Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για το tablet της xiaomi εχουμε κανα νεο?

Θα σε γελάσω αλλά έχουμε το release του Cube Talk 9x. Ας ελπίσουμε πως πάει πακέτο με τα αξεσουάρ δίπλα του  :-D

 

Πάντως πρόκειται για θηρίο:

 

Cube Talk 9X comes with a 9.7-inch 2K display, 2GB RAM, 10,000mAh battery, with an 8-core MT8392 processor running at 2.0Ghz

 

Αν είσαι κατα Κίνα πετάξου να προλάβεις ένα από τα πρώτα 300 MiPad που θα κοστίζουν 1 Yuan

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε γελάσω αλλά έχουμε το release του Cube Talk 9x. Ας ελπίσουμε [ως πάει πακέτο με τα αξεσουάρ δίπλα του  :-D

 

Πάντως πρόκειται για θηρίο:

http://www.geekbuying.com/item/Cube-Talk-9X-MTK8392-Octa-Core-9-7-inch-3G-Tablet-PC-Android-4-2-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2048-1536-2G-16G-Black-327656.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπω στην presale αγορα του. Μία ερώτηση μόνο μιας και οι διαφορές στην τιμή είναι αισθητές. Το geek το ξέρω ότι είναι οκ. Απο εδώ τί λέτε? Θα φάω καμια φόλα? http://www.cube-tablet.com/cube-u65-talk-9x-3g-tablet-pc-9-7-inch-retina-2048-x-1536-bluetooth-gps-fm-octa-core-2gb-32gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπω στην presale αγορα του. Μία ερώτηση μόνο μιας και οι διαφορές στην τιμή είναι αισθητές. Το geek το ξέρω ότι είναι οκ. Απο εδώ τί λέτε? Θα φάω καμια φόλα? http://www.cube-tablet.com/cube-u65-talk-9x-3g-tablet-pc-9-7-inch-retina-2048-x-1536-bluetooth-gps-fm-octa-core-2gb-32gb.html

Εγώ από αυτούς είχα παραγγείλει πριν 8 μήνες περίπου,ένα U30GT2 για ένα φίλο μου.

Όλα πήγαν τέλεια,είναι θέμα μην σου κάτσει η στραβή :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κριμα που δεν εχει hdmi. Θα το ειχα χτυπησει ηδη

 

έλα μωρε όλα πλέον μεσω wifi streaming γίνονται όλα. Πλάκα πλάκα το μαραφέτι δεν έχει MHL? Δεν βρίσκω κάτι ούτε θετικό αλλά ούτε αρνητικό στο net

 

 

εχει κανείς καμια γνώμη ή εχει βρει κανα review για αυτό εδώ ?

 

http://www.pandawill.com/mini-s5-smartphone-mtk6582-45-inch-1gb-4gb-android-42-gps-3g-black-p89382.html

 

Μάλλον δεν θα πάρεις απάντηση...εγώ αναρωτιέμαι μήπως είναι ψεύτικο με φελιζολ και βαρύδια :-) . Γενικά για να ζητάς άποψη μάλλον ψάχνεις κάτι ποιοτικό οπότε δώσε κάτι παραπάνω. Αν είναι για "την τρέλα σου" και να έχεις "να παίξεις" με κάτι εννοείτε χτύπα το και πες μας εντυπώσεις.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν θα πάρεις απάντηση...εγώ αναρωτιέμαι μήπως είναι ψεύτικο με φελιζολ και βαρύδια :-) . Γενικά για να ζητάς άποψη μάλλον ψάχνεις κάτι ποιοτικό οπότε δώσε κάτι παραπάνω. Αν είναι για "την τρέλα σου" και να έχεις "να παίξεις" με κάτι εννοείτε χτύπα το και πες μας εντυπώσεις.

 

oχι ρε συ, τι ποιοτικό, no-name (κυριολεκτικα!!!) κινεζια, με 65-70 ευρώ... αφορμή ψάχνω να μου πει κάποιος οτι μετα το 1ο λεπτο το κινητο ανατιναζεται απο μόνο του για να μην ξοδεψω τα λεφτα μου

 

περα απο την πλακα, οκ περιμενω ότι το gps θα χει θεμα, αλλα θα θελα καμια γνωμη, απο καποιον που το χει (και απο το εξωτερικο αν εχει βρει κανεις κανα σχολιο χρηστη) οσον αφορα τη ρομ αν εχει τπτ χοντρα bug κλπ

Δεν θα το χω για βασικο κινητο και βασικα ουτε καν το χρειαζομαι απλως με το τρώει ο κ@λος μου να παρω μια φτηνιαρικη κινεζια να δω απο πρώτο χερι τι παιζει. Και στο κάτω-κάτω, ακομα και αν δεν με καλύπτει θεωρώ ότι εύκολα θα το δώσω στα 40-50 ευρώ οπότε μικρή η χασούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμούσα κάποιο κινητό που να το πουλάνε τουλάχιστον 3 από τα κινέζικα μαγαζιά (με ένα από τα 3 να είναι από τα αξιόπιστα), σε σχετικά κοντινές τιμές (+-15%) και μετά θα το έπαιρνα από το φθηνότερο αξιόπιστο. Γενικά mini S5 δεν παίζει σε κανένα από τα minideal, vickmall, merimobiles. Θα το φοβόμουνα αλλά βέβαια ποτέ δεν ξέρεις. Αν σου περρισεύουν το χτυπάς γνωρίζοντας ότι παίζει να τα ρίξεις και στο πηγάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RX: ειναι,  60% ειχαν προβλημα με το pandawill , προσωπικα 2 φορες ειχα

τοσο καλο που σηκωθηκε και εφυγε απο το myphone απο το πολυ κραξιμο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι ρε συ, τι ποιοτικό, no-name (κυριολεκτικα!!!) κινεζια, με 65-70 ευρώ... αφορμή ψάχνω να μου πει κάποιος οτι μετα το 1ο λεπτο το κινητο ανατιναζεται απο μόνο του για να μην ξοδεψω τα λεφτα μου

 

περα απο την πλακα, οκ περιμενω ότι το gps θα χει θεμα, αλλα θα θελα καμια γνωμη, απο καποιον που το χει (και απο το εξωτερικο αν εχει βρει κανεις κανα σχολιο χρηστη) οσον αφορα τη ρομ αν εχει τπτ χοντρα bug κλπ

Δεν θα το χω για βασικο κινητο και βασικα ουτε καν το χρειαζομαι απλως με το τρώει ο κ@λος μου να παρω μια φτηνιαρικη κινεζια να δω απο πρώτο χερι τι παιζει. Και στο κάτω-κάτω, ακομα και αν δεν με καλύπτει θεωρώ ότι εύκολα θα το δώσω στα 40-50 ευρώ οπότε μικρή η χασούρα.

 

Και γιατι να μην δωσεις 10$ παραπανω (δεν λεω ουτε 15 ουτε 20) για να παρεις κατι επωνυμο τουλαχιστον?

Οπως το Star W450

 

Εχεις παρει ξανα κινεζικο smartphone?

Εαν οχι, η επιλογη ενος no-name και αγνωστων λοιπών στοιχειων δεν θα σου δωσει σε καμια περιπτωση εικονα της ποιοτητας

 

Αν θελεις πραγματικα να δεις την ποιοτητα, οι επιλογες ξεκινανε απο τα 120$-130$ και οσο το ψαχνεις θα δεις και απο ποιοτητα τι λενε οι χρηστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...