Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αυτό εδώ πως σας φαίνεται για πολύ οικονομική λύση? http://www.banggood.com/IPPO-Q8H-Allwinner-A23-Dual-Core-1_5GHz-7-Inch-Android-4_2-Tablet-p-914648.html

 

Κάπου είδα ότι πιάνει ~12000 στο Antutu που είναι τέλεια για τα χρήματά του.

 

Η Ippo σαν μάρκα και το Banggood σαν κατάστημα έχουν καλό όνομα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραίο φαίνεται με προβληματίζουν μόνο το άγνωστο sar και τα 512ram.

Ναι whats app εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται με προβληματίζουν μόνο το άγνωστο sar και τα 512ram.

Ναι whats app εννοώ.

 

Αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος και μπορείς να ανέβεις ~7 ευρώ πάνω από τα 100, τσέκαρε κι αυτό http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

έκανα τη βλακεία και παρήγγειλα από pandawill το w450 (και το πλήρωσα με paypal) . Μετά διάβασα τα αρνητικά που ποστάρατε και είδακαι σε γειτονικό forum ..τι(!) έχει γίνει με το συγκεκριμένο και έστειλα email ακύρωσης στο [email protected] και επιχείρησα να συνομιλήσω στο live chat αλλά ήταν κλειστό (ίσως λόγω ώρας ή ημερας) οπότε άφησα το email μου.

και στο κείμενο επικοινωνίας έγραψα τα περί ακύρωσης. Λογικά δεν θα πρόλαβαν να το στείλουν μέσα σε 4 ώρες από τότε που έριξα την παραγγελία (δεν έστειλαν κάποιο άλλο email πέρα από αυτό της επιβεβαίωσης , που ήρθε ένα λεπτό μετά μαζί με το email του Paypal).

Νομίζω ότι έπραξα σωστά. Τί άλλο με συμβουλεύετε να κάνω για να μην μπλέξω και να πάρω πίσω τα χρήματά μου στο paypal ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει κανενας ποτε θα ειναι ξανα διαθεσιμο το κατα την αποψη μου most vfm κινεζικο κινητο Jiayu g2f που το εδινε το Minideal στα 100 δολαρια; το κινητο ειναι αυτο.http://www.minideal.net/jiayu-g2f-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-with-4-3inch-corning-gorilla-glass-2-screen-wcdma-3g.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα, 
έκανα τη βλακεία και παρήγγειλα από pandawill το w450 (και το πλήρωσα με paypal) . Μετά διάβασα τα αρνητικά που ποστάρατε και είδακαι σε γειτονικό forum ..τι(!) έχει γίνει με το συγκεκριμένο και έστειλα email ακύρωσης στο [email protected] και επιχείρησα να συνομιλήσω στο live chat αλλά ήταν κλειστό (ίσως λόγω ώρας ή ημερας) οπότε άφησα το email μου.
και στο κείμενο επικοινωνίας έγραψα τα περί ακύρωσης. Λογικά δεν θα πρόλαβαν να το στείλουν μέσα σε 4 ώρες από τότε που έριξα την παραγγελία (δεν έστειλαν κάποιο άλλο email πέρα από αυτό της επιβεβαίωσης , που ήρθε ένα λεπτό μετά μαζί με το email του Paypal).
Νομίζω ότι έπραξα σωστά. Τί άλλο με συμβουλεύετε να κάνω για να μην μπλέξω και να πάρω πίσω τα χρήματά μου στο paypal ?

 

Εγώ από pandawill οταν μια φορά θέλησα να ακυρώσω.δεν είχα κανένα πρόβλημα.σε 1-2 μέρες είχα full refund. (είχα παραγγείλει Παρασκευή κ τους έστειλα Κυριακή για ακύρωση.Τριτη είχα τα χρήματα μου πίσω)

 

(αν και τους είπα να ακυρώσουν κ ότι αν το έκαναν ίσως να έπαιρνα ένα άλλο μοντέλο-πιο ακριβό γιατί το άλλο που

είχα ηδη παραγγείλει τελικά δεν κάλυπτε τις απαιτήσεις μου)

 

τελικά δεν πήρα κάτι άλλο :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω οσες φορες ζητησα ακυρωση,μεσα σε μια ωρα ειχα το refund.Παντα τους μιλαγα στο τσατ βεβαια.Πες οτι θες να παρεις κατι αλλο αλλα δεν ξερεις ακομα τι και οτι δεν θες να ανοιξεις υποθεση εναντιον τους στο Paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό εδώ πως σας φαίνεται για πολύ οικονομική λύση? http://www.banggood.com/IPPO-Q8H-Allwinner-A23-Dual-Core-1_5GHz-7-Inch-Android-4_2-Tablet-p-914648.html

 

Κάπου είδα ότι πιάνει ~12000 στο Antutu που είναι τέλεια για τα χρήματά του.

