Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για εμένα vfm τώρα είναι το DooGee DG350 με καλύτερη οθόνη και ελαφρώς μεγαλύτερη μπαταρία

(είναι το ίδιο με το umi x1 pro) 

(ήδη έχω παραγγείλει 3) 

 

το τσιμπησα απο to2c γιατι το κουρασα πολυ το θεμα...  122 $ με την original θηκη του και rootαρισμα. και ο θεος βοηθος  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ενημερώσω απλά οι αλλαγές είναι τρομακτικές. Μι3 195 ευρώ (τιμή κινας) http://www.gizchina.com/2014/04/27/xiaomi-mi3-price-drops-just-1699-yuan-271/πάμε για μεγάλες πτώσεις. Σύντομα φαντάζομαι θα τις δούμε και στους resellers

 

Ουπς πολλά νέα σήμερα, τώρα το είδα, τα είπε τα καλα ο rnd http://www.insomnia.gr/topic/491265-megathread-no-name-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%B6%CE%B9%CE%B5%CF%82-tablets-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-smartphones/page-162?do=findComment&comment=53150954

Μα που τα βρίσκετε! :)

 

Άντε να προκείψει κάτι και στις 4 ίντσες! (Έχω μικρές τσέπες :-( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα που τα βρίσκετε! :)

Άντε να προκείψει κάτι και στις 4 ίντσες! (Έχω μικρές τσέπες :-( )

έχει γίνει σαφέστατη ανακοίνωση στο site της xiaomi, για τις μικρές οθόνες συμφωνώ και εγώ κάποιος πρέπει να κάνει και ένα σοβαρό κινητό σε μικρό μέγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να έχει Thl κινητό? είναι αξιόπιστα?Γιατί οι τιμές σε σχέση με τα spects τους είναι πολύ καλές...

http://www.thlmobilestore.com/thl-mobile-phone.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να έχει Thl κινητό? είναι αξιόπιστα?Γιατί οι τιμές σε σχέση με τα spects τους είναι πολύ καλές...

 

http://www.thlmobilestore.com/thl-mobile-phone.html

Η σελίδα που βλέπεις δεν είναι η official 

Thl έχουν περάσει από τα χέρια μου , όλα καλά εκτός των Τ5s που έχουν θεματάκια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεματάκια όπως ότι δεν έχει ήχο (ή έχει πολύ χαμηλό) στα βίντεο ; 

2 πήρα για συναδέλφους και το 1 γύρισε ήδη πίσω γιατί έπαιζε μόνο η μπροστινή κάμερα, όλα τα έκανα και default restore & rom update κτλ αλλά δεν ....  ενώ το άλλο δεν έχει ήχο στο βίντεο το κλασσικό πρόβλημα 

 

Δεν θα το έλεγα vfm ... 

 

Για εμένα vfm τώρα είναι το DooGee DG350 με καλύτερη οθόνη και ελαφρώς μεγαλύτερη μπαταρία

(είναι το ίδιο με το umi x1 pro) 

(ήδη έχω παραγγείλει 3) 

Μια χαρά είναι αυτο που παράγγειλα.

Στο αντίστοιχο θρέντ η πλειοψηφία είναι υπέρευχαριστημενη...

Αν γράφεις ένα βιντεάκι τον χρόνο, σιγά τα αυγά.... Τρελό VFM το T5S 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα που τα βρίσκετε! :)

 

Άντε να προκείψει κάτι και στις 4 ίντσες! (Έχω μικρές τσέπες :-( )

 

Το κινητό που ζητάς υπάρχει ήδη εδώ και δύο χρόνια (Xiaomi Mi2), και μάλιστα αναβαθμισμένο από πέρυσι (Xiaomi Mi2S). Είναι μόλις 4.3 ιντσών και χωράει και σε μπροστινή τσέπη παντελονιού. Σε σχέση με το παλαιότερο Mi2, το Mi2S έχει καλύτερο επεξεργαστή (Snapdragon 600) και καλύτερη κάμερα (13 Megapixels στην έκδοση 32GB).

 

Τα παλαιότερα Mi2 έχουν καταργηθεί εδώ και καιρό και δεν συμφέρει να τα αγοράσεις από κάποιο παλιό stock, αφού τα νεότερα Mi2S έχουν πλέον παραπλήσιες τιμές, ίσως και χαμηλότερες. Ειδικά το Mi2S 16GB έχει πλέον αρκετά χαμηλή τιμή. Το Mi2S είναι περίπου ένα μικρό Mi3, οπότε εάν δεν θέλεις παντόφλες, η επιλογή του είναι σχεδόν μονόδρομος. Παρά το ότι είναι κινητό διετίας, τα χαρακτηριστικά του είναι εξαιρετικά ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα.

 

Η τιμή του Xiaomi Mi2S 16GB έχει πέσει σε πολλά καταστήματα κάτω από τα $250 (€180).

Η τιμή του Xiaomi Mi2S 32GB έχει πέσει σε πολλά καταστήματα κάτω από τα $300 (€220).

 

Η μπαταρία του είναι 2000mAh, αλλά με μέτρια χρήση κρατάει σίγουρα 4-5 ημέρες, αφού το κινητό είναι της καλύτερης δυνατής ποιότητας (μου έχει κρατήσει και 8 ημέρες συνεχόμενα ανοικτό, όταν το έβαζα σε λειτουργία πτήσης τα βράδια). Υπάρχει και εναλλακτική μπαταρία 3000mAh, που είναι μόνο 2 χιλιοστά πιο χοντρή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...