Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε κανε και ενα μινι review! Να μαθουμε τι λεει το newman!

 

 

Δε το εχω ανοιξει ακομα Μαιρη. Εχω παραγγειλει κιτρινο καπακι, μεμβρανη προστασιας και θηκη σιλικονης απο ebay και αναμενω. Επειδη σκοπευω να το κρατησω για 1ο κινητο περιμενω να ερθουν αυτα για να το ντυσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητό είναι αδελφέ δεν είναι κόσμημα.

Σπάνια έβαλα θήκες και τα λοιπά αλλά ποτέ δεν πήρα και κινητό πάνω από 200 ευρώ.

Ρε δουλεύετε τα εργαλεία τώρα που τα έχετε και μπορείτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ε κανε και ενα μινι review! Να μαθουμε τι λεει το newman!

 

 

Δε το εχω ανοιξει ακομα Μαιρη. Εχω παραγγειλει κιτρινο καπακι, μεμβρανη προστασιας και θηκη σιλικονης απο ebay και αναμενω. Επειδη σκοπευω να το κρατησω για 1ο κινητο περιμενω να ερθουν αυτα για να το ντυσω

Φιλε μου πολυ καλα κανεις. Ζηλευω παντως την υπομονη σου. Ε δε μπορει μια κλεφτη ματια θα έριξες. Ε?Αποστολή από το GT-I9070 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευασια αποστολης δεν μου πολυ αρεσει...Εχει ταλαιπωρηθει..Εσωτερικα απο το κουτι τι βαζουν?

Η συσκευασια αποστολης ειναι σημαντικοτατο θεμα ,εχω κοψει 2 μαγαζια γιατι δεν κανανε καλη συσκευασια μην το υποτιματε ως θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε με το ταχυδρόμο (παραγγελία 8 Απρ.). Έχει μαζί usb φορτιστή 100-220 βολτ με πλακέ φις + αντάπτορα για πρίζα. Το κινητό είναι σε μια άσπρη χάρτινη κασετίνα (με κομμένη ταινία ασφαλείας) μαζί με ένα quick-start guide στα αγγλικά, ένα manual στα κινέζικα και ένα micro usb καλώδιο.

Δε το έχω ανοίξει ακόμα να δω αν δουλεύει, ξέρει κανείς αν πρέπει να του κάνω αρχική φόρτιση και για πόσες ώρες; Το απόγευμα πάω Γερμανό να πάρω πακέτο μικρή μεγάλη sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα έχει κάποιο ποσοστό μπαταρίας, οπότε μπορείς να το ανοίξεις. Και να το φορτίζεις παράλληλα με το σκάλισμα, δεν τρέχει τίποτα. Επίσης δεν υπάρχει περιορισμός πια για χ ώρες φόρτισης, αυτό ήταν στις παλιές συσκευές. Οι τύπου Li- μπαταρίες στις νεότερες συσκευές δεν έχουν τέτοιο θέμα, το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου ηρθε το Ν2 απο pandawill.

 

Αρκετα καλο μου φαίνεται.

Πασχει λιγο στο design και το wifi δεν πιανει μακρια.

Αλλα ειναι γρηγορο, εχει καλη κάμερα, ικανοποιητικη οθονη και επισης εχει ελληνικα και playstore για οποιον ανησυχουσε.

 

Αναβαθμιση μπορει να γινει στο android;Εχει το 4.1 που μου φαινεται αρκετα ξεπερασμενο σε σχεση με το 4.3 που εχω στο s3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@41ex

Αφού πρώτα βγάλεις μια μικρή αυτοκόλλητη ταινία που βάζουν στη μπαταρία για να μην κάνει επαφή... ;)

 

Αααα γι’ αυτό δεν άνοιγε! Επιβεβαιώνω για playstore ελληνικά και android 4.1.1. Επειδή είμαι δουλεία δεν μπορώ να παίξω άλλο, περισσότερα από το σπίτι. Πρώτη εντύπωση πάντως θετική για τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@41ex

Αφού πρώτα βγάλεις μια μικρή αυτοκόλλητη ταινία που βάζουν στη μπαταρία για να μην κάνει επαφή... ;)

Ετσι την πατησα και εγω και νομιζα οτι ειναι χαλασμενο.

Επισης η συσκευασια με ψαρωσε και νομιζα οτι δεν εχει κινητο μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα ήρθε το πρώτο σημερα με ημερομηνία παραγγελίας 7 Απριλίου. Εχω παραγγείλει και δεύτερο νωρίτερα μια μέρα 6 Απριλίου αλλα δεν έχει έρθει ακόμα!

Η συσκευασία ειναι όπως τα λενε και οι άλλοι αλλα δεν επηρεάζει σε καμια περίπτωση τη συσκευασία του ιδού του κινητού. Ο ανταπτορας σε μένα ειναι ευρωπαϊκός, η μπαταρία φορτισμένη στο 65%. Η συσκευή προφανώς έχει ανοιχτεί για να μπούνε τα ελληνικά και play store όπως τα είχα ζητήσει. Κατα την πρωτη εκκίνηση δεν μου ζήτησε να κανω τις αρχικές ρυθμίσεις που γινεται όταν ανοίγεις ένα καινούριο κινητό. Είχε τα ελληνικά ήδη προεπιλεγμανα. Στο πληκτρολόγιο αγγλικά και ρωσικά, το άλλαξα και έβαλα ελληνικά. Απο μια πρωτη περιήγηση το κινητό ειναι πολυ γρήγορο. Και το σερφάρισμα με chrome που έχει εγκατεστημένο παει σφαίρα. Στους χάρτες μου βγάζει αδυναμία εντοπισμού θέσης, ίσως χρειάζεται και την καρτα sim - δεν την εχω βάλει ακόμα - ίσως να ειναι και θέμα του gps.

Η φωτογραφική μηχανή μου φαίνεται πολυ καλη, αν και δεν είμαι πολυ ειδικός, βοήθεια και το κουμπί που έχει στο πλάι και για να ανοιγει αυτόματα η εφαρμογη της μηχανής και για να τραβάς φωτογραφίες.

Η οθόνη μου φαίνεται καλη. Έχει πανω μεμβράνη τοποθετημένη, δεν ξέρω αν ειναι της συσκευασίας που πρέπει να βγει ή την έχουν βάλει σαν δώρο. Η αλήθεια ειναι ότι ελάχιστα μου φαίνεται πως κόλλαει το δάχτυλο.

Απομένει να δω η μπαταρία πόσο θα κρατάει.. Γενική αρχική εντύπωση πολυ καλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα παντως το pandawill μου ειχε απαντησει σε σχετικο αιτημα μου οτι δε βαζει ουτε playstore ουτε Eλληνικα

μακαρι να διαψευστουν  :-) κ να ισχυουν τα λεγομενα των φιλων απο πανω


α.. κ επισης οτι δεν αναλαμβανουν το root

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς, συγκεκριμένα για το newman στην τωρινή προσφορά τους το ρώτησες; Aν ναι, φαίνεται σου είπε μλκς όποιος σου απάντησε. Αν όχι και είναι παλιότερη φάση, είναι εκ των πραγμάτων άτοπο το σχόλιο διότι,

α) στη σελίδα του newman στο panda, εξ αρχής και είναι γραμμένο στην περιγραφή και φαίνεται στις εικόνες ότι περιλαμβάνεται και play store και ελληνικά. β) επιπλέον οι φίλοι από πάνω έχουν το κινητό στο χέρι, δεν μιλάνε στον αέρα. Οπότε α+β=δεν τίθεται "μακάρι να" ισχύουν, προφανως και ισχύουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...