Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα παρέλαβα και εγώ (παραγγελία στις 08/04). Το άνοιξα, και βουαλά.... Στο σημείο κάτω αριστερά που είναι το αριστερό εικονίδιο στην μπάρα, έχει μια μεγάλη τρύπα (όχι το τζάμι, η οθόνη...).... Η οθόνη εκεί είναι καμένη, στο μέγεθος του εικονιδίου. Παίζοντάς το, είδα και ότι στο τέρμα δεξιά εικονίδιο, η οθόνη είναι κιτρινισμένη.... Και έχει και μια κάθετη αχνή κιτρινίλα-γραμμή, που φαίνεται μόνο σε λευκή οθόνη...

Τώρα, θα τους στείλω mail, αλλά μου φαίνεται ότι θα κινηθώ συγχρόνως και με το paypal.....Και ο θεός βοηθός....

 

Επειδή έχω στείλει κινητό στο pandawill μέσα σε εγγύηση αλλά μετά το πέρας της περιόδου προστασίας απο paypal, θα σου πω να μην ανησυχείς.

Αυτό που θα σου ζητήσουν πρώτα απο όλα, είναι ένα βίντεο στο οποίο θα φαίνεται καθαρά το πρόβλημα, γι αυτό τράβηξε το απο τώρα για να είσαι έτοιμος.

Μετά θα σου δώσουν την διεύθυνση αποστολής, Στην περίπτωση σου καλό είναι να μιλήσεις μαζί τους μέσω paypal ώστε να φαίνεται εκεί η διεύθυνση που θα σου δώσουν.

Την έχω κρατημένη πάντως, αν θελήσεις να την επαληθεύσεις.

 

Εγώ πάντως δεν έχω παράπονο. Γιατί παρότι έστειλα το κινητό πάνω στο τετράμηνο,  μου στείλανε νέα συσκευή, παρότι είπαν ότι θα επιδιορθώναν την δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά το Xiaomi Hongmi στα λεφτά που ζητάνε στο to2c με τα δωράκια φαίνεται κλή περίπτωση, αλλά επειδή είναι περσινό και δεν το ακολουθώ φαναττικά το σπορ δεν ξέρω εάν αξίζει τόσο πιά.  Θέλω κάτι ενετλώς απροβλημάτιστο και θα ήθελα τη γνώμη σας. 

 

Επίσης ενδιαφέρον φαίνεται το Jiayu G4C περίπου στην ίδα τιμή.

 

Και γενικά δεν  ξέρω εάν όλα αυτά τα κινητά συνδέονται με τηλεόραση με κάποιον τρόπο (MHL ή miracast) που χρειάζομαι, αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To to2c δηλωσε ξεκαθαρα στο myphone οτι δεν δινει εγγυηση για την οθονη σε οποιοδηποτε κινητο οποτε εχει φαει ακυρο απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To to2c δηλωσε ξεκαθαρα στο myphone οτι δεν δινει εγγυηση για την οθονη σε οποιοδηποτε κινητο οποτε εχει φαει ακυρο απο εμενα.

Και γενικα οι κινεζιες εχουν θεμα με την οθονη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Xiaomi Hongmi στα λεφτά που ζητάνε στο to2c με τα δωράκια φαίνεται κλή περίπτωση, αλλά επειδή είναι περσινό και δεν το ακολουθώ φαναττικά το σπορ δεν ξέρω εάν αξίζει τόσο πιά.  Θέλω κάτι ενετλώς απροβλημάτιστο και θα ήθελα τη γνώμη σας. 

 

Επίσης ενδιαφέρον φαίνεται το Jiayu G4C περίπου στην ίδα τιμή.

 

Και γενικά δεν  ξέρω εάν όλα αυτά τα κινητά συνδέονται με τηλεόραση με κάποιον τρόπο (MHL ή miracast) που χρειάζομαι, αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

και δεις http://www.chinapadmall.com/jiau-g4c-mtk6582-quad-core-smartphonejiayu g4c τιμη 91 ευρω με 2000 battery..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γενικα οι κινεζιες εχουν θεμα με την οθονη;

Οχι ιδιαιτερα αλλα τι σοι εγγυηση ειναι αυτη που δεν καλυπτει το πιο ακριβο κομματι μιας συσκευης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το εψηνα και εγω αλλα οταν ειδα τις διαστασεις σε σχεση με την παντοφλα που εχω τωρα (lenovo a850) το ακυρωσα κατευθειαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ το NEWMAN N2 χθες. Όλα καλά. Σε σχέση με το Optimus G που έχω, η οθόνη μου φαίνεται λίγο πιο θολή και κάνει λίγα lags. Αυτό που με ψιλοξενέρωσε είναι ότι ενώ το φόρτισα στο 100% και το άφησα σβηστό (εκτός ρεύματος) το βράδυ, το πρωί η μπαταρία ήταν στο 50%.

 

Άσχετο: υπάρχει κάπου καμιά ρομ που να αξίζει και οδηγίες για αρχάριους για ρουτ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε τώρα βγήκε One Plus One και τους έκανε ζημιά όλους. Snapdragon 801 και 3GB ram για 230 ευρώ.

 

Εδώ η Meizu επιτέλους έριξε για να τα καλά τη τιμή του MX3 http://www.gizchina.com/2014/04/23/meizu-mx3-gets-price-cut-china-now-costs-just-288/στα ~200 και φαντάζομαι μόλις βγει το 1+1 στα μαγαζιά θα πάει κι άλλο κάτω. Όταν η τοπ ποιότητα έχει πάει στα 200 πως να μην πέσουν όλα τα άλλα. (Βέβαια μιλάω για τιμές china)

 

Επίσης μερικές προσφορές από το spemall στο Jiayu G4S (8core, retina, 3000mah) http://www.gizchina.com/2014/04/24/octacore-jiayu-g4s-offers/Με ~150 ευρώ το τσιμπάς με διάφορα καλαμπαλίκια επιπλέον (θήκες, μπαταρία 2η, ακουστικά κλπ ανάλογα το πακέτο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε τώρα βγήκε One Plus One και τους έκανε ζημιά όλους. Snapdragon 801 και 3GB ram για 230 ευρώ.

