Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειμαι αναμεσα σε Xiaomi Mi2s και Jiayu G5s και δεν μπορω να καταληξω... Το Jiayu ειναι 8πυρηνο 4.5'' και το Xiaomi 4πυρηνο 4.3''(καλυτερα). Το sar ειναι το ιδιο 0,43 vs 0,45/Kg. Tι προτεινετε? Ευχαριστω

Σαν κάτοχος 4,5" από 4,3" και έχοντας περάσει πολλά κινέζικα με 4,5"+ από τα χέρια μου , τώρα αν αγόραζα θα έπαιρνα 4,7" ή 5" για ιντερνετ και για τις ώρες που δεν παιρνάνε εύκολα ... (παιχνίδια , καμιά ταινιούλα κτλ) , αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά και κοιτάς για λόγους μεταφοράς , όγκου κτλ πάρε όποιο σου αρέσει . 4,5" με 4,3"  είναι μικρή διαφορά. 

Ψάξου στα forums για πιθανά προβλήματα και υποστήριξη από την αντίστοιχη εταιρία για official roms. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδιά ξέρετε κανένα καλό δυπύρηνο με 512 mb ram γύρω στα 30ε ?

 

Το μοναδικο που φαινεται καλο κοντα στα λεφτα που ζητας.Αλλα δεν εχει Ελληνικα.Κατι Lenovo με 256ΜΒ ram και 256/512ΜΒ rom θα σου σπασουν τα νευρα.Εκτος και αν το χεις μονο για κλησεις.Παρε Jiayu F1 να βρεις την υγεια σου.

http://www.pandawill.com/landingpage/yusunw91.html

 

 

Εχει πάρει κάποιος το JIAYU F1 απο pandawill να μου πει αν όντως έχει Ελληνικά;

 

 

Σημερα το πρωι εγω.Κανονικοτατα.Εξαιρετικο κινητο,κορυφαιο VFM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικο που φαινεται καλο κοντα στα λεφτα που ζητας.Αλλα δεν εχει Ελληνικα.Κατι Lenovo με 256ΜΒ ram και 256/512ΜΒ rom θα σου σπασουν τα νευρα.Εκτος και αν το χεις μονο για κλησεις.Παρε Jiayu F1 να βρεις την υγεια σου.

http://www.pandawill.com/landingpage/yusunw91.html

 

Σημερα το πρωι εγω.Κανονικοτατα.Εξαιρετικο κινητο,κορυφαιο VFM.

ποιο JIAYU F1 πήρες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας εμπειρία απο το 1949deal?

Μου έδωσαν tracking n. που ξεκινάει απο RQ και μου δινει στάτους

''2014-04-25 00:00, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)''

 

Καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι τελειώνει το tracking n?αν τελειώνει πχ σε SG είναι Singpost.

Σε λίγες μέρες λογικά θα σου εμφανίσει Dispatched to overseas

SingaporePost είναι. Απλά 3 παραγγελείες απο άλλα site που έκανα τον Απρίλη ξεκινούσαν με RF. Επίσης όλες που έχουν έρθει με SP ξεκινούσαν με RF νομίζω. Το dispatched......... πρέπει να το βγάλει 2-3 ημέρες μετά την παράδοση. Είδωμεν.... 

Είπα να δοκιμάσω και απο δαύτους.(1949deal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ξερει κανεις καποια καλη τιμη-site για jiayu g5s 4.5'' ή xiaomi mi2s?  Βρισκω 50 ευρω πανω απο τις τιμες που διαβαζω στα forum....

xiaomi M2s 16 gb   8.0 mega pixel camera http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quadcore-smartphone_p/meri8961.htm  181 €

xiaomi M2s 32 gb 13.0 mega pixel camera http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quadcore-smartphone_p/meri8462.htm  217 €

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι αναμεσα σε Xiaomi Mi2s και Jiayu G5s και δεν μπορω να καταληξω... Το Jiayu ειναι 8πυρηνο 4.5'' και το Xiaomi 4πυρηνο 4.3''(καλυτερα). Το sar ειναι το ιδιο 0,43 vs 0,45/Kg. Tι προτεινετε? Ευχαριστω

