Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τσίμπησα και γώ το newman n2, το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το συγκεκριμένο site δεν έχει καλες κριτικές! έχει ξαναψωνίσει κανείς απο κεί ?

Εχω αρκετες παραγγελιες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Ειναι το μονο σαιτ που κανει τρανταχτες προσφορες και εχεις πιθανοτητες να αγορασεις κατι ,και οχι προσφορες κραχτες με 2-3 κομματια.Εχει ενα θεμα με το στοκ (γραφει οτι ενα προιον ειναι σε στοκ και δεν ειναι) και εχει πολλα ανωνυμα Κινεζικα.Εκει οφειλονται προφανως οι κακες κριτικες.

Κατα τ αλλα διεκπεραιωνει γρηγορα τις παραγγελιες και στα επωνυμα δεν εχεις θεμα.

 

Παρήγγειλα και εγώ το N2 για ένα φίλο.

Μπορεί να μου πει κάποιος περιληπτικά τι αλλαγές μπορώ να κάνω στο software;

Android |έχω χρόνια αλλά δεν έχω ασχοληθεί με custom rom κτλ..

Επίσης διάβασα οτι δεν έχει playstore.Δε γίνεται να το εγκαταστήσω;

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην το εχει εγκατεστημενο.Εμενα που εφερα ενα πριν 3 μηνες δεν ειχε.Ειναι πανευκολο να το βαλεις.Απλα διαβασε στο θεμα του στο Myphone (τα σχολια πριν ξεκινησει αυτην η προσφορα).Μολις ξεκινησουν οι παραλαβες θα το βαλουμε και εδω τον οδηγο.Καπου διαβασα οτι υπαρχει και Android 4.3 Miui Rom.Το κινητο κυλαει ομαλα οποτε δεν θα χεις θεμα να αλλαζεις συνεχεια ρομ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ποτε το πηρες και εφυγε σημερα; Το λευκο Η' το "μαυρο" που μπηκε χτες;

Το λευκό στις 5/4 και μου δώσανε tracking number στις 8/4 το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση να φτασει την περιοδο του πασχα Ελλαδα ?

Κατα 99,99999% οχι.Υπολογισε 1 μηνα απο την παραγγελια.Πλεον ερχεται πολυ πιο γρηγορα το China Post σε 12-15 μερες και το Singapore Post σε 20-25 (απ το Despatched to Overseas)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν και στο γειτονικό φόρουμ όσοι το είχαν πάρει ήταν χωρίς store, αυτό ήταν προ μηνών αν δεν κανω λάθος

και τώρα βλέπω ότι το pantawill γράφει στα specs ότι το έχει + το δείχvει και στις εικόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν και στο γειτονικό φόρουμ όσοι το είχαν πάρει ήταν χωρίς store, αυτό ήταν προ μηνών αν δεν κανω λάθος

και τώρα βλέπω ότι το pantawill γράφει στα specs ότι το έχει + το δείχvει και στις εικόνες.

Εχεις δικιο.Πριν 3 μηνες δεν το εγραφε στα χαρακτηριστικα και δεν το ειχε εγκατεστημενο.Τωρα λογικα θα το εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει ρε παιδια αυτο με china post k singapore post;

ειναι οντως πιο γρηγορο το πρωτο;

Προσωπικη εμπειρια κατεθεσα.Καταντησε πλεον η SGP πιο αργη απ την China post.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη εμπειρια κατεθεσα.Καταντησε πλεον η SGP πιο αργη απ την China post.

Και εγώ έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο... Από το 2014 και μετά ότι αγοράζω με Singapure αργεί πολύ παραπάνω από την china post! Και μάλιστα με singapure είναι tracked, ενώ με china είναι απλή αποστολή!!!

 

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα: 14.03 παρήγγειλα κινητό με Singpost (21.03 έγινε dispatched) και ακόμα δεν έχει αλλάξη κάτι, ενώ 16.03 παρήγγειλα από 2 διαφορετικά μαγαζιά με china post unregistered και τα έχω από χτες στα χέρια μου..

 

Επίσης γρήγορη είναι η HongKong post, αρκεί να βρεις κατάστημα που να έχει αυτή την δυνατότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο... Από το 2014 και μετά ότι αγοράζω με Singapure αργεί πολύ παραπάνω από την china post! Και μάλιστα με singapure είναι tracked, ενώ με china είναι απλή αποστολή!!!

 

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα: 14.03 παρήγγειλα κινητό με Singpost (21.03 έγινε dispatched) και ακόμα δεν έχει αλλάξη κάτι, ενώ 16.03 παρήγγειλα από 2 διαφορετικά μαγαζιά με china post unregistered και τα έχω από χτες στα χέρια μου..

 

Επίσης γρήγορη είναι η HongKong post, αρκεί να βρεις κατάστημα που να έχει αυτή την δυνατότητα...

Εγω που παρηγγειλα θηκη στις 23/03 για κινητο που ειναι Despatched απο τις 21/03 ,και απο χτες την εχω στα χερια χωρις να εχω το κινητο,τι να πω?12 μερες εκανε με China Post (απο οταν την εδωσε το καταστημα στη μεταφορικη)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που παρηγγειλα θηκη στις 23/03 για κινητο που ειναι Despatched απο τις 21/03 ,και απο χτες την εχω στα χερια χωρις να εχω το κινητο,τι να πω?12 μερες εκανε με China Post (απο οταν την εδωσε το καταστημα στη μεταφορικη)!

Χαχαχαχα αυτά που έχω στα χέρια μου όπως προανέφερα είναι οι δήκες του κινητού που παρήγγειλα πιο πριν , αλλά ακόμα δεν έχει έρθει.. Στην ίδια θέση βρισκόμαστε :D

Υπομονή!! Ας θαυμάζουμε τις θήκες μας ως τότε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο SP οχι πολλες φορες τρεις τους τελευταιους 4 μηνες κανουν μεσο ορο 21 ημερες,μου εχουν ερθει απο 20 ημερες εως 22.

εγω ειμαι ευχαριστημενος παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο SP οχι πολλες φορες τρεις τους τελευταιους 4 μηνες κανουν μεσο ορο 21 ημερες,μου εχουν ερθει απο 20 ημερες εως 22.

εγω ειμαι ευχαριστημενος παντως

Ημερολιακες ή εργάσιμες;

 

=]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα και βρήκα αυτό:

 

Γενικότερες πληροφορίες που αφορούν την καθυστέρηση της παραλαβής των αντικειμένων

Κάποια στιγμή δημιουργήθηκε "θέμα" με τις αποστολές μπαταριών μέσω των κινεζικών ταχυδρομίων, λόγο κάποιου αεροπορικου ατυχήματος που συνέβη.
Μέχρι τότε το
~80% των αποστολών απο Κίνα γινόταν μεσω China Post & HK Post (Hong Kong)
~15% μεσω SingPost (singapore), Swedish Post και Swiss Post
και το υπολοιπο 5% με τις διάφορες κούριερ (EMS/DHL κτλ) (όπου εκεί το τελωνείο είναι σχεδόν σίγουρο )

Μετά το τραγικό συμβάν λοιπόν και την απαγόρευση των μπαταριών στα πακέτα από τα ταχυδρομεία της Κίνας και του Χονγκ Κονγκ, η αναλογία αυτή έχει διαμορφωθεί περίπου
10% - 70% (με τον κύριο όγκο από SingPost) - 20%

Οπότε για αυτόν τον λόγο παρατηρούνται μεγάλες καθυστερήσεις στις αποστολές μέσω SingPost, που ειναι και ο πιο συνηθισμένος τρόπος αποστολής των Κινέζων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...