Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μου ήρθε με το ταχυδρόμο (παραγγελία 8 Απρ.). Έχει μαζί usb φορτιστή 100-220 βολτ με πλακέ φις + αντάπτορα για πρίζα. Το κινητό είναι σε μια άσπρη χάρτινη κασετίνα (με κομμένη ταινία ασφαλείας) μαζί με ένα quick-start guide στα αγγλικά, ένα manual στα κινέζικα και ένα micro usb καλώδιο.

Δε το έχω ανοίξει ακόμα να δω αν δουλεύει, ξέρει κανείς αν πρέπει να του κάνω αρχική φόρτιση και για πόσες ώρες; Το απόγευμα πάω Γερμανό να πάρω πακέτο μικρή μεγάλη sim.

Λέγοντας ταχυδρόμο εννοείς ΕΛΤΑ ή ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ήρθε και σε μένα σήμερα. Παραγγελία 06/04, αποστολή μετά από γκρίνια 15/04.

Η μπαταρία ήταν μέσα στο κινητό φορτισμένη στο 43% και έχει play store. Το έχω να φορτίζει.

Ερώτηση: Παίρνει κανονική sim ή micro sim???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα σήμερα. Παραγγελία 06/04, αποστολή μετά από γκρίνια 15/04.

Η μπαταρία ήταν μέσα στο κινητό φορτισμένη στο 43% και έχει play store. Το έχω να φορτίζει.

Ερώτηση: Παίρνει κανονική sim ή micro sim???

micro sim

5 ευρώ  αντικατασταση sim απο παροχους

2 ευρω ανταπτορακη απο  micro sim σε sim απο vodafon .

0 ευρώ αν την κόψις μόνος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς, συγκεκριμένα για το newman στην τωρινή προσφορά τους το ρώτησες; Aν ναι, φαίνεται σου είπε μλκς όποιος σου απάντησε. Αν όχι και είναι παλιότερη φάση, είναι εκ των πραγμάτων άτοπο το σχόλιο διότι,

α) στη σελίδα του newman στο panda, εξ αρχής και είναι γραμμένο στην περιγραφή και φαίνεται στις εικόνες ότι περιλαμβάνεται και play store και ελληνικά. β) επιπλέον οι φίλοι από πάνω έχουν το κινητό στο χέρι, δεν μιλάνε στον αέρα. Οπότε α+β=δεν τίθεται "μακάρι να" ισχύουν, προφανως και ισχύουν.φυσικα 

φυσικα κ δεν αμφισβητω(το αντιθετο μαλιστα) τους φιλους παραπανω(ισως δε το διατυπωσα καλα)

τωρα τι να πω.....(μαλλον μλκς μου ειπε η συνομιλια εγινε στο chat pandawill-εστειλα το παραπανω 'κατεβατο-ποιηματακι' που ολοι οι Ελληνες αγοραστες στελνουμε),η αγορα εγινε 15/4 κ περιμενω να τα διαπυστωσω ιδιοις ομμασι

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

φυσικα κ δεν αμφισβητω(το αντιθετο μαλιστα) τους φιλους παραπανω(ισως δε το διατυπωσα καλα)

τωρα τι να πω.....(μαλλον μλκς μου ειπε η συνομιλια εγινε στο chat pandawill-εστειλα το παραπανω 'κατεβατο-ποιηματακι' που ολοι οι Ελληνες αγοραστες στελνουμε),η αγορα εγινε 15/4 κ περιμενω να τα διαπυστωσω ιδιοις ομμασι

 

 

 

Παίζει και να μην κατάλαβε τι ήθελες ο/η υπάλληλος! Πάρα πολλές φορές μου έχει τύχει να ρωτήσω κάτι Κινέζο (από e-bay) και να μου απαντήσει ότι να'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ (παραγγελία στις 08/04). Το άνοιξα, και βουαλά.... Στο σημείο κάτω αριστερά που είναι το αριστερό εικονίδιο στην μπάρα, έχει μια μεγάλη τρύπα (όχι το τζάμι, η οθόνη...).... Η οθόνη εκεί είναι καμένη, στο μέγεθος του εικονιδίου. Παίζοντάς το, είδα και ότι στο τέρμα δεξιά εικονίδιο, η οθόνη είναι κιτρινισμένη.... Και έχει και μια κάθετη αχνή κιτρινίλα-γραμμή, που φαίνεται μόνο σε λευκή οθόνη...

Τώρα, θα τους στείλω mail, αλλά μου φαίνεται ότι θα κινηθώ συγχρόνως και με το paypal.....Και ο θεός βοηθός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

micro sim

5 ευρώ  αντικατασταση sim απο παροχους

2 ευρω ανταπτορακη απο  micro sim σε sim απο vodafon .

0 ευρώ αν την κόψις μόνος 

Ή και 2-2,5 ευρώ για έναν cutter από ebay, που κάνει καλύτερη δουλειά από το χέρι και σου μένει για πάντα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

micro sim

5 ευρώ  αντικατασταση sim απο παροχους

2 ευρω ανταπτορακη απο  micro sim σε sim απο vodafon .

0 ευρώ αν την κόψις μόνος 

 

 

Ή και 2-2,5 ευρώ για έναν cutter από ebay, που κάνει καλύτερη δουλειά από το χέρι και σου μένει για πάντα !!

 

θενξ και στους 2 σας. Πήγα Vodafone, πήρα ένα ανταπτοράκι με €2, μου έκοψαν και τη sim και σε λίγο την φοράω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ (παραγγελία στις 08/04). Το άνοιξα, και βουαλά.... Στο σημείο κάτω αριστερά που είναι το αριστερό εικονίδιο στην μπάρα, έχει μια μεγάλη τρύπα (όχι το τζάμι, η οθόνη...)........

Τώρα, θα τους στείλω mail, αλλά μου φαίνεται ότι θα κινηθώ συγχρόνως και με το paypal.....Και ο θεός βοηθός....

 

Καλή τύχη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ (παραγγελία στις 08/04). Το άνοιξα, και βουαλά.... Στο σημείο κάτω αριστερά που είναι το αριστερό εικονίδιο στην μπάρα, έχει μια μεγάλη τρύπα (όχι το τζάμι, η οθόνη...).... Η οθόνη εκεί είναι καμένη, στο μέγεθος του εικονιδίου. Παίζοντάς το, είδα και ότι στο τέρμα δεξιά εικονίδιο, η οθόνη είναι κιτρινισμένη.... Και έχει και μια κάθετη αχνή κιτρινίλα-γραμμή, που φαίνεται μόνο σε λευκή οθόνη...

Τώρα, θα τους στείλω mail, αλλά μου φαίνεται ότι θα κινηθώ συγχρόνως και με το paypal.....Και ο θεός βοηθός....

κατι τετοια βλεπω και λεω καλυτερα 100-120ευρω παραπανω και παιρνεις το ς3.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα....

φιλοι ψαχνω αμεσα κινεζο δικαρτο με  πολυ  καλη καμερα , εως 5ιnc οθονη και τιμη γυρω στα 150ευρω

προτεραιοτητα με σειρα:

1.camera

2.μεγεθος

3.ram

4.επεξεργαστης

ξερω οτι αμα ψαξω θα βρω υποψηφια μοντελα στο συγκεκριμενο θεμα

αλλα οι κινεζοι καθε μερα βγαζουν και αλλο κινητο οποτε

αν καποιος τα ψαχνει ή ακομα καλυτερα αν εχει δοκιμασει και κανενα παρακαλω την βοηθεια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...