 

Τα δύο αυτά κινητά δεν μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους. Ανάλογα με τις απαιτήσεις σου, οδηγείσαι είτε στο ένα είτε στο άλλο. Το Jiayu G5S είναι προϊόν τελευταίας κινέζικης τεχνολογίας, ενώ το Xiaomi Mi2S είναι προϊόν περυσινής, αλλά κορυφαίας επώνυμης τεχνολογίας. Η ποιότητα των εξαρτημάτων κατασκευής των Xiaomi δεν έχει καμία σχέση με αυτή των Jiayu, πόσο μάλλον των Star.

 

Οι κινέζικοι οκταπύρηνοι επεξεργαστές έχουν ανάλογη επεξεργαστική ισχύ με αρκετούς επώνυμους τετραπύρηνους επεξεργαστές. Δηλαδή, ο οκταπύρηνος MT6592, μόνο στις καλές του υλοποιήσεις είναι αντίστοιχος και μερικές φορές ίσως λίγο καλύτερος του τετραπύρηνου Snapdragon 600, αλλά πάντα πολύ κατώτερος του τετραπύρηνου Snapdragon 800. Επίσης, άλλης ποιότητας το GPS των MTK, και άλλης ποιότητας το GPS+GLONASS του Xiaomi Mi2S. Δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ των κινητών.

 

Οι διαφορές μεταξύ κινητών με οθόνες 4.3", 4.5", 4.7" και 5.0" είναι τεράστιες. Εάν δεν είχα πιάσει αρκετά κινητά στα χέρια μου, θα έλεγα θεωρητικά ότι όποιος ισχυριστεί ότι υπάρχουν διαφορές μεταξύ κινητών με οθόνες 4.3" και 5.0" είναι ανόητος, αλλά εάν βάλεις το Xiaomi Mi2S δίπλα σε οποιαδήποτε κινέζικη σαβούρα με οθόνη 5.0", φαίνεται σε μέγεθος ως το φτωχό και κακόμοιρο μικρό αδερφάκι της. Ακόμα και μεταξύ 4.3" και 4.7" η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη. Αν συνηθίσεις σε χρήση οθόνης 5.0", δεν υπάρχει περίπτωση να αρκεστείς μετά σε οθόνη 4.3". Όσοι έχουν ήδη κινητά με οθόνη 5.0", έχουν που έχουν παντόφλα, προσανατολίζονται να τα αλλάξουν με κινητά με οθόνη 5.5".

 

Το καλό του Xiaomi Mi2S 4.3" είναι ότι χωράει παντού, ενώ για παράδειγμα το Jiayu G3T 4.5" είναι οριακά ψιλοπαντόφλα. Το Hongmi είναι παντοφλάρα σε σχέση με το Mi2S, και το Mi3 ξεφεύγει εντελώς. Το μόνο αρνητικό του Mi2S είναι, όπως προανέφερα, ότι η οθόνη του δεν είναι σε καμία περίπτωση απολαυστική. Φαίνεται μάλλον φτωχή σε διαστάσεις. Όποτε συναντώ φίλο με κινέζικο κινητό μέτριας ποιότητας αλλά με οθόνη 4.7" ή 5.0", "ντρέπομαι" για την οθόνη μου. Επίσης, οι εφαρμογές φαίνονται μικροσκοπικές, και σε καμία περίπτωση απολαυστικές. Η οθόνη είναι 4.3" επιεικώς απαράδεκτη για σερφάρισμα και ανάγνωση κειμένων. Αλλά σε όλους τους άλλους τομείς, το Mi2S είναι κορυφαία λύση με εξαιρετική ποιότητα.

