Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο brand?Ανωνυμο ειναι και αν κυκλοφορησεις με ταμπλετ σε αυτο το χρωμα μπορει και να σε συλλαβουνε  :lol:

Χαχαχα .. Σωσ-τοστ αλλα πήρα τηλέφωνο και πρέπει να ισοφαρίσω ;)  αν με καταλαβαίνεις..

(το έχει και σε ασημί ;) > http://www.pandawill.com/mtp227-quad-core-tablet-pc-8-inch-hd-screen-android-42-8gb-hdmi-dual-camera-silver-p77759.html )

 

Παρεμπιπτόντως εδω καταλήγω .. > http://www.pandawill.com/cube-u59gt-talk97-phablet-mtk8382-quad-core-97-inch-gorilla-glass-ips-screen-8gb-grey-p87637.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ίσως χαζή ερώτηση από κάποιον που δεν έχει ξαναπιάσει touch screen κινητό στα χέρια του: Το κινητό φοράει ζελατίνα όπως έρχεται?

Το δικό μου (pandawill) δεν μου φαίνεται να έχει ούτε είχε τίποτε κολλημένο στην οθόνη όταν το αποσυσκεύασα.

Επειδή έχω παραγγείλει ζελατίνα από Alie πως μπορώ να δω αν έχει ήδη φορεμένη χωρίς να κάνω καμιά ζημιά???

Δεν φοράνε όλα, απλά αν είναι να δώσουν και ζελατίνα μαζί, κάποιοι αντί να το αφήσουν σε σένα, την τοποθετούν από πριν αυτοί.

 

Δεν παίζει να φοράει ζελατίνα και να μην μπορείς να το διακρίνεις. Ακόμη και πολύ λεπτή να είναι, α) είναι λίγο μικρότερες από την οθόνη, έστω και ένα ή μισό χιλιοστό να είναι, θα δει το μάτι σου στα όρια της ζελατίνας την διαφορά με το τζάμι. Αλλά, β) ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι σου έτυχε η πιο τέλεια διάσταση και εφαρμογή ζελατίνας και δεν βλέπεις ούτε μισό χιλιοστό διαφορά με το τζάμι στα πλαϊνά, όλες στην επάνω πλευρά έχουν τρύπες/κόψιμο για να μην καλύπτουν τα σημεία του ακουστικού, της κάμερας κλπ.

Οπότε και μόνο από εκεί, θα το καταλάβεις. Αν δεν βλέπεις κάτι τέτοιο, απλά δεν υπάρχει ζελατίνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Περιμενω κ εγω ενα δεμα.Η αγορα εγινε απο merimobiles.Μπηκα σημερα να δω που βρισκεται το δεμα κ βλεπω οτι εχει φτασει ελλαδα και για την ακριβεια μου βγαζει οτι εχει γινει εισαγωγη στο τελωνειο κ τωρα λεει Kλεισιμο απο κατ. αεροδρομιου (ems). Λογικα εχει περασει το τελωνειο ή ενδέχεται να μου στειλουν καμια ειδοποιηση για τελωνειο?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι διαβαζω ομως το προβλημα θα υπηρχε αν ειχε βγαλει : held by customs.Το να περασει ενα δεμα απο το τελωνειο ειναι φυσιολογικο, το θεμα ειναι να μεινει εκει.Προσπαθω να βγαλω ακρη απο αυτα που διαβαζω κ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Περιμενω κ εγω ενα δεμα.Η αγορα εγινε απο merimobiles.Μπηκα σημερα να δω που βρισκεται το δεμα κ βλεπω οτι εχει φτασει ελλαδα και για την ακριβεια μου βγαζει οτι εχει γινει εισαγωγη στο τελωνειο κ τωρα λεει Kλεισιμο απο κατ. αεροδρομιου (ems). Λογικα εχει περασει το τελωνειο ή ενδέχεται να μου στειλουν καμια ειδοποιηση για τελωνειο?Ευχαριστω

 

Να περιμένεις σε μία δύο ημέρες το πολύ να παραλάβεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Παραθέτω τη φυσιολογική πορεία μιας αποστολής, όπως εμφανίζεται στο Elta Courier - Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ :: Σύστημα Αναζήτησης Αντικειμένων.

 

Εάν τα στοιχεία δεν εμφανίζονται με σωστή χρονολογική σειρά, πάτα στο "Νέα Αναζήτηση Αποστολής", και αναζήτησε ξανά τον αριθμό αποστολής, και τα στοιχεία κατά πάσα πιθανότητα θα εμφανιστούν με σωστή χρονολογική σειρά.

 

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΧΧΧΧΧΧΧΧ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Εάν δεν σε βρει ο υπάλληλος του τοπικού καταστήματος των ΕΛΤΑ Courier, αφήνει ειδοποιητήριο.

Σε αυτή την περίπτωση, στα στοιχεία αποστολής εμφανίζεται το μήνυμα:

 

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΕΚΤΟΣ - ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ

 

Έχεις τη δυνατότητα να ζητήσεις να παραλάβεις ο ίδιος από το τοπικό κατάστημα των ΕΛΤΑ Courier.