 

Η Ippo σαν μάρκα και το Banggood σαν κατάστημα έχουν καλό όνομα??

 

 

512mb ram Πολυ λιγο πλεον για τις αναγκες των εφαρμογων

 

το banggood ειναι σωστό μαγαζί

 

γενικα μια συμβουλή αγορες να εχουν tracking number αν ειναι μικρη και δεν δινει μην παραγγείλετε παρτε και κατι αλλο για να δωσουν trucking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

512mb ram Πολυ λιγο πλεον για τις αναγκες των εφαρμογων

 

το banggood ειναι σωστό μαγαζί

 

γενικα μια συμβουλή αγορες να εχουν tracking number αν ειναι μικρη και δεν δινει μην παραγγείλετε παρτε και κατι αλλο για να δωσουν trucking number

 

Για web browsing, e-mail, βιβλια και καμια σειρα που θελω εγω να βλεπω νομιζω αρκουν τα 512.

 

Πως βλέπω αν δίνουν tracking number?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάζεις βιβλία δες και για μεγαλύτερες ίντσες (αν σε παίρνει οικονομικά βέβαια)

 

Κοιτα, αυτο που παρεθεσα πιο πανω στα 42 ευρω το θελω για τη σχολη και για τις διακοπες που θελω να μην εχω την εννοια "μην πεσει το tablet"... Τα 8-10αρια με βολευουν περισσοτερο αλλα χανω σε φορητοτητα γιαυτο και τα αποκλειω προσωρινα!

 

Αργοτερα, που θα εχει ανοιξει το warehouse του merimobiles μαλλον θα τιμησω καποιο 10αρι πιο δυνατο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας αποκλειστικά για 7άρι τότε δες και αυτό που του είχα κάνει παρουσίαση.

Νομίζω πως είναι κάπως καλύτερο.

Πιθανόν το κουπόνι να μην ισχύει τώρα

Αλλά σε αυτή αν επικοινωνήσεις και τους στείλεις το link της παρουσίασης και πείς πως με το 2014.3.5 νόμιζες πως λήγει Μάιο το πιθανότερο να στο δώσουν στο 50άρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας αποκλειστικά για 7άρι τότε δες και αυτό που του είχα κάνει παρουσίαση.

Νομίζω πως είναι κάπως καλύτερο.

Πιθανόν το κουπόνι να μην ισχύει τώρα

Αλλά σε αυτή αν επικοινωνήσεις και τους στείλεις το link της παρουσίασης και πείς πως με το 2014.3.5 νόμιζες πως λήγει Μάιο το πιθανότερο να στο δώσουν στο 50άρικο

 

Καλη περιπτωση!! Θα τους στειλω μηπως γινεται να το παρω κι εγω στα 50 euro :) Ευχαριστώ!!

 

Ανοιγει warehouse στην Ελλαδα το merimobiles? Καλη φαση, ερχεται η αναπτυξη απο τους κινεζους. 

 

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

 

Χθες είχαν δύο τηλέφωνα, σήμερα πρόσθεσαν άλλο ένα και λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα έχει μεγαλώσει ο αριθμός!

 

Edit : Btw 25$ είναι τα μεταφορικά με ACS και μάλλον από εκεί βγάζουν τα σπασμένα μιας και οι τιμές των τηλεφώνων είναι ίδιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες είχαν δύο τηλέφωνα, σήμερα πρόσθεσαν άλλο ένα και λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα έχει μεγαλώσει ο αριθμός!

 

Edit : Btw 25$ είναι τα μεταφορικά με ACS και μάλλον από εκεί βγάζουν τα σπασμένα μιας και οι τιμές των τηλεφώνων είναι ίδιες..

 

Θα εχουν αποθηκη εδω και θα πληρωνουμε περισσοτερα μεταφορικα απο αυτα που πληρωνουμε οταν φερνουμε κατι απο αμερικη;

Στην ουσια πληρωνουμε την ταχυτητα παραδοσης και το οτι θα το παραλαβουμε 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...