 

Επειδή έχω αγοράσει παλαιότερα κάποια Jiayu G3T για γνωστούς μου, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι η ποιότητα των Jiayu είναι εμφανώς χειρότερη από αυτή των Xiaomi, αν και παραμένει σε αρκετά καλά επίπεδα. Τα Star, που αρκετοί εδώ μέσα υποστηρίζουν ότι είναι καλά, μου φαίνονται πολύ χειρότερα, αφού έχω αγοράσει ένα Star Q9000 για φίλο, όταν πέρυσι δεν υπήρχαν άλλες επιλογές στα 160$, και ενώ στην εμφάνιση φαίνεται συμπαθητικό, όταν scrollάρεις την οθόνη, εμφανίζονται display artifacts, λευκές κουκίδες, οι οποίες εξαφανίζονται μετά από ένα δύο δευτερόλεπτα, αλλά στο μεταξύ έχουν εμφανιστεί καμιά δεκαριά ακόμα. Αυτό οφείλεται μάλλον στα φθηνά components που χρησιμοποιούνται από την Star, και δεν το είχα παρατηρήσει τις πρώτες 3-4 ημέρες δοκιμών, αλλά εάν το παρατηρήσεις, μετά σε ενοχλεί. Όσοι έχετε Star, και ιδίως Star Q9000, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις, όπου το φόντο είναι μαύρο με λευκά γράμματα, και scrollάρετε σε διάφορες ταχύτητες και παρατηρήστε την οθόνη προσεκτικά για τυχούσες λευκές κουκίδες. Επίσης, η οθόνη του Jiayu G3T είναι χρωματικά κλάσεις ανώτερη από αυτή του Star Q9000.

 

φιλε rnd δεν ειναι τοσο απαραιτητο. αυτο που μου ειναι απαραιτητο ειναι ενα γρηγορο κινητο διχως lag που να αντεχει βαρια χρηση για τα επομενα 3 χρονια. τι θα προτεινες; τωρα εχω το note 1, δεν θελω μεγαλυτερη οθονη και το πενακι δεν το χρησιμοποιω καθολου οπότε δεν κοιταζω κλωνους.

 

Γενικά, η λογική μου στην αγορά κινητών λαμβάνοντας υπόψη τα σημερινά δεδομένα έχει ως εξής:

 

Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει με την τεχνολογία μετά από δύο τρία χρόνια. Σύγκρινε τα κινητά του 2010 σε σχέση με τα σημερινά. Τότε τα καλύτερα κινητά ήταν μονοπήρυνα στο 1.0GHz με 512MB RAM, ενώ σήμερα είναι τετραπύρηνα στα 2.0GHz με 2GB RAM. Οποιοδήποτε κινητό του 2010 είναι άχρηστο με τα σημερινά δεδομένα. Ίσως μετά από δύο χρόνια να έχουν βγει εκδόσεις Android πολύ πιο βαριές από τις σημερινές και τα καλά σημερινά κινητά να είναι άχρηστα. Ιδίως με την έλευση των 64-bit επεξεργαστών, το τοπίο θα αλλάξει ριζικά.

 

Πριν από τέσσερα χρόνια δεν υπήρχαν καν εναλλακτικά κινέζικα κινητά, εκτός από αυτά με υποδοχές για δύο SIM κάρτες και ενσωματωμένο δέκτη αναλογικής τηλεόρασης και πτυσσόμενη κεραία, που πολλοί αγάπησαν.

 

Πριν από ένα χρόνο, δεν υπήρχαν πολλές επιλογές σε κινέζικα κινητά σε τιμή περίπου κοντά στα 150€. Τα διαθέσιμα κινητά με αξιοπρεπή χαρακτηριστικά και μέτρια όμως ποιότητα, μπορούσαν να μετρηθούν στα δάχτυλα. Σήμερα, υπάρχουν 10άδες αντίστοιχες επιλογές με αξιοπρεπή ποιότητα.

 

Για αυτό το λόγο, και επειδή η τεχνολογία, ιδίως στα κινητά, απαξιώνεται πολύ γρήγορα, είμαι κατά της αγοράς κινητών που κοστίζουν 700€. Πιστεύω ότι δεν αξίζουν τα λεφτά τους σε καμία περίπτωση, εκτός και εάν έχεις λεφτά για πέταμα (και τα 700€ σου φαίνονται σαν 70€), ή έχεις τόσο ψώνιο, που δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς (και προκειμένου να τρελαθείς, τα σκας κανονικά).

