Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα ξεχνάω πολλά ,αλλά μερικά που μου έρχονται στο μυαλό είναι αυτά :

merimobiles.com - dx.com - report me for spam - minideal.net - buyincoins.com - tmart.com - to2c.com - dhgate.com

 

Σε γενικές γραμμές είναι μεγάλα καταστήματα και αξιόπιστα ,αλλά σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που θα τους έχει τύχη κάποιο πρόβλημα όπως λέει και ο φίλος πριν.

Απλά η γνώμη είναι αν ψωνίζεις από κίνα προτίμησε από τα γνωστά eshops.Έχεις λιγότερες πιθανότητες να πάει κάτι στραβά.

Επίσης στα περισσότερα είτε στην σελίδα τους είτε στα google θα βρεις κάποιο coupon code για έκπτωση (συνήθως 5%).

Μερικά από αυτά έχουν λογαριασμό και σε γειτονικό forum (myphone) που αν στραβώσει κάτι τους εκθέτεις δημόσια (πρέπει να δίνουν και εκεί κουπόνια που και που)

 

Η άποψη φυσικά είναι αυτή και δεν θέλω να πάρω κανένα στον λαιμό μου ,όπως είπα και πριν ο καθένας δίνει όπου θέλει τα λεφτά του

To2c.com , Μinideal.net και Geekbuying.com (μ αυτη τη σειρα για μενα) ειναι επιπεδα πανω απο τα υπολοιπα σε αξιοπιστια.Το DHgate δεν θα το λεγα πολυ αξιοπιστο.Ειναι σαν το ebay.Εχει πωλητες ,καποιοι αξιοπιστοι καποιοι απατεωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To2c.com , Μinideal.net και Geekbuying.com (μ αυτη τη σειρα για μενα) ειναι επιπεδα πανω απο τα υπολοιπα σε αξιοπιστια.Το DHgate δεν θα το λεγα πολυ αξιοπιστο.Ειναι σαν το ebay.Εχει πωλητες ,καποιοι αξιοπιστοι καποιοι απατεωνες.

Σοβαρα;

Δεν ειχες διαβασει στο απενταντι φορουμ που οι πανεξυπνοι στελναν χωρις να το επισημάνουν σα δωρο και μερικες φορες πολυ παραπανω απο την αξια του κινητου,και πολυς κοσμος τη πατησε και πληρωνε τα μαλλιοκεφαλά του στο τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το mermobiles μονο καλα λογια εχω να πω..οποιος πηρε ...δεν το μετανιωσε..τα παντα ολα

Στο webputation 100 εχει..απο την αλλη το geekbuying που δεν το εχω δουλεψει..εχει μονο 50

http://www.webutations.org/go/review/geekbuying.com?req=chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα;

Δεν ειχες διαβασει στο απενταντι φορουμ που οι πανεξυπνοι στελναν χωρις να το επισημάνουν σα δωρο και μερικες φορες πολυ παραπανω απο την αξια του κινητου,και πολυς κοσμος τη πατησε και πληρωνε τα μαλλιοκεφαλά του στο τελωνείο;

Προσωπικη εμπειρια αναφερω.Η εντυπωσεις μου ειναι αριστες μεχρι στιγμης.Επισης το τελωνειο ειναι σαν τζοκερ.Αν σου κατσει,σου αλλαζει τη ζωη.Νομιζεις οι τελωνειακοι δεν ξερουν τι περιεχουν μεσα τα πακετα?Eχουν ανοιξει πακετα που εγραφε ''δωρο'' πολλες φορες.

