins.com/item/43346.html

 

Εχει κανεις αλλος να προτεινει κατι αλλο σε τιμη max 100$ ?

 

Εαν υπηρχαν και Links απο μαγαζια που ειναι αξιοπιστα θα ηταν τελεια.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγχώνομαι και πολύ μάλιστα, το χρειάζομαι πριν το τέλος του μήνα :)  Χώρια που ο στόκος ο κινέζος έκανε λάθος στη διεύθυνσή μου και πρέπει τώρα να στέκομαι καραούλι να πετύχω τον ταχυδρόμο και να του το πω.

 

Anyways, έχω και μια άλλη ερώτηση.  Πιστεύετε το Moto G LTE 8g αξίζει τα λεφτά του από Αμερική; Βγαίνει κάτι λιγότερο από 160 ευρώ και πιθανόν να μπορέσει να μου το φέρει κάποιος.  Σε σύγκριση με το Hongmi 1S ας πούμε.  Συγκεκριμένα αναφέρομαι σε αυτό.  Θα παίζει στα ελληνικά δίκτυα; Γράφει

 

 

Networks

LTE bands 2, 4, 5, 17; UMTS: 850/900/1700/1900/2100 GSM: 850/900/1800/1900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγχώνομαι και πολύ μάλιστα, το χρειάζομαι πριν το τέλος του μήνα :)  Χώρια που ο στόκος ο κινέζος έκανε λάθος στη διεύθυνσή μου και πρέπει τώρα να στέκομαι καραούλι να πετύχω τον ταχυδρόμο και να του το πω.

 

Anyways, έχω και μια άλλη ερώτηση.  Πιστεύετε το Moto G LTE 8g αξίζει τα λεφτά του από Αμερική; Βγαίνει κάτι λιγότερο από 160 ευρώ και πιθανόν να μπορέσει να μου το φέρει κάποιος.  Σε σύγκριση με το Hongmi 1S ας πούμε.  Συγκεκριμένα αναφέρομαι σε αυτό.  Θα παίζει στα ελληνικά δίκτυα; Γράφει

γνώμη μου πάντα: το Hongmi 1s είναι μακράν καλύτερο απο Moto G 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...