 

Εάν έχεις κάποια χρήματα στην άκρη διαθέσιμα, και έχεις ανάγκη κινητού καλής ποιότητας, πιστεύω ότι πρέπει να αγοράζεις κινητά με αξία το πολύ 300€ (340€), όπως προηγούμενα μοντέλα επώνυμων εταιρειών, και τελευταία μοντέλα επώνυμων κινέζικων εταιρειών όπως Xiaomi, Meizu, Oppo κλπ, και να τα κρατάς περίπου δύο χρόνια (σε κάθε περίπτωση πάνω από χρόνο). Αυτά τα κινητά έχουν πλέον ανάλυση Full HD, 2GB RAM, 16/32/64GB ROM, και επώνυμους τετραπύρηνους επεξεργαστές στα 2.0GHz με πάρα πολύ ισχυρές κάρτες γραφικών.

 

Εάν δεν έχεις τόσο μεγάλη οικονομική άνεση, αλλά θέλεις κάτι σχετικά καλό, πρέπει να αγοράζεις κινητά με αξία το πολύ 150€ (180€), ώστε να είσαι σε θέση να τα αλλάξεις αν χρειαστεί μετά από δύο χρόνια, ή μετά από κάποια βλάβη ή ζημιά. Αυτά τα κινητά έχουν πλέον ανάλυση HD/Full HD, 1/2GB RAM, 8/16/32GB ROM και επώνυμους τετραπύρηνους ή κινέζικους οκταπύρηνους επεξεργαστές στα 2.0GHz με αρκετά ισχυρές κάρτες γραφικών. Τα κινητά αυτά είναι ίσως και η καλύτερη περίπτωση αγοράς για τον ελαφρώς απαιτητικό χρήστη, αφού έχουν πλέον καλά και σύγχρονα χαρακτηριστικά, με μόνο μειονέκτημα τη λίγο χειρότερη ποιότητα κατασκευής από τα επώνυμα κινέζικα.

 

Εάν θέλεις κάτι κάπως πιο φθηνό, είτε επειδή δεν έχεις την οικονομική άνεση, είτε επειδή είσαι αδιάφορος για τα χαρακτηριστικά των κινητών, και δεν σε ενδιαφέρει να διαθέσεις 150€ ή και 200€, πρέπει να αγοράζεις κινητά με αξία το πολύ 100€ (120€), τα οποία έχουν αξιοπρεπή και σύγχρονα χαρακτηριστικά, ώστε να τρέχουν άνετα την τελευταία έκδοση του Android με τις τελευταίες εφαρμογές. Αυτά τα κινητά έχουν πλέον ανάλυση HD, 1GB RAM, 4/8GB ROM και τετραπύρηνους κινέζικους επεξεργαστές στο 1.5GHz με σχετικά καλές κάρτες γραφικών.

 

Εάν θέλεις το πιο φθηνό smartphone της αγοράς, πρέπει να αγοράζεις κινητά με αξία από 75€ έως 100€. Αυτά τα κινητά έχουν πλέον ανάλυση qHD/HD, 1GB RAM, 4GB ROM και τετραπύρηνους κινέζικους επεξεργαστές στο 1.3GHz με μέτριες κάρτες γραφικών.

 

Τα κινητά που κοστίζουν κάτω από 75€ (100$) είναι πολύ χαμηλών προδιαγραφών. Αυτά τα κινητά έχουν συνήθως χαμηλή ανάλυση WVGA/qHD, μόνο 256/512MB RAM, 512MB ROM και διπύρηνους κινέζικους επεξεργαστές στο 1.0GHz με αδύναμες κάρτες γραφικών, και ήδη από τώρα δεν είναι ικανά να τρέξουν τις τελευταίες εκδόσεις του Android με τις τελευταίες εφαρμογές.

