Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταξυ του lenovo s650, του thl t5s και του Umi X1pro, τι θα διαλεγατε;

 

Ψηνομαι για καποιο απο τα 3.

 

Ή αν εχετε να προτεινετε κατι :

-μεχρι 110ευρω μαξ

-με μπρος+πισω καμερα  και

- max 4,7' οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεταξυ του lenovo s650, του thl t5s και του Umi X1pro, τι θα διαλεγατε;

Ψηνομαι για καποιο απο τα 3.

Ή αν εχετε να προτεινετε κατι :

-μεχρι 130ευρω μαξ

-με μπρος+πισω καμερα  και

- max 4,7' οθονη

S650 χωρις δευτερη κουβεντα με το μειον της χειροτερης οθονης.

Αν θες να δωσεις κατι παραπανω τοτε πας εδω στο απολυτο Vfm στα 125 ευρω

http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S650 χωρις δευτερη κουβεντα με το μειον της χειροτερης οθονης.

Αν θες να δωσεις κατι παραπανω τοτε πας εδω στο απολυτο Vfm στα 125 ευρω

http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

Εχει χαλια οθονη το lenovo;;

Τα καλυτερα εχω διαβασει, με το μονο να με προβληματιζει να ειναι το rootαρισμα.....

 

Σορυ, το άλλαξα δε παω παραπανω απο 110. Καλο το xiaomi hongmi, αλλά θα προτιμουσα καθαρο android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην περιμενουμε το xiaomi redmi note?

 

Και βέβαια...αν θέλουμε παντόφλες καλοκαιρινές. ΟΚ αλλά 5.5" το μάμησαν κ ψόφισε. Δήλαδη πρέπει να αγοράσουμε σιδερώστρα για να έχουμε 2GB ram και 8core. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει χαλια οθονη το lenovo;;

Τα καλυτερα εχω διαβασει, με το μονο να με προβληματιζει να ειναι το rootαρισμα.....

 

Σορυ, το άλλαξα δε παω παραπανω απο 110. Καλο το xiaomi hongmi, αλλά θα προτιμουσα καθαρο android.

Παρε S650 τοτε. Απλα δεν εχει HD οθονη. Απλα του Hongmi ειναι πολυ καλυτερη (και παιρνει πολλες αλλες ρομ απο καθαρες εως custom μιας και το ανεφερες.)

Οσο για ρουταρισμα στο S650 παντα βρισκεται ακρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει χαλια οθονη το lenovo;;

Τα καλυτερα εχω διαβασει, με το μονο να με προβληματιζει να ειναι το rootαρισμα.....

 

Σορυ, το άλλαξα δε παω παραπανω απο 110. Καλο το xiaomi hongmi, αλλά θα προτιμουσα καθαρο android.

Για δες και το iocan x7 hd.Εχει πενταρα οθονη HD αλλα ειναι τοσο στενο που το δουλευεις πιο ανετα και απο 4.5 ιντσες.Ειναι πανεμορφο και παναλαφρο.Βγαινει στα 110 Ευρω περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία:

 

Θα περιμένε κανείς να υπάρχουν και laptop στα ίδια καταστήματα. Πως και δεν προχώρησαν σε φτηνά λαπτοπ ακόμη οι κινέζοι και έχουμε μόνο tablet και κινητά;

Ενω δινουν πχ μπαταρίες για υπάρχοντα μοντέλα λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για δες και το iocan x7 hd.Εχει πενταρα οθονη HD αλλα ειναι τοσο στενο που το δουλευεις πιο ανετα και απο 4.5 ιντσες.Ειναι πανεμορφο και παναλαφρο.Βγαινει στα 110 Ευρω περιπου.

Έχει κανείς το iocean Χ7 ή χ7HD? θέλω απλά ένα μικρό-review περι οθόνης και ποιότητας γενικά. Λιμπίζομαι το X7s (8corακι) μιας και είναι σε πολύ καλή τιμή + την επιλογή για την 3000Mah μπαταρία (Όλα τα Χ7 μπορούν να την "φορέσουν").

 

Προτασή μου γι' ακόμη μια φορά πριν κάνετε οποιαδήποτε αγορά. Περιμένουμε One plus one και meizu που θέλουν να χτυπήσουν την Xiaomi τιμολογιακά (όπως και ένα κάρο άλλοι). Αν ρίξουν τιμές "οι μεγάλοι" δεν θα μείνουν πίσω οι υπόλοιποι.

 

Και το zopo700 που είχαμε πει σε προσφορά από το Minideal 94 ευρουλάκια http://www.minideal.net/zopo-zp700-4-7-unlocked-android4-2-1-3ghz-quad-core-5-0mp-1gb-4gb-smart-phone-black.html

 

Arxaggelos, από gizchina (τα κουπόνια) μερικά κινητάκια στο budget σου.

 

 

The UMi X1 Pro costs 85.62€ with the code: prcfrog_x1pro (είναι ιδιαίτερα όμορφο και 4.7" HD οθόνη, not παντοφλέϊρο, αλλά σκ@τ0μπαταρία 2000mah)

 

Similar to the UMi X1 Pro but the P7 Mini costs only 78.37€: prcfrom_p7mini 

 

Από www.gizchina.com η τιμές είναι σε ευρώ με τον αυτόματο μετατροπέα που έχω στον chrome

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς το iocean Χ7 ή χ7HD? θέλω απλά ένα μικρό-review περι οθόνης και ποιότητας γενικά. Λιμπίζομαι το X7s (8corακι) μιας και είναι σε πολύ καλή τιμή + την επιλογή για την 3000Mah μπαταρία (Όλα τα Χ7 μπορούν να την "φορέσουν").

