Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι παρελαβαν το Newman N2 απο pandawill ειχε αποδειξη αγορας μεσα το πακετο?

ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΣ?

ΘΑ ΤΗ βαλεις στην εφορια???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

να ρωτήσω σε σχέση με τον απλό mtk 6589 λέει τίποτα ?Σε σχέση με τον mtk 6589T cpu πως τα πάει?

 

Ο Κινεζος πλεον σου δινει με 60 Ευρω εναν 4πυρηνο επεξεργαστη,1GB ram,οθονη 4-5 ιντσων και μια υποφερτη καμερα.Τι αλλο θες?Συσκευη ΜΤΚ6589 με 1GB ram στα 100 $ μονο στο ξεστοκαρισμα του ιδιου μαγαζιου θα βρεις ενω 6589Τ κατω απο 120-130 Ευρω δεν υπαρχει.Οποτε τι συγκρινεις?

Απλα δειτε απο Ελλαδα τι παιρνεις σε Android με 60 Ευρω...

Οσοι παρελαβαν το Newman N2 απο pandawill ειχε αποδειξη αγορας μεσα το πακετο?

Οχι.

 

 

Επιτρέψτε μου να προτείνω τα κινητά της iocean που πλέον αντιπροσωπεύονται επίσημα στην Ελλάδα από το my24shop και την

Link.png Site: www.ioceanmobiles.gr  παρέχοντας υποστήριξη και ελληνική εγγύηση ενός έτους. Τα μοντέλο που προτείνω είναι τα iocean x7hd στα 159€ και το x7s στα 239€. Έχω δοκιμάσει πολλές κινέζικες συσκευές και τα iocean είναι απο τα λίγα που δουλεύουν απροβλημάτιστα ενώ ξεχωρίζουν από design και από ποιότητα κατασκευής. Τώρα μπορεί να τα βρει κάποιος και απευθείας από Κίνα από τα γνωστά καταστήματα, αλλά νομίζω ότι 50€ παραπάνω εκ των οποίων τα 30€ είναι το ΦΠΑ το οποίο μπορεί να το πάρει πίσω αν δηλώνει έξοδα  + εγγύηση + άμεση παράδοση + υποστήριξη , τα κάνει μια φοβερή προσφορά. 

 

Οντως οι τιμες ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!Προσωπικα για 30-50 ευρω παραπανω θα αγοραζα απο Ελλαδα καθαρα για το θεμα εγγυηση,αν ομως ημουν σιγουρος οτι το καταστημα θα υφισταται 1-2 χρονια μετα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι παρελαβαν το Newman N2 απο pandawill ειχε αποδειξη αγορας μεσα το πακετο?

Από κίνα αγοράζεις, τι απόδειξη αγοράς; Μήπως θέλεις και σφραγίδα από πίσω για την εφορία; Απόδειξη σου βγάζει το paypal αν πληρώσεις μ'αυτό και είναι ένα άχρηστο χαρτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα 512mb ram μόνο με κρατάνε και δεν το έχω πάρει. Κρίμα, ας βγάλουν και με 1gb $10 πιο ακριβό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κίνα αγοράζεις, τι απόδειξη αγοράς; Μήπως θέλεις και σφραγίδα από πίσω για την εφορία; Απόδειξη σου βγάζει το paypal αν πληρώσεις μ'αυτό και είναι ένα άχρηστο χαρτί.

 

Αδερφε μη με μαλωνεις με το newman εσπασε η αγοραστικη μου παρθενια οσον αφορα σε αγορες κινητων απο τη κινεζικη αγορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά για αυτό : http://www.pandawill.com/jiayu-g4c-smartphone-47-inch-gorilla-glass-ogs-screen-mtk6582-android-42-3000mah-p87704.html  τι έχετε να πείτε ? φαίνεται τρελό vfm .

 

 

Καλο ειναι. Εχει και ελληνικα.

 

Αυτο ερχεται rooted και με φορτιστη για Ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τελικά ρε παιδιά τι προβλήματα σας έβγαλε το newman γιατί έλεγα αν ξαναμπεί σε προσφορά να το πάρω !!!!

 

Αυτό που δεν διορθώνεται φαίνεται να είναι το gps που είναι τελείως άχρηστο, δεν λοκάρει ποτέ.

 

Τα υπόλοιπα είναι τα παρακάτω και διορθώθηκαν:

1. Αναβόσβημα οθόνης σε κατάσταση stby (διορθώνεται )

2. Μπαταρία άλλα αντ' άλλων (μετά από κάποιες φορτίσεις και κάποιες ρομ νομίζω πως στρώνει)

3. Υψηλές Θερμοκρασίες επεξεργαστή χωρίς ιδιαίτερη χρήση. ( υποχρονίζεται ο επεξεργαστής)

 

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο τώρα, είναι που ακόμη δεν του έχω βάλει κάρτα σιμ.

Το 2 του βρήκα λύση το 1 τι κανουμε ; Πληροφορίες ; Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά για αυτό : http://www.pandawill.com/jiayu-g4c-smartphone-47-inch-gorilla-glass-ogs-screen-mtk6582-android-42-3000mah-p87704.html  τι έχετε να πείτε ? φαίνεται τρελό vfm .

 

 

Σε αυτη την τιμη παιζει σε ολα τα κινεζομαγαζα και μαλιστα υπαρχει και φτηνοτερο μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά για αυτό : http://www.pandawill.com/jiayu-g4c-smartphone-47-inch-gorilla-glass-ogs-screen-mtk6582-android-42-3000mah-p87704.html  τι έχετε να πείτε ? φαίνεται τρελό vfm .

 

 

 

Τρελο vfm δεν το λες οταν η προηγουμενη εκδοση του (το G4) εβγαλε τοσα προβληματα.

Καλο ειναι. Εχει και ελληνικα.

 

Αυτο ερχεται rooted και με φορτιστη για Ελλαδα;

 

Το root ειναι ενα κλικ υποθεση και ο ανταπτορας κανει 0.50 Ε (εχει μεσα εννοειται).

Το 2 του βρήκα λύση το 1 τι κανουμε ; Πληροφορίες ; Sent from my iPhone using Insomnia

Διαβασε στο Myphone.Το θεμα της οθονης λυνεται με αλλαγη ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολιε παρελαβα το newman , το εβαλα για φορτιση κι αναβοσβηνει ενα κοκκινο φωτακι , το κινητο μ αντως δεν ανοιγει , να ανυσηχω ?

έβγαλες την ζελατινα από την μπαταρία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλες την ζελατινα από την μπαταρία;

οχι , αυτο ηταν , τελικα μ εμφανιζει κι εμενα το προβλημα με την οθονη , θα το περιεργαστω λιγο ακομα να δω τι αλλο προβλημα θα χει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...