 

Άρα, επιλέγεις κάποιο κινητό που σου αρέσει σαν εμφάνιση και μέγεθος, και δεν έχει επισημανθεί από άλλους χρήστες ως προβληματικό, με τιμή μεταξύ 100€ και 200€, ή το πολύ 300€ εάν θέλεις ό,τι καλύτερο αυτή τη στιγμή. Τα κινητά των 500€ και 700€ αφήστε τα για ψώνια, τα κορόιδα, ή τους εφοπλιστές.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο JIAYU F1 πήρες;

Τι εννοεις?Ενα μαυρο (WCDMA εκδοση).

 

Έχει κανένας εμπειρία απο το 1949deal?

Μου έδωσαν tracking n. που ξεκινάει απο RQ και μου δινει στάτους

''2014-04-25 00:00, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)''

 

Καμία ιδέα?

Μην ανησυχεις.Μια χαρασ σωστο tracking number παραλαβες..

 

 

Τα κινητά που κοστίζουν κάτω από 75€ (100$) είναι πολύ χαμηλών προδιαγραφών. Αυτά τα κινητά έχουν συνήθως χαμηλή ανάλυση WVGA/qHD, μόνο 256/512MB RAM, 512MB ROM και διπύρηνους κινέζικους επεξεργαστές στο 1.0GHz με αδύναμες κάρτες γραφικών, και ήδη από τώρα δεν είναι ικανά να τρέξουν τις τελευταίες εκδόσεις του Android με τις τελευταίες εφαρμογές.

 

 

Εδω εισαι λαθος.Με 65-100$,παιρνεις ειτε ΜΤΚ6582 κ ΜΤΚ6589 απο ξεστοκαρισμα (4πυρηνοι στο 1.3 κ 1.2Ghz αντιστοιχα) με 512ΜΒ ή 1GB ram,ειτε ΜΤΚ6572 (2πυρηνος στο 1.2Ghz) με 512ΜΒ ram και 4GB rom και φυσικα Android 4.2 που για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα και τρεχουν πολλες εφαρμογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις?Ενα μαυρο (WCDMA εκδοση).

 

Μην ανησυχεις.Μια χαρασ σωστο tracking number παραλαβες..

Εδω εισαι λαθος.Με 65-100$,παιρνεις ειτε ΜΤΚ6582 κ ΜΤΚ6589 απο ξεστοκαρισμα (4πυρηνοι στο 1.3 κ 1.2Ghz αντιστοιχα) με 512ΜΒ ή 1GB ram,ειτε ΜΤΚ6572 (2πυρηνος στο 1.2Ghz) με 512ΜΒ ram και 4GB rom και φυσικα Android 4.2 που για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα και τρεχουν πολλες εφαρμογες.

 

Καλά τα 6572 με 512mb και 4,2... να μη λέμε μεγάλες κουβέντες και πάει να το πάρει κανα παλικάρι και το κάψουμε. Το παιδί παραπάνω δεν μιλά φαντάζομαι για προσφορές, οι 6582 από 70+ ευρώ στη καλύτερη. Αλήθεια ΜΤΚ6582 με 65$ που στο καλό είδες, γιατί αν έχεις θέλω και εγώ. Μη μου δώσεις Link βέβαια από "aliμαιμού πάει express σύννεφο" ούτε καμιά TFT οθόνη, κινητό θέλουμε όχι calculator.

 

Ο 6582 και 6589 με 512 RAM είναι ένα ανόητο trick τον κινέζων να βγάζουν υπερβολικά φθηνά 4core. Το πρόβλημα είναι πως τα 512 νομίζω το κόβουν πολύ.

 

Αλλά όπως είπε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο rnd. Έ όχι να  δώσουμε 10-20 ευρώ παρακάτω για να πάρουμε Star. Καλύτερα να δω το κανάλι (πρέπει να είναι λιγότερο αηδία και αυτό το κινητό).

 

Αυτή τη στιγμή όπως προείπαν άλλοι νομίζω το Doogee DG350 είναι ότι πιο ποιοτικό και σύγχρονο μπορείς να πάρεις κάτω από 100$. To Umi δεν το λέω μιας και είναι πιο φόλα έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Καλά τα 6572 με 512mb και 4,2... να μη λέμε μεγάλες κουβέντες και πάει να το πάρει κανα παλικάρι και το κάψουμε. Το παιδί παραπάνω δεν μιλά φαντάζομαι για προσφορές, οι 6582 από 70+ ευρώ στη καλύτερη. 2.Αλήθεια ΜΤΚ6582 με 65$ που στο καλό είδες, γιατί αν έχεις θέλω και εγώ. Μη μου δώσεις Link βέβαια από "aliμαιμού πάει express σύννεφο" ούτε καμιά TFT οθόνη, κινητό θέλουμε όχι calculator.

