Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Buyincoins.com αρχιζει και μου σπαει τα νευρα...
In Stock,κανω παραγγελια παιρνουν τα λεφτα 2 μερες packaging και με το που στελνω μηνυμα γιατι εχει κολλησει ρε παιδια μου πετανε ενα ειναι out of stock και το περιμενουμε απο τον προμηθευτη "in a short time".

Πρωτη και τελευταια παραγγελια απο το μαγαζακι
Χιλιες φορες Geekbuying κλπ και ας ο κινεζος μιλαει αγγλικα χειροτερα και απο την Ελενη Λουκα παρα απταιστα και η τυπισα να μου λεει υπομονη και θα ερθει καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In Stock,κανω παραγγελια παιρνουν τα λεφτα 2 μερες packaging και με το που στελνω μηνυμα γιατι εχει κολλησει ρε παιδια μου πετανε ενα ειναι out of stock και το περιμενουμε απο τον προμηθευτη "in a short time".

 

Ακριβώς το ίδιο μου έκανε το geekbuying σε κάποια android tv συσκευή που είχα παραγγείλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως δεν μου την εχουν φερει οι αλλοι κινεζοι που συναναστρεφομαι μεχρι και απο το aliexpress ή alibaba που ειναι πιο gray areas.
Αλλα πρωτη παραγγελια και στραβη ειναι τεραστιο foul για εμενα..
Μαλιστα οταν τους ειπα τι σκοπευετε να κανετε για την ταλαιπωρια μου πεταξαν ενα have a nice day χαχαχαχα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο μιλάτε για τα κινέζικά; 

 

2 παραγγελίες απο amazon αυτη την εβδομαδα και τα 2 άμεσα διαθέσιμα . Η πρώτη απο seller αξιοπιστο με χιλιάδες ratings και η δεύτερη απεθείας απο το άμαζον ως πωλητη.

 

στην πρώτη έκανε 3 μέρες για να κάνει dispatch και πήγαινε για 4η και τον ακύρωσα αφου του είχα στείλει 2 email για το πότε θα κάνει την αποστολή και απαντούσε με μεγάλη καθυστέρηση και διπλωματικά.

 

Στην δεύτερη που είναι το άμαζον ο πωλητής 2 μέρες τώρα ΔΕΝ έχει κάνει dispatch και επαναλαμβάνω το προιόν είναι άμεσα διαθέσιμο και στις 2 περιπτώσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και έγινε αναφορά για το Pandawill - και για να λέμε και τα καλά - δεν είχα ποτέ τέτοια εμπειρία με "παιχνίδι" 'είναι-δεν είναι σε στοκ. Αντιθέτως, σε παραγγελία μου, όπου κάποιο προϊόν δεν υπήρχε, (δικό μου λάθος, αφού δεν το είχα ελέγξει) συνεννοηθήκαμε και το αλλάξαμε με όμοιο για να παραλάβω γρηγορότερα.

Τους θεωρώ αξιόπιστους - τουλάχιστον από προσωπική πείρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο μιλάτε για τα κινέζικά; 

 

2 παραγγελίες απο amazon αυτη την εβδομαδα και τα 2 άμεσα διαθέσιμα . Η πρώτη απο seller αξιοπιστο με χιλιάδες ratings και η δεύτερη απεθείας απο το άμαζον ως πωλητη.

 

στην πρώτη έκανε 3 μέρες για να κάνει dispatch και πήγαινε για 4η και τον ακύρωσα αφου του είχα στείλει 2 email για το πότε θα κάνει την αποστολή και απαντούσε με μεγάλη καθυστέρηση και διπλωματικά.

 

Στην δεύτερη που είναι το άμαζον ο πωλητής 2 μέρες τώρα ΔΕΝ έχει κάνει dispatch και επαναλαμβάνω το προιόν είναι άμεσα διαθέσιμο και στις 2 περιπτώσεις..

Πρέπει να τραβάνε ζόρι παγκοσμίως τα τριγωνικά μαγαζιά,κι εμάς μας έχει στο περίμενε η amazon.co.uk με κάτι γραφίδες.

