Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι 847 που το παρηγγειλαν ειναι σκυλια????

 

 

Γράφει κάποιος στα σχόλια:

I think it is not original lenovo phone,I can't find it at the offical website and the looking of it is obviously different,I'm sorry

ΓΡΡΡΡΡΡ ΓΑΒ ΓΑΒ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

p780 υπαρχει (btw το gmsarena δεν ασχολειται με τα κινεζικα μοντελα).

αλλα δεν ειναι αυτο που πουλαει ο τυπος. και κανει γυρω στα $200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo P780 υπαρχει ,η μαιμουδια που πουλαει ο τυπος δεν υπαρχει.

Καλα κανεις δεν παρατηρει οτι δεν γραφει lenovo στην προσοψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά να πώ οτι έχω πάρει αρκετές φορές πράγματα απο το aliexpress , κάποιες απο αυτές μάλιστα είχα πρόβλημα με τους πωλητές και ζήτησα τα χρήματά μου πίσω.Η μία απο αυτές ήταν και επεισοδιακή καθώς μου είχαν κλέψει την πιστωτική μου και ο αριθμός της κάρτας μου είχε αλλάξει...σε καμια απο όλες αυτές τις περιπτώσεις δεν έχασα ούτε μισό ευρώ.Όσο οι αγορές γίνονται εντός aliexpress δεν υπάρχει περίπτωση κατ εμέ,να χάσει κάποιος.Αν υπάρξει επικοινωνία με πωλητή και αποστολή χρημάτων με western κλπ ο κίνδυνος είναι σαφής!Τώρα για το κινητό,δεν έχει καμία σχέση με το p780.Το οτι υπάρχουν fake lenovo στο ali,με λίγο ψάξιμο θα το διαπιστώσετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οποιος ενδιαφέρεται για αγορά τηλεφώνου xiaomi το merimobiles δίνει κουπονι 20$, το hongmmi 1s πχ βγαίνει 167$-20$=147$ που είναι πολύ καλή τιμη. Μόνο που έχει καποια διαδικασία για να παρεις το κουπονι, δημοσιεύεις τα λινκ του mipad από merimobiles σε καποιο blog-forum

πχ http://www.merimobiles.com/the-xiaomi-mipad-64gb_p/meri10164.htm,

http://www.merimobiles.com/the-xiaomi-mipad-16gb_p/meri10163.htm  και τους στελνεις με email το link(σαν αποδειξη) για να σου στειλουν το κουπονι, με λιγα λόγια κανεις διαφημιση το mipad. Ακολουθουν οδηγιες παρακατω .

post-208279-0-06100200-1400658012_thumb.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι γραφουν στο myphone,καποιοι ηδη παρελαβαν και παραλαμβανουν (αναμενω και εγω μια παραγγελια) απο το ibuymi.Τα πακετα μεσα εχουν screen films.Γι αυτο απο δω και περα μενουμε στα αξιοπιστα vickmall,minideal,to2c,geekbuying και καποια ακομα που εχουμε ξαναψωνισει (bangood,buyincoins,fastcardtech,focalprice).

Προσωπικα το merimobiles δεν το χω σε μεγαλη εκτιμηση.Επισης απο Pandawill και Αntelife προτεινω αγορες μονο σε clerance (ξεστοκαρισμα) κατω απο 100$.Και τα 2 δεν ειναι σαιτ να τα εμπιστευτεις για καινουρια μοντελα,ειδικα οταν αυτα κυκλοφορουν σε καποιο απο τα κορυφαια καταστηματα.

Επειδη την εχω πατησει 2 φορες μεχρι στιγμης (hotinbuy και ibuymi),δεν ξαναρισκαρω (ακομα και με την ασφαλεια του Paypal) τετοια αγορα.

Και για οσους ρωτανε ανα καιρους για το Aliexpress.Οχι δεν υπαρχει Lenovo 8Πυρηνο με 2 GB ram,FHD οθονη κτλ κτλ με 80 Ευρω ακομα.Θελει πολυ μυαλο?Δειτε τις αξιολογησεις του πωλητη (και φυσικα τι πουλαγε και τις πηρε).Ειναι πολυ καλο σαιτ αλλα θελει λιγο προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μενουμε στα αξιοπιστα vickmall,minideal,to2c,geekbuying

Μα το to2c δήωσε πως δεν καλύπτει προβλήματα hardware των συσκευών εντός εγγύησης!

if a phone need change new parts like screen or some others,don't belong to the warranty.

Σύνδεσμος: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5398111#post5398111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

Οι συχνότητες που κοιτάμε να υποστηρίζουν τα κινέζικα κινητά για να δουλεύουν Ελλάδα είναι GSM : 900MHz &1800MHZ και WCDMA : 2100MHz. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

Οι συχνότητες που κοιτάμε να υποστηρίζουν τα κινέζικα κινητά για να δουλεύουν Ελλάδα είναι GSM : 900MHz &1800MHZ και WCDMA : 2100MHz. Σωστά?

Αχα. Για το 2g (GSM) μην ασχολείσαι. Να λέει 2100 και WCDMA μόνο και είσαι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδιά οποιος ενδιαφέρεται για αγορά τηλεφώνου xiaomi το merimobiles δίνει κουπονι 20$, το hongmmi 1s πχ βγαίνει 167$-20$=147$ που είναι πολύ καλή τιμη. Μόνο που έχει καποια διαδικασία για να παρεις το κουπονι, δημοσιεύεις τα λινκ του mipad από merimobiles σε καποιο blog-forum</p>

 

Τωρα το εκανες εσυ, δε μπορουμε να δωσουμε ολοι το ιδιο link... Τουλαχιστον στο εδωσαν το κουπονι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν βάλουν το Android 4.4 και μειώσουν την τιμή $20 θα το αγοράσω αμέσως...

 

Και να μην κάνουν σκόντο πάλι με βλέπω να το τσιμπάω. Μας διαβάζουν και τα κινεζόπουλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάιπ, για ξεκόλλα λίγο απ' τον καθρέφτη σου και κάνε έναν καθαρισμό ίνμποξ.

 

Θα το μελετησω και θα ενεργησω

 

  

Αν βάλουν το Android 4.4 και μειώσουν την τιμή $20 θα το αγοράσω αμέσως...

 

Και να μην κάνουν σκόντο πάλι με βλέπω να το τσιμπάω. Μας διαβάζουν και τα κινεζόπουλα...

Είδες τα specs? παίζει κατι στην ιδια τιμη; Αν ναι, ενημερώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...