 

3.Ο 6582 και 6589 με 512 RAM είναι ένα ανόητο trick τον κινέζων να βγάζουν υπερβολικά φθηνά 4core. Το πρόβλημα είναι πως τα 512 νομίζω το κόβουν πολύ.

 

Αλλά όπως είπε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο rnd. 4.Έ όχι να  δώσουμε 10-20 ευρώ παρακάτω για να πάρουμε Star. Καλύτερα να δω το κανάλι (πρέπει να είναι λιγότερο αηδία και αυτό το κινητό).

 

Αυτή τη στιγμή όπως προείπαν άλλοι νομίζω το Doogee DG350 είναι ότι πιο ποιοτικό και σύγχρονο μπορείς να πάρεις κάτω από 100$. To Umi δεν το λέω μιας και είναι πιο φόλα έκδοση.

1.Τα ΜΤΚ6572 (με 512ΜΒ ram και 4GB rom) ειναι η οικονομικη προταση για αυτους που θελουν να κανουν τα λιγο εως αρκετα παραπανω απο τα βασικα με ενα smartphone.Facebook,Viber,browsing,καμια 10-15αρια ενημερωτικες εφαρμογες (ειδησεις,αθλητικα,σουπερμαρκετ),καμια 10αρια και παραπανω αλλες εφαρμογες (εργαλεια κτλ) και κανα ελαφρυ παιχνιδακι.Οχι φυσικα multitasking.Καποιος που θελει μονο αυτα,πρεπει να δωσει 100 Ευρω οταν τα χει με 50?Δεν προτεινα ποτε ΜΤΚ6572 σε καποιον που ζητησε επιδοσεις S3.

2.To 65-100$ συμπεριλαμβανει ΜΤΚ6572 και ΜΤΚ6582-89 μαζι.Δεν εχω βρει 4πυρηνο με 65 αλλα με 75$ αν θυμαμαι καλα το πολυ καλο (για τα χρηματα του,οπως καθε Κινεζικο) Landvo L800.

3.Συμφωνω.Οπως ανοητο και κοροιδια ειναι η Apple να πουλαει συσκευη κοστους παραγωγης 50$ στα 700-900 Ευρω με οθονη 3.5-4 ιντσες,2πυρηνο επεξεργαστη,1GB ram ή η Samsung συσκευη με 2GB ram παρομοιου κοστους παραγωγης στα 700 Ευρω,Αλλα αν το συνεχισουμε θα χασουμε το παιχνιδι.Προτιμω να παρω Κινεζικο με κοστος παραγωγης 20-30$ στα 70-80$.

4.Μια χαρα εταιρεια ειναι η STAR.Φυσικα προτιμουμε Xiaomi,Lenovo,Huawei,ZTE κ πολλες αλλες επωνυμες αν εχουν μικρη διαφορα,αλλα σε τιμες ευκαιριας (οπως πηρα προσφατα το STAR B94m με εξαιρετικη 4.5αρα οθονη,ΜΤΚ6589,1GB ram και 12ΜΡ στα 85$) ειναι εξαιρετικη επιλογη.

 

Θεωρω πως επρεπε να υπαρχει ηδη smartphone με οθονη HD 4.5-5 ιντσων,2GB ram,καμερα 8-13ΜΡ και μεγαλη μπαταρια στα 100 Ευρω καθως βλεποντας το πραγματικο κοστος παραγωγης (και οχι οτι πλασαρουν οι εταιρειες) ειναι απολυτα εφικτο,αλλα δεν ζουμε στον τελειο κοσμο.Θα γινει και αυτο σιγα σιγα.Οι τιμες πεφτουν συνεχως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...