Για την αρχική καθυστέρηση μας έβαλε πίσω τα μεταφορικά (!).

Τώρα θα τους "τη πούμε" να πάρουμε και τα υπόλοιπα λ7,δεν έχει έρθει τπτ.

 

Κι οι Κιζένου στο aliexpress μας επέστρεψαν με τη μία τα λ7 για κάτι κάτι ψιλοοΐδια που είχαμε παραγγείλει,χωρίς να τους ενοχλήσουμε γιατί άργησαν.

 

Τώρα θέλω να παραγγείλω μπαταρία για το ηλεκτρικό ποδήλατο και φοβάμαι μη φάω πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο για να το κανω αλλα ειμαι απελπισμενος με το Newman N2. 

1.wifi δουλευει οποτε του καπνισει

2. η οθονη αναβοσβηνει χωρις λογο

3. η μπαταρια "αδειαζει" αποτομα χωρισ λογο(π.χ απο 98%-55% μεσα σε 1 λεπτο).

 

plz help  γιατι θα το πεταξω απο το παραθυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο για να το κανω αλλα ειμαι απελπισμενος με το Newman N2. 

1.wifi δουλευει οποτε του καπνισει

2. η οθονη αναβοσβηνει χωρις λογο

3. η μπαταρια "αδειαζει" αποτομα χωρισ λογο(π.χ απο 98%-55% μεσα σε 1 λεπτο).

 

plz help  γιατι θα το πεταξω απο το παραθυρο

1.Τι Router εχεις;Ποσες συσκευες ειναι συνδεδεμενες πανω του;Σε τι καναλι παιζει.

2.Lock/standby bug μου θυμιζει προβλημα που εχουν αρκετες κινεζικες συσκευες

3.Κατεβασε και τρεξε το BatteryCalibration

 

Αλλα για καλο και για κακο για ψαξε για καμια αλλη Rom να δεις αν γινει τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο για να το κανω αλλα ειμαι απελπισμενος με το Newman N2. 

1.wifi δουλευει οποτε του καπνισει

2. η οθονη αναβοσβηνει χωρις λογο

3. η μπαταρια "αδειαζει" αποτομα χωρισ λογο(π.χ απο 98%-55% μεσα σε 1 λεπτο).

 

plz help  γιατι θα το πεταξω απο το παραθυρο

Με custom rom (εγω χρησιμοποιω την MIUI) λυνονται ολα τα προβληματα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο για να το κανω αλλα ειμαι απελπισμενος με το Newman N2. 

1.wifi δουλευει οποτε του καπνισει

2. η οθονη αναβοσβηνει χωρις λογο

3. η μπαταρια "αδειαζει" αποτομα χωρισ λογο(π.χ απο 98%-55% μεσα σε 1 λεπτο).

 

plz help  γιατι θα το πεταξω απο το παραθυρο

 

Μάλλον είσαι με τη μαμά rom ε?

Κατέβασε τη 00.13, πέρασέ τη και θα λυθεί το 2 και εν μέρει το 3.

Επίσης να εγκαταστήσεις το battery doctor, κάνει καλή δουλειά. Φόρτισέ το στο 100% + trickle juice και μετά κλείστο, βγάλε τη μπαταρία για ένα τεταρτάκι, ξαναβάλτην και φόρτισέ το πάλι full. Με αυτό το κόλπο η μπαταρία μου κρατάει πάνω από 3 μέρες με χρήση τηλεφώνου.

Μόλις το φόρτισα μετά από 3 μέρες & 8 ώρες. Ήταν στο 36% αλλά μπήκα κανα μισάωρο wi-fi στο σπίτι του πεθερού μου με το router στον πάνω όροφο (αυτό απαντάει στο 1) και έπεσε γρήγορα στο 14%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε κάποιος να μου βάλει σε σειρά τις Jiake, Jiayu και HTM από την καλύτερη προς τη χειρότερη?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...