Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτό απο το ίδιο σάιτ αξιζει? Είμαι με 1 xperia neoV δυομισι χρονια, και κολλάει πολύ ακομα και σε απλο browsing φωτογραφιών πια. Επισης, το σάιτ θεωρείται αξιόπιστο? Δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο Κίνα, οπότε δεν ξέρω και τι παίζει με τελωνεία κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό απο το ίδιο σάιτ αξιζει? Είμαι με 1 xperia neoV δυομισι χρονια, και κολλάει πολύ ακομα και σε απλο browsing φωτογραφιών πια. Επισης, το σάιτ θεωρείται αξιόπιστο? Δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο Κίνα, οπότε δεν ξέρω και τι παίζει με τελωνεία κλπ..

To σαιτ αξιοπιστο ειναι αλλα το συγκεκριμενο μοντελο εβγαλε πολλα προβληματα και η υποστηριξη απο την κατασκευαστρια εταιρεια ειναι αθλια.Δες το Newman N2 στο Antelife.com στα 99$,που ειναι πολυ καλυτερο.Ή εστω το iNew που προτεινεται απο πανω αν ψαχνεις phablet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Newman εξαιρετική περιπτωση φαίνεται, αλλά είναι πολύ μεγαλο για εμενα, αν ήταν μέχρι 12.5cm x 6.5 θα το έπαιρνα σίγουρα...Απο το άλλο μακρια λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα inew θεωρούνται αξιόπιστες συσκευές; γιατί έχω δει προτείνετε αρκετές φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα inew θεωρούνται αξιόπιστες συσκευές; γιατί έχω δει προτείνετε αρκετές φορές

 Δεν ειναι καμια σοβαρη μαρκα.Εγινε γνωστη μονο και μονο γιατι εβγαλε ενα λεπτο κινητο με ωραιο σχεδιο,που απ οτι λενε γνωστες εσωτερικα ειναι αθλιο.Σ αυτα τα λεφτα ομως το παραπανω μοντελο της εχει καλα χαρακτηριστικα.Γενικα δεν εχουν βγει πολλα ελλατωματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό απο το ίδιο σάιτ αξιζει? Είμαι με 1 xperia neoV δυομισι χρονια, και κολλάει πολύ ακομα και σε απλο browsing φωτογραφιών πια. Επισης, το σάιτ θεωρείται αξιόπιστο? Δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο Κίνα, οπότε δεν ξέρω και τι παίζει με τελωνεία κλπ..

 

Εφόσον έχεις το κινητό σου δυόμισι χρόνια, καλά κάνεις και θέλεις αναβάθμιση και ανανέωση.

 

Αλλά το επιχείρημα ότι χρειάζεσαι καινούριο κινητό επειδή το παλιό κολλάει δεν είναι σωστό, γιατί τα κολλήματα είναι σχεδόν πάντα θέμα software.

 

Μπορείς να κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και η λειτουργία του να επανέλθει πλήρως.

 

Επίσης, μπορείς να βάλεις μια KitKat 4.4.2 ROM (ή μια λίγο παλαιότερη Jelly Bean) από τις διαθέσιμες στο Xperia Neo V Android Development - xda-developers και να γίνει το κινητό αγνώριστο, ακόμα κι αν αγοράσεις νέο κινητό και κρατήσεις το παλιό για δεύτερο.

 

Βέβαια, το ποσό των 50-100 € δεν είναι μεγάλο, οπότε μπορείς να αγοράσεις ένα κινητό κλάσεις ανώτερο ώστε να το χαρείς, αλλά αν δεν σε νοιάζουν και τόσο πολύ τα καλύτερα χαρακτηριστικά, και είσαι καλυμμένος από αυτά του κινητού σου, φορμάρισέ το και βάλε μια σύγχρονη custom ROM να δεις πολύ μεγάλη διαφορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το Newman N2 παλι σε στοκ σε λευκο και ''μαυρο'' στο Pandawill στα 99$.</p>

Βλέπω δωρεάν μεταφορικά παγκοσμίως. Με το τελωνείο θα έχουμε κάποιο θέμα γιατί δεν έχω παραγγείλει ξανά απο panda will.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω δωρεάν μεταφορικά παγκοσμίως. Με το τελωνείο θα έχουμε κάποιο θέμα γιατί δεν έχω παραγγείλει ξανά απο panda will.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

 

Θα έλθει με ΕΛΤΑ. Άρα ΟΧΙ τελωνείο (99,999%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω δωρεάν μεταφορικά παγκοσμίως. Με το τελωνείο θα έχουμε κάποιο θέμα γιατί δεν έχω παραγγείλει ξανά απο panda will.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

 

Matrix σε παρακαλώ κάνε το κόπο κάποια στιγμή να βάλεις στη πρώτη σελίδα μερικά βασικά για τις αγορές online του στυλ

 

1) Εμπιστευόμαστε μόνο site που δέχονται πληρωμή μέσω paypal, για όλα τα άλλα δεν υπάρχει ασφάλεια. Το κριμα στο λαιμό σας κοινώς.

2) Μία λίστα με έμπιστα μαγαζιά υπάρχει εδώ (πρέπει να προστεθεί και το http://www.pandawill.com/).Κανένας δεν μπορεί να εγγυηθεί αν θα προσφέρει μετά το μαγαζί καλό-γρήγορο aftersale και αν τελικά θα φτάσει το πακέτο σπίτι μας. Όλα έχουν τις καλές και τις κακές μέρες τους.

3) Τελωνείο ΠΡΕΠΕΙ να περνάνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ που έχουν κόστος 40-50$ (ίσως και λιγότερο). ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ

4) Πολλά περνάνε από το τελωνείο χωρίς επιπλέον χρέωση διότι δεν τα δίνει κανείς σημασία (λόγω μικρού κέρδους ή να το όνομασω φέσι καλύτερα)

5) Για να μειώσουμε τις πιθανότητες να περάσουν από τα "άγρυπνα" μάτια του τελώνη επιλέγουμε China post, Signpost, EMS. Απλά ΜΕΙΩΝΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ δεν εγγυάται κανείς πως τελικά δεν θα φάμε "το καπελάκι"

Επεξ/σία από kamui
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...