Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κλείσει μήνας, μην ανησυχείς ακόμη.

 

rnd, 4.3'>4 οπότε δεν μου κάνει. Έχω θέμα με το μήκος του κινητού, γι'αυτό κοιτάζω μεταξύ 110-120mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου κανει τρομερη εντυπωση παντως που κανουν τοσες μερες να ερθουν. Ενω σε λιγοτερο απο 5 μερες εχει φυγει απο την κινα, τις υπολοιπες τις περναει κανοντας βολτες σε αλλες χωρες ή περιμενοντας στο αεροδρομιο. Απο τις 17/4 λεει despatched εμενα και απο τοτε τιποτα. Ξερω οτι αργει να ερθει αλλα νομιζα οτι φταιει ο ογκος των εμπορευματων που στελνουν και οι ελεγχοι που κανουν. Απο περιεργεια που λετε να ειναι τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρωταω .Μου φαινεται εκαιρια τι λέτε?

 

http://www.pandawill...aign=2014-04-21

Ναι ειναι γιατι πολυ απλα και η STAR ειναι αρκετα ποιοτικη εταιρεια και σ αυτα τα λεφτα δεν προκειται να βρεις 5.7 ιντσες HD (αν και TFT) οθονη.

Πριν κανα 2 μερες παρελαβα απο Pandawill ενα STAR B94m το οποιο ειναι εξαιρετικο.Oσοι το περιμενετε να ξερετε οτι αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο λεπτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι γιατι πολυ απλα και η STAR ειναι αρκετα ποιοτικη εταιρεια και σ αυτα τα λεφτα δεν προκειται να βρεις 5.7 ιντσες HD (αν και TFT) οθονη.

Πριν κανα 2 μερες παρελαβα απο Pandawill ενα STAR B94m το οποιο ειναι εξαιρετικο.Oσοι το περιμενετε να ξερετε οτι αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο λεπτο!

 

Μηπως εννοεις το Β92M φιλε στα 70$? Γιατι και εγω αυτο περιμενω απο panda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι, με 512mb RAM και ανάλυση 1024*600 σε αυτές τις ίντσες θα θες να το πετάξεις στον τοίχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν σε 4g με 3gb ram υπαρχει 'λογικη' λυση ή πρεπει να περιμενω το xiaomi mi3s ή το one plus one αν και οταν υπαρξει διαθεσιμότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.3'>4 οπότε δεν μου κάνει. Έχω θέμα με το μήκος του κινητού, γι'αυτό κοιτάζω μεταξύ 110-120mm.

 

Πίστεψέ με, καταλαβαίνω τι λες. Και εμένα δεν μου αρέσουν τα μεγάλα κινητά, και θέλω να μπορώ αν χρειαστεί να βάζω το κινητό σε όλες τις τσέπες, ακόμα και στις μπροστινές του παντελονιού.

 

Όταν πριν από 4 χρόνια πήρα το αρχικό HTC Desire μόλις είχε κυκλοφορήσει (ευτυχώς το βρήκα τρελή έκπτωση), που έχει οθόνη 3.7", μου φάνηκε αρκετά μεγάλο, και όταν άκουγα για κινητά 4.3", όπως το επόμενο μοντέλο HTC Desire HD, τα έβρισκα παράλογα. Αλλά σήμερα, με οθόνη 3.7" ή 4.0" δεν μπορείς να έχεις πλέον αξιόλογο κινητό.

 

Όταν αγόρασα το Xiaomi Mi2S, έπαθα πλάκα. Είναι το πιο βολικό κινητό που έχω πιάσει στα χέρια μου, σε συνδυασμό με τη θήκη που σου προτείνω παρακάτω. Αν το πιάσεις στα χέρια σου θα πάθεις πλάκα και μετά θα έχεις μελλοντικό πρόβλημα γιατί δεν θα μπορείς να βρεις άλλο καλύτερο που να σε βολεύει.