 

Προτασή μου γι' ακόμη μια φορά πριν κάνετε οποιαδήποτε αγορά. Περιμένουμε One plus one και meizu που θέλουν να χτυπήσουν την Xiaomi τιμολογιακά (όπως και ένα κάρο άλλοι). Αν ρίξουν τιμές "οι μεγάλοι" δεν θα μείνουν πίσω οι υπόλοιποι.

 

Και το zopo700 που είχαμε πει σε προσφορά από το Minideal 94 ευρουλάκια http://www.minideal.net/zopo-zp700-4-7-unlocked-android4-2-1-3ghz-quad-core-5-0mp-1gb-4gb-smart-phone-black.html

 

Arxaggelos, από gizchina (τα κουπόνια) μερικά κινητάκια στο budget σου.

 

Το review του Iocean X7 HD εδω 

Πριν 3-4 μερες εφερα ενα X7s (την 8πυρηνη εκδοση δηλαδη) για ενα φιλο και επαθα πλακα!Πανεμορφο,με απιστευτη οθονη (σε απιστευτο πλατος) και πουπουλο!Και απο οτι μου ειπε αφου του το δωσα,παει σφαιρα,Παρηγγειλα για μενα το X7 HD.

Επισης εφερα ενα Zopo ZP700 το οποιο επισης μου αρεσε παρα παρα πολυ.Πολυ ομορφο ,αριστη ποιοτητα για τα χρηματα του και ελαφρυ.

Εξαιρετικες επιλογες και οι δυο,

Έχω μια απορία:

 

Θα περιμένε κανείς να υπάρχουν και laptop στα ίδια καταστήματα. Πως και δεν προχώρησαν σε φτηνά λαπτοπ ακόμη οι κινέζοι και έχουμε μόνο tablet και κινητά;

Ενω δινουν πχ μπαταρίες για υπάρχοντα μοντέλα λαπτοπ.

Λογω κοστους και βαρους-διαστασεων θεωρω.Επειδη αναφερεσαι στα Κινεζομαγαζα με τα κινητα και οχι γενικα,φαντασου να στελνουν λαπτοπ 2κιλα.Θα χαμε πολλα θεματα κατα τη διαρκεια της αποστολης.

Αν το iphone κοστιζει 50$ για να κατασκευαστει (και πολλα λεω...) φαντασου ποσο κοστιζουν τα Κινεζικα.Ενω τα λαπτοπ εχουν πολυ υψηλοτερο κοστος κατασκευης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τρεχω λιγο αλλα για οποιον δεν βιαζεται να αγορασει καποιο κινεζακι πιστευω ειναι καλη προσφορα αυτο.

Και σαν μαρκα και σαν χαρακτηριστηκα

 

http://techblog.gr/mobile/lenovo-gold-fighter-s8-revealed-6533/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τρεχω λιγο αλλα για οποιον δεν βιαζεται να αγορασει καποιο κινεζακι πιστευω ειναι καλη προσφορα αυτο.

Και σαν μαρκα και σαν χαρακτηριστηκα

 

http://techblog.gr/mobile/lenovo-gold-fighter-s8-revealed-6533/

 

Οι τιμές είναι Κίνας αν δεν κάνω λάθος οπότε υπολογίζουμε +30 το λιγότερο όταν θα πάρει στα γνωστά μας μαγαζάκια. Arisg ευχαριστώ θα περιμένω να μου πεις και σε καμια βδομάδα τι νέα έχεις από το φιλαράκι σου για το κιν και μετά με βλέπω για παργγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι Κίνας αν δεν κάνω λάθος οπότε υπολογίζουμε +30 το λιγότερο όταν θα πάρει στα γνωστά μας μαγαζάκια. Arisg ευχαριστώ θα περιμένω να μου πεις και σε καμια βδομάδα τι νέα έχεις από το φιλαράκι σου για το κιν και μετά με βλέπω για παργγελία.

Ο συγκεκριμενος φιλος παιζει πολλα μα παρα πολλα παιχνιδια,σερφαρει ελαχιστα και μιλαει στο τηλεφωνο.Αυτη τη χρηση κανει.Μεχρι τωρα ειναι πολυ ικανοποιημενος.Οταν μου το ζητησε ,χωρις να εχει την παραμικρη γνωση απο Kινεζικα smartphone και με μετρια προς ελαχιστη γνωση smartphone γενικα ,ημουν αρκετα αρνητικος στο να δωσει 200 Ευρω για την 8πυρηνη εκδοση και γενικα για οποιοδηποτε 8πυρηνο.

Οταν με 199$ παιρνεις εργαλειο Huawei Honor 3C με 2GB ram,8GB rom,5αρα HD oθονη (την προτιμω απ την FHD),8MΡ καμερα,μεγαλη μπαταρια 2300 mAh και φυσικα το ονομα εγγυηση Ηuawei που ειναι σαφως ανωτερη απο την Iocean,θεωρω πολλα τα 200 Ευρω για αλλο Κινεζικο οχι τοσο επωνυμο.

Το X7 HD λογω ομορφιας χαρακτηριστικων και τιμης το θεωρω εξαιρετικο VFM.To Χ7s οχι.

Προσωπικα 8πυρηνο με 2GB ram θα παρω οταν παει στα 120-130 Ευρω.Γενικα για κινητο πανω απο αυτο το ποσο δεν δινω.

 

@apostolispk

Διπλασια τιμη υπολογισε να μας κοστισει εμας τους Ευρωπαιους.Στα 200$ κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...