Σε αυτή την περίπτωση, στα στοιχεία αποστολής εμφανίζεται το μήνυμα:

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΕ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι φιλε να ειναι ετσι γιατι δεν θελω να εχω μπλεξιματα με το τελωνειο μιας και εχω ακουσει οτι οι χρεωσεις τους ειναι λιγο random.Αν δεν εχει κολησει καπου τοτε λογικα Τριτη θα πρεπει να παραλαβω το δεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περιμένεις σε μία δύο ημέρες το πολύ να παραλάβεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Παραθέτω τη φυσιολογική πορεία μιας αποστολής, όπως εμφανίζεται στο Elta Courier - Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ :: Σύστημα Αναζήτησης Αντικειμένων.

 

Εάν τα στοιχεία δεν εμφανίζονται με σωστή χρονολογική σειρά, πάτα στο "Νέα Αναζήτηση Αποστολής", και αναζήτησε ξανά τον αριθμό αποστολής, και τα στοιχεία κατά πάσα πιθανότητα θα εμφανιστούν με σωστή χρονολογική σειρά.

 

 

Εάν δεν σε βρει ο υπάλληλος του τοπικού καταστήματος των ΕΛΤΑ Courier, αφήνει ειδοποιητήριο.

Σε αυτή την περίπτωση, στα στοιχεία αποστολής εμφανίζεται το μήνυμα:

 

 

Έχεις τη δυνατότητα να ζητήσεις να παραλάβεις ο ίδιος από το τοπικό κατάστημα των ΕΛΤΑ Courier.

Σε αυτή την περίπτωση, στα στοιχεία αποστολής εμφανίζεται το μήνυμα:

 

τι σχέση έχουν τα ΕΛΤΑ Courier, με απλό ταχυδρομιο έρχεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι φιλε να ειναι ετσι γιατι δεν θελω να εχω μπλεξιματα με το τελωνειο μιας και εχω ακουσει οτι οι χρεωσεις τους ειναι λιγο random.Αν δεν εχει κολησει καπου τοτε λογικα Τριτη θα πρεπει να παραλαβω το δεμα.

 

Τα τοπικά καταστήματα των ΕΛΤΑ Courier ανοίγουν τη Δευτέρα το πρωί. Το υπόλοιπο σύστημα λειτουργεί 24/7, οπότε μερικές ώρες μετά την εμφάνιση του μηνύματος "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)", θα δεις το "ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ". Το πακέτο σου θα τοποθετηθεί μαζί με όλα τα υπόλοιπα πακέτα που έχουν προορισμό το τοπικό σου κατάστημα, και τη Δευτέρα το πρωί, συνήθως γύρω στις 8:00 ή το πολύ στις 10:00, το πακέτο σου θα βρίσκεται στο τοπικό σου κατάστημα. Πριν τις 12:00 θα έχουν καταγραφεί όλα τα πακέτα από το τοπικό σου κατάστημα, και πιθανώς θα παραλάβεις τη Δευτέρα το μεσημέρι. Εάν πρόκειται να λείπεις από το σπίτι, ή βιάζεσαι να παραλάβεις, ή έχεις κοντά σου το τοπικό σου κατάστημα, πάρε τους τηλέφωνο τη Δευτέρα στις 8:00 και ζήτα τους να σου κρατήσουν το δέμα σου, δίνοντας τους τον αριθμό αποστολής και το όνομα του παραλήπτη, ώστε να περάσεις γύρω στις 10:00 να το παραλάβεις ο ίδιος από το τοπικό σου κατάστημα ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.

 

τι σχέση έχουν τα ΕΛΤΑ Courier, με απλό ταχυδρομιο έρχεται 

 

Έγραψε "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)", άρα έχει επιλέξει EMS = ΕΛΤΑ Courier.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!σκεφτομαι για κινεζικο κινητο και εχω καταληξει σε αυτα: THL W200S Link.png Site:  , ZTR Geek V975 Link.png Site:kαι στο lenovo a850+ Link.png Site: εσεις πιο λετε να παρω? αν καποιος εχει  κατι αλλο σε  αυτες τις τιμες ας το παραθεσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συγκεκριμενα εχω παραγγειλει το newman απο pandawill στις 6 Απριλιου , κι στο tracking λεει αυτο :

 

 
ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ
 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 28-04-2014 16:28 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-04-2014 12:21 IPS
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-04-2014 15:02 IPS
 

ποτε περιπου θα ρθει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

μπορείτε να μου προτείνεται vfm κινητό με gorilla glass / η tablet 7 η και μεγαλύτερο με budget γύρω στα 100 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα .. Σωσ-τοστ αλλα πήρα τηλέφωνο και πρέπει να ισοφαρίσω ;)  αν με καταλαβαίνεις..

(το έχει και σε ασημί ;) > http://www.pandawill.com/mtp227-quad-core-tablet-pc-8-inch-hd-screen-android-42-8gb-hdmi-dual-camera-silver-p77759.html )

 

Παρεμπιπτόντως εδω καταλήγω .. > http://www.pandawill.com/cube-u59gt-talk97-phablet-mtk8382-quad-core-97-inch-gorilla-glass-ips-screen-8gb-grey-p87637.html

Υπάρχει κάποια ένσταση η καλύτερη πρόταση σε αυτό, η να το προχωρήσω ? τι λένε οι πιο ειδικοί στο αντικείμενο ?

Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι το score στο AnTuTu που δίνει 13000  είναι καλό για tablet ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...