Για την υπογραμμισμενη φραση σου (αληθεια γιατι την υπογραμμισες?) μη μου πεις οτι φταιει το to2c.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έδινε ποτέ τόσο γιατι ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το κινητό .... http://www.ejiayu.com/en/News2-1-123.html

 

Φοβάμαι όταν κυκλοφορήσει η ευρωπαϊκή εκδοσή θα έιναι σαν το red rice ... 100 για τα κινέζικα δίκτυα , 200 για τα ευρωπαϊκά ;)

 

Παράδειγμα: http://www.geekbuying.com/item/JIAYU-G2F-MTK6582-Quad-Core-4-3inch-IPS-HD-Corning-Gorilla-Glass-Screen-OTG-3G-GPS-Smart-Phone-1GB-4GB-8-0MP-Camera---White-323226.html

 

 

Αυτό δεν είναι?  

http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G2F-MTK6582-Quad-Core-Android-4-2-Smartphone-4-3-IPS-Corning-Gorilla-Glass-720p/1666100593.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη εμπειρια αναφερω.Η εντυπωσεις μου ειναι αριστες μεχρι στιγμης.Επισης το τελωνειο ειναι σαν τζοκερ.Αν σου κατσει,σου αλλαζει τη ζωη.Νομιζεις οι τελωνειακοι δεν ξερουν τι περιεχουν μεσα τα πακετα?Eχουν ανοιξει πακετα που εγραφε ''δωρο'' πολλες φορες.

Για την υπογραμμισμενη φραση σου (αληθεια γιατι την υπογραμμισες?) μη μου πεις οτι φταιει το to2c.

Ποιος φταιει δλδ;

Το καταστημα που αγοραζεις το κινητο δε γραφει επανω πόσο εχει;;; Εγω το γραφω ή ο τελωνειακος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο οτι εκαναν την βλακεια αυτη (αντι να βαζουν αξια 25$ εβαζαν 250$ απο λαθος) αλλα το εφτιαξαν και σαν μαγαζι ειναι σοβαρο ,καμια σχεση με onda-tablet ,cube-tablet που ειναι απατεωνες.

Η λιστα του mike ειναι σωστη εκτος του dhgate που οπως αναφερθηκε ειναι αλλο πραγμα και χρειαζεται εμπειρια για να ψωνισεις και δεν εχει και καλες τιμες για να αξιζει τον κοπο.

Το πιο αξιοπιστο κινεζομαγαζο ειναι το geekbuing παντως οχι μονο ειναι αψογοι στα προιοντα που στελνουν αλλα εμενα μου τιμησαν και την εγγυηση σε ainol fire 5 μηνες μετα την αγορα του (νεκρο touchscreen).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι αμε ....  :-D

 

Networking Only GSM Frequency 2G:GSM850/900/1800/1900MHz; not surport 3G function.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως μόλις χθές έγραψα στην προηγούμενη σελίδα, αλλά μάλλον δεν το παρατήρησες, το JiaYu G2F στην έκδοση WCDMA δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και θα έχει ανάλυση οθόνης 854x480, ενώ στην έκδοση TD-SCDMA έχει ανάλυση οθόνης 1280x720.

 

Επειδή το μέγεθος της οθόνης είναι σχετικά μικρό, άντε μια ανάλυση οθόνης qHD 960x540 να ήταν ανεκτή για τιμή γύρω στα 100 δολάρια, αλλά με ανάλυση οθόνης 854x480 δεν αξίζει 150 δολάρια.

 

Εάν δεν σε χαλάει η (απαράδεκτη για εμένα) ανάλυση οθόνης 854x480 (εδώ κάποιοι αγοράζουν tablet 7" με ανάλυση οθόνης 854x480), έχεις πολλές άλλες εναλλακτικές επιλογές για τιμή γύρω στα 150 δολάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πιασει στα χερια μου και εχω feedback απο το Hongmi και το iNew. Μεταξυ των δυο προτεινω το Hongmi. Ειναι περιπου τα ιδια απο επιδοσεις, αλλα η αισθηση μου ειναι οτι προκειται για πολυ πιο στιβαρη κατασκευη. Εχει επισης πολυ καλυτερη επισημη και ανεπισημη υποστηριξη. Σε αυτα τα χρηματα ειναι λουκουμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hongmi με κλειστα ματια. Δεν το συζητω καν. Οταν το πιασεις στα χερια σου θα δεις την εμφανη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...