Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας

εχω κανει 2 παραγγελιες απο το banggood η μια εγινε στης 12/5 και εφυγε στης 14 και τωρα γραφει οτι

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/06/02 18:00:45 2014-05-23 02:08, Item in conta IPS, IPS 2014-05-22 14:27,

Receive Item From Customer, IPS

Origin Country - Malaysia:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/06/02 18:00:45 2014-05-23 02:08, Item sent to ATHENS AIR MAIL UNIT (AMU), MPC PMIH (KLIA) 2014-05-22 14:27,

Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA) 2014-05-16 21:56,

Dispatch Pre-Alert 16/05/2014, MPC PMIH (KLIA)    

και η δευτερη εγινε στης 13 και εφυγε 15 αλλα εχω βαλει για επιλογη μεταφορικων μια που εχει +0,49 επιπλεον χρεωση η οποια γραφει

 
Destination Country - Greece:Tracking Consuming:10436 Millisecond Origin Country - Switzerland:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/06/02 18:00:43 2014-05-17 17:39,
Departure from border point of origin country, Swiss Post SINGAPORE 2014-05-17 17:39,
Arrival at border point of origin country,
Swiss Post SINGAPORE 2014-05-17 17:39, Mailed, Swiss Post SINGAPORE  
 
ξερετε ποτε θα παραλαβω; και γιατι στην πρωτη δεν εχει ενημερωθει τιποτα ακομη; αυτα τα εχω δεθ μεσω του 17track.com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

γεια σας

εχω κανει 2 παραγγελιες απο το banggood η μια εγινε στης 12/5 και εφυγε στης 14 και τωρα γραφει οτι

 
ξερετε ποτε θα παραλαβω; και γιατι στην πρωτη δεν εχει ενημερωθει τιποτα ακομη; αυτα τα εχω δεθ μεσω του 17track.com

 

 

 

Τον οδηγο που εχω δημοσιευσει τον διαβασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις πραγματικα να δεις την ποιοτητα, οι επιλογες ξεκινανε απο τα 120$-130$ και οσο το ψαχνεις θα δεις και απο ποιοτητα τι λενε οι χρηστες.

Υπάρχουν και πιο φθηνά. Λίγα, αλλά υπάρχουν. Π.χ. δεν το λες το Jiayu F1 ότι είναι φθηνοδουλειά, κι ας κοστίζει 55-60 ευρώ.

Τον οδηγο που εχω δημοσιευσει τον διαβασες?

Ε, βάλε τον στην υπογραφή σου να μας τον θυμίζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαβασα αρχικα να πω οτι ειναι πολυ χρησιμος και καλος οδηγος

τωρα ειδα για την πρωτην αποστολη με το ips σε ποσες μερες ομως θα ερθει εδω;

και για την δευτερη δεν καταλαβα τι σημαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν θελεις πραγματικα να δεις την ποιοτητα, οι επιλογες ξεκινανε απο τα 120$-130$ και οσο το ψαχνεις θα δεις και απο ποιοτητα τι λενε οι χρηστες.

Υπάρχουν και πιο φθηνά. Λίγα, αλλά υπάρχουν. Π.χ. δεν το λες το Jiayu F1 ότι είναι φθηνοδουλειά, κι ας κοστίζει 55-60 ευρώ.

Τον οδηγο που εχω δημοσιευσει τον διαβασες?

Ε, βάλε τον στην υπογραφή σου να μας τον θυμίζει :)
Ok, θα τον περασω με την πρωτη ευκαιρια, αλλα ειναι και θεμα συνηθειας να κανει καποιος αναζητηση πριν ποσταρειΟσο για το f1, αν δεν κανω λαθος η τιμη του ειναι στα 80€-85€ (100-110 $ παιζει αν δεν κανω λαθος) καταρχην, αλλα αποτελει ισως και την εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανοναΑπο τα 140$ και πανω οι περισσοτερες επιλογες ειναι πολυ ποιοτικες παντωςSent from my Mobile using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vlahoskwn

 

Παίζει να είναι το πιο αργό κινεζομάγαζο που υπάρχει αλλά μην ανησυχείς, θα έρθουν.

Έκανα μια παραγγελία πριν 6 μήνες την οποία την έσπασαν σε 2 πακέτα. Το ένα ήρθε σε 2 βδομάδες και το άλλο σε 2,5 μήνες αφού μου είχαν κάνει refund...

Καλό είναι να τραβήξεις ένα unpacking video γιατί από το δεύτερο πακέτο έλλειπε το 1 από τα 3 αντικείμενα. Τι να πω, ίσως να το τσίμπησε κανένας μάγκας στο δρόμο γιατί η συσκευασία ήταν πολύ "ταλαιπωρημένη" και ίσως γι αυτό άργησε τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το f1, αν δεν κανω λαθος η τιμη του ειναι στα 80€-85€ (100-110 $ παιζει αν δεν κανω λαθος) καταρχην, αλλα αποτελει ισως και την εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα

52,5€ στο SpeMall και 51,5€ στο MiniDeal.