 

 

 

Eχεις καμια ιδεα αν ερχεται Ελλαδα αυτο και αν μπορουμε απο καπου να το παραγγειλουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις καμια ιδεα αν ερχεται Ελλαδα αυτο και αν μπορουμε απο καπου να το παραγγειλουμε?

Για μέσα Μαϊου λένε....

Την περίοδο που θα κυκλοφορήσει το Xiaomi RedmiNote

 

Ώρε μάνα μου τι έχει να γίνει....

 

Για όσους τους ενοχλούν οι 5,5'' δεν έχουν παρά να συγκρίνουν ένα 4,7'' ή 5'' με ένα 5,5άρι...

Αμελητέα η διαφορά μεγέθους της συσκευής σε σχέση με το τι σου δίνει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες, για πες παραπάνω.

 

ολα καλα εκτος απο το gps που ειναι καπως δυστροπο; το youtube που ειναι καπως αργο [σαν laptop 5ετιας]; και την καπως μικρη μπαταρια.

 

βασικα δεν ηξερα οτι η καμερα ειναι επωνυμη και το καταλαβα οταν εβγαζα φωτογραφιες 13:00 το μεσημερι. Σε χαμηλο φωτισμο δεν εχω δοκιμασει για να πω.

 

Για 109 ευρω δεν υπαρχει ανταγωνιστης IMHO 

 

Για μέσα Μαϊου λένε....

Την περίοδο που θα κυκλοφορήσει το Xiaomi RedmiNote

 

Ώρε μάνα μου τι έχει να γίνει....

 

Για όσους τους ενοχλούν οι 5,5'' δεν έχουν παρά να συγκρίνουν ένα 4,7'' ή 5'' με ένα 5,5άρι...

Αμελητέα η διαφορά μεγέθους της συσκευής σε σχέση με το τι σου δίνει... 

 

Μαιο το RedmiNote?

 

αργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχεις καμια ιδεα αν ερχεται Ελλαδα αυτο και αν μπορουμε απο καπου να το παραγγειλουμε?

 

Ιούνιο θα πάει στα μαγαζιά αλλά όπως με όλα τα κινέζικα λόγω της χαμηλής παραγωγής θα παίζουν λίγα στην αγορά. Επίσης η Οne Plus , τουλάχιστο για αρχή θα δώσει το κινητό με πρόσκληση. Σε κάποια άτομα του φόρουμ της και σε άλλους, δεν γνωρίζω με τι κριτήρια, θα δώσει προσκλήσεις να το αγοράσουν. Αυτοί με τη σειρά τους θα πάρουν 1-2-3 προσκλήσεις για να της δώσουν όπου θέλουν για να το πάρουν και αυτοί. Σύστημα και με τα καλά του και με τα κακά του. Τέλος η One plus δήλωσε πως θα προσωρήσει σε international πώληση του κινητού. Τώρα αυτό αν γίνει σε 1 μέρα ή σε 1 χρόνο σταδιακά δεν γνωρίζω. 

 

ολα καλα εκτος απο το gps που ειναι καπως δυστροπο; το youtube που ειναι καπως αργο [σαν laptop 5ετιας]; και την καπως μικρη μπαταρια.

 

βασικα δεν ηξερα οτι η καμερα ειναι επωνυμη και το καταλαβα οταν εβγαζα φωτογραφιες 13:00 το μεσημερι. Σε χαμηλο φωτισμο δεν εχω δοκιμασει για να πω.

 

Για 109 ευρω δεν υπαρχει ανταγωνιστης IMHO 

 

 

Μαιο το RedmiNote?

 

αργει

 

Νόμιζα πως ο 6582 δεν έχει τέτοια GPS προβλήματα. Φαντάζομαι έκανες το fix με το Uncletools που είναι must. Όσο για τη μπαταρία γιατί σκας πάρε το καπάκι + μπαταρία 3000mah να ησυχάσεις. Ενδεικτικά πάντα δες εδώ. Οποιαδήποτε παραλαγή του Χ7 (HD, Χ7S, απλό) Μπορεί να τα φορέσει. Όλα έχουν το ίδιο σασί.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέσα Μαϊου λένε....

Την περίοδο που θα κυκλοφορήσει το Xiaomi RedmiNote

Αν το Μαιο θα κυκλοφορησουν τα πρωτα RedMi Note, απο Σεπτεμβριο να περιμενεις ικανη διαθεσιμοτητα. Ετσι ειναι η τακτικη της Xiaomi, διαθετει αρχικα ελαχιστα τηλεφωνα αναλογικα με τη ζητηση, με αποτελεσμα να εξαφανιζονται μεσα σε λιγα λεπτα, εντος της αγορας της Κινας. Αποτελεσμα? Τζαμπα διαφημιση, τεχνητη αυξηση της ζητησης, 0 στοκ, ελαχιστες ζημιες.

 

Με το one plus one κατι παρομοιο θα γινει, ηδη λενε οτι για να αγορασεις απο τους πρωτους πρεπει να εχεις "προσκληση". Αυτο σημαινει οτι θα αργησει να βρεθει στα καταστηματα. Εχεις δικιο βεβαια, ειναι κινηταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...