Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό λογικά έρχεται με μόνο android αλλά μπορεί κάποιος να βάλει και windows και να το κάνει dual boot;

καπου διαβασα οτι θα βγει windows rom τον ιουνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα στην παρεα

EMS περναει τελωνεια?

του ειπα του κινεζου απλο airmail και μου κανει τον κινεζο το εστείλε ΕΜS COURIER καπου το ειχατε γραψει αλλα δεν μπορω να το βρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγορασα πριν λιγες μερες 3 κινητα και ενα handsfree και μου τα εστειλε με ems ενω ειχαμε πει για airmail και δεν περασω τελωνειο.Μην ανησυχεις, δεν νομιζω να περασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω όμως ότι τα τελευταία μοντελα Retina της Onda είναι πολύ καλύτερη προσφορά:

 

Onda V975M (9.7" 2048 x 1536: Retina IPS Capacitive Screen)

-16GB: http://www.banggood.com/Onda-V975m-Amlogic-M802-Quad-Core-9_7-Inch-Retina-Android-4_3-Tablet-p-917932.html ~134 € με δωρεάν μεταφορικά

-32GB: http://www.banggood.com/Onda-V975m-32GB-Amlogic-M802-Quad-Core-9_7-Inch-Android-4_3-Tablet-p-917933.html ~148 € με δωρεάν μεταφορικά

 

Onda V979M (9.7" 2048 x 1536: Retina IPS Capacitive Screen)

-32GB: http://www.banggood.com/Onda-V979m-Amlogic-M802-Quad-Core-97-Inch-32G-Android-43-Tablet-p-923931.html ~158 € με δωρεάν μεταφορικά

Βλέπω δύο onda975m 32gb που διαφέρουν σε τιμή 10 ευρώ αλλά δεν βρίσκω σε τι άλλο διαφέρουν.

Άκυρο, τα έβλεπα από κινητό και δεν ξεχώριζα ότι είναι 979Μ. 

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιστηκε και το Xiaomi RedMi Note στα εμπιστα κινεζομαγαζα. http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-redmi-note-enhanced-version-wcdma-mtk6592-octa-core-5-5-2gb-ram-8gb-rom-android-4-2-miui-v5.html

 

Στα ~170€ απ'οτι βλεπω, με multilanguage rom (δηλαδη μπορειτε να το παραγγειλετε με ελληνικα, απ'οτι λεει το μαγαζι τουλαχιστον). Νομιζω τιμια πληρης προταση για 8πυρηνο 6592 με 2GB RAM, 5,5 ιντσες HD οθονη, και 3100mAh μπαταρια αν και θα πεσει η τιμη του στους επομενους μηνες. Θυμιζω το Hongmi επαιζε στα 190$ και τωρα ειναι στα 160 το 1S.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!Εχω ενα προβλημα.Παρελαβα σημερα απο pandawill το star s1.Eκ πρωτης οψεως εξαιρετικο για τα χρηματα του και γενικα ευχαριστημενος μεχρι τη στιγμη που το εβαλα για φορτιση..Δε φορτιζει..Εχετε καμια ιδεα?

 

ok luthike

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειναι ευχαριστημενος μαλλον το δουλεψε αρα δεν εχει την ζελατινα στην μπαταρια ,αν εχει ανταπτορα απο US σε EU στον φορτιστη  βγαλτο και βαλτο αναποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιστηκε και το Xiaomi RedMi Note στα εμπιστα κινεζομαγαζα. http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-redmi-note-enhanced-version-wcdma-mtk6592-octa-core-5-5-2gb-ram-8gb-rom-android-4-2-miui-v5.html

 

Στα ~170€ απ'οτι βλεπω, με multilanguage rom (δηλαδη μπορειτε να το παραγγειλετε με ελληνικα, απ'οτι λεει το μαγαζι τουλαχιστον). Νομιζω τιμια πληρης προταση για 8πυρηνο 6592 με 2GB RAM, 5,5 ιντσες HD οθονη, και 3100mAh μπαταρια αν και θα πεσει η τιμη του στους επομενους μηνες. Θυμιζω το Hongmi επαιζε στα 190$ και τωρα ειναι στα 160 το 1S.

 

Ναι πράγματι αν και πέταξε μούρη αυτό το Kingzone K1 turbo και περιμένω κανα feedback. Μιλάμε για τέρας. NFC, wireless charging, FHD στα 2.0Ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πράγματι αν και πέταξε μούρη αυτό το Kingzone K1 turbo και περιμένω κανα feedback. Μιλάμε για τέρας. NFC, wireless charging, FHD στα 2.0Ghz

 

Ναι και όταν έρθουν τα θετικά feedback, το σκεφτείς από δώ, το σκεφτείς από κει και τελικά αποφασίσεις να το κάνεις add to basket, 1 sec πριν πατήσεις το κουμπί θα δεις σε post ή διαφήμιση ένα άλλο τερατάκι σε ίδια ή καλύτερη τιμή και φτου & απ' την αρχή...

Χούκερ Κίνα τι μας έχεις κάνει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πράγματι αν και πέταξε μούρη αυτό το Kingzone K1 turbo και περιμένω κανα feedback. Μιλάμε για τέρας. NFC, wireless charging, FHD στα 2.0Ghz

Τουμπανο φαινεται σε χαρακτηριστικα, αλλα τα υπολοιπα της εταιρειας ειναι η επιθεση των κλωνων. Και το site πολυ προχειρο μου φανηκε. Τεσπα. Δε θα το δοκιμαζα πριν το παρουν αρκετοι θαραλεοι απο το myphone. Ετσι εγινε χαμος με το iNew και τελικα ειναι προχειροδουλεια.

Εχω δουλεψει (εστω και για λιγο) Hongmi, 967s και Inew. Η xiaomi ειναι ενα σκαλι πανω τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου ζήτησε βοήθεια για  να διαλέξει ένα κινητό στην κοπέλα του, αλλά εγώ είμαι σχετικός μόνο με τάμπλετ.

Έχει κανείς καμια καλη προταση για vfm συσκευή στα 70-80 ευρώ παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...