Για το αν είναι εξαίρεση, τώρα που το σκέφτομαι ίσως να έχεις δίκιο. Αλλά ευτυχώς υπάρχουν και αυτές οι 2-3 εξαιρέσεις για όσους έχουν μικρές τσέπες αλλά δεν θέλουν και να τα «πετάξουν» τα χρήματά τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vlahoskwn

 

Παίζει να είναι το πιο αργό κινεζομάγαζο που υπάρχει αλλά μην ανησυχείς, θα έρθουν.

Έκανα μια παραγγελία πριν 6 μήνες την οποία την έσπασαν σε 2 πακέτα. Το ένα ήρθε σε 2 βδομάδες και το άλλο σε 2,5 μήνες αφού μου είχαν κάνει refund...

Καλό είναι να τραβήξεις ένα unpacking video γιατί από το δεύτερο πακέτο έλλειπε το 1 από τα 3 αντικείμενα. Τι να πω, ίσως να το τσίμπησε κανένας μάγκας στο δρόμο γιατί η συσκευασία ήταν πολύ "ταλαιπωρημένη" και ίσως γι αυτό άργησε τόσο...

μπορω να κανω κατι ωστε να ερθουν ποιο γρηγορα;

πιστευται πως θα αρχισουν να ερθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κινέζικο ταμπλετ με 30 ευρώ τοπ. Αν δείτε οτιδήποτε που δουλεύει στοιχειωδώς σφύριξτε!

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κινέζικο ταμπλετ με 30 ευρώ τοπ. Αν δείτε οτιδήποτε που δουλεύει στοιχειωδώς σφύριξτε!

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Κρατα το 30αρη... δεν αξιζει να το σκορπισεις σε ενα μηχανημα που θα σερνεται και θα το πεταξεις απο μπαλκονι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, τι λετε για αυτο εδω?

 

Link.png Site: GDIPPO P706 Android 4.2 Tablet PC with 10.1 inch WSVGA Screen ATM7021 Dual Core 1.2GHz 1GB RAM + 8GB ROM WiFi

 

 

και μια ερωτηση: τι εννοει ο ποιητης οταν λεει Android/Windows tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κινέζικο ταμπλετ με 30 ευρώ τοπ. Αν δείτε οτιδήποτε που δουλεύει στοιχειωδώς σφύριξτε!

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

Κρατα το 30αρη... δεν αξιζει να το σκορπισεις σε ενα μηχανημα που θα σερνεται και θα το πεταξεις απο μπαλκονι 

 

Αν είναι να πεταχτεί από το μπαλκόνι, έχω προτάσεις...

 

Καλό το καλαμπούρι, αλλά μπορεί κάποιος να ενδιαφερθεί πραγματικά για τις παρακάτω συσκευές, για χρήση από μικρότερα παιδιά, ιδίως αν πρόκειται να τις κοπανάνε αριστερά δεξιά.

 

Απομίμηση iPad με 10$, που δεν έχει πραγματική οθόνη, μόνο και μόνο για να κάνει φασαρία:

Multifunctional Learning Toy

 

Λειτουργικό tablet που πρόκειται να το χρησιμοποιήσουν παιδάκια ως lego:

BENEVE Kids Green

BENEVE Kids Pink

 

Κάπως καλύτερη έκδοση του παραπάνω, που μάλλον λειτουργεί απροβλημάτιστα ως συσκευή, αλλά σε διπλάσια τιμή, που ίσως δεν συμφέρει:

BENEVE R70DL Kids Green

BENEVE R70DL Kids Rose

 

Αν το βαράει πολύ, για να μην σπάσει από την πρώτη ημέρα, υπάρχει και προστατευτική θήκη:

Original Protective Case Silicon Case for Child Tablet

Protective Silicon Back Case for BENEVE Kids Tablet PC -Blue

 

Η πρώτη θήκη ίσως και να είναι κατάλληλη μόνο για μικρότερο μοντέλο, θέλει ψάξιμο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαβασα αρχικα να πω οτι ειναι πολυ χρησιμος και καλος οδηγος

τωρα ειδα για την πρωτην αποστολη με το ips σε ποσες μερες ομως θα ερθει εδω;

και για την δευτερη δεν καταλαβα τι σημαινει

 

σου απαντησα στο νημα του οδηγου, για να μην χαθει η πληροφορια μεσα στο παρον νημα και να ειναι συγκεντρωμενη εκει που πρεπει και να μην ψαχνουμε

 

Οτι αλλο θελεις ν ρωτησεις, μπορεις να ρωτησεις στο θεμα του οδηγου για να κραταμε καθαρο και το παρον ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πεσει η τιμη σε ολα τα κινεζομαγαζα (η τουλαχιστον στα περισσοτερα) απο χθες-προχθες σε αυτα τα 2

δεν αποτελει καποια ιδιαιτερη προσφορα η συγκεκριμενη τιμη με βαση την τρεχουσα αγορα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...