 

Για αυτό σου προτείνω αυτό το κινητό. Και για αυτό το λόγο το πλήρωσα 350€ μόλις κυκλοφόρησε (συνολικά 400€ μαζί με τα αξεσουάρ). Σε σχέση με τα 500-600-700€ που είχαν τα αντίστοιχα "επώνυμα" κινητά, δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή. Επίσης, πριν από ένα χρόνο, η ποιότητα των φθηνότερων κινέζικων κινητών ήταν απλώς μέτρια, ενώ σήμερα είναι αρκετά ικανοποιητική.

 

Η παρακάτω original Xiaomi θήκη από γνήσιο δέρμα έχει εξωτερικές διαστάσεις μόλις (12.8)x(6.8)x(1.4). Η αίσθηση του υλικού είναι εξαιρετική, και η συγκεκριμένη θήκη προστατεύει το κινητό όπως καμία άλλη, αφού είναι από πολύ μαλακό γνήσιο δέρμα και προστατεύει και το τζάμι. Σκέψου το, μιλάμε μόνο για λίγα χιλιοστά περισσότερα από αυτά που θέλεις.

 

Μπορεί να διστάσεις να επιλέξεις τη συγκεκριμένη θήκη επειδή έχει και καπάκι, αλλά μόλις τη συνηθίσεις μετά από μια δυο εβδομάδες χρήσης, δεν θα θέλεις σε καμία περίπτωση να ξαναχρησιμοποιήσεις θήκη που αφήνει την οθόνη ακάλυπτη. Και θα πάθεις εξάρτηση από την αίσθηση που αφήνει το κράτημα του συγκεκριμένου δέρματος.

 

Original XIAOMI Protective Flip Cover Case for XIAOMI M2 M2S Deep Coffee

Original XIAOMI Protective Flip Cover Case for XIAOMI M2 M2S White

 

Ξερει κανεις αν σε 4g με 3gb ram υπαρχει 'λογικη' λυση ή πρεπει να περιμενω το xiaomi mi3s ή το one plus one αν και οταν υπαρξει διαθεσιμότητα;

 

Τόσο αναγκαίο είναι για εσένα το 4G LTE και μάλιστα σε συνδυασμό με 3GB RAM;

 

Τα κινητά που ανέφερες θα αργήσουν να κυκλοφορήσουν ευρέως ίσως και ένα εξάμηνο.

 

Και το ζήτημα με το όριο χρήσης των 2/3/4GB στις συσκευές Android είναι το ίδιο γνωστό θέμα των 32-bit επεξεργαστών, όπως και στα PC. Οπότε μέχρι να κυκλοφορήσουν οι νέοι ARMv8-A 64-bit επεξεργαστές, οι περισσότερες συσκευές θα κυκλοφορούν με RAM 2GB, άντε 3GB, αλλά μάλλον όχι 4GB.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε rnd δεν ειναι τοσο απαραιτητο. αυτο που μου ειναι απαραιτητο ειναι ενα γρηγορο κινητο διχως lag που να αντεχει βαρια χρηση για τα επομενα 3 χρονια. τι θα προτεινες; τωρα εχω το note 1, δεν θελω μεγαλυτερη οθονη και το πενακι δεν το χρησιμοποιω καθολου οπότε δεν κοιταζω κλωνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδά κάνα καλό tablet με τα χαρακτηριστικά του lg g pad υπάρχει ? 

 

σε παρακαλώ μπορείτε να με προτείνετε κάτι περίπου σε αυτά τα λεφτά δοκιμασμένο πωλητή /

 

 

checkarete to Chuwi V88s  γυρω στα ~130-140 δολαρια, το εχω παρει για ενα φιλο και εδω και ενα 6μηνο ειναι κομπλε και παει σφεντονα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι αναμεσα σε Xiaomi Mi2s και Jiayu G5s και δεν μπορω να καταληξω... Το Jiayu ειναι 8πυρηνο 4.5'' και το Xiaomi 4πυρηνο 4.3''(καλυτερα). Το sar ειναι το ιδιο 0,43 vs 0,45/Kg. Tι προτεινετε? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...