Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι καλησπέρα,

Χρείάζομαι για άμεση αγορά 2 κινητά μεχρι 120 ευρώ. Έχω βρεί αυτά τα τρία:

Lenovo S650 : http://www.to2c.com/lenovo-s650-basic.html

Thl t5s : http://www.to2c.com/thl-t5s-mtk6582mw-1-3ghz-android-4-2-1-g-ram-4g-rom-4-7-inch-qhd-ips-screen-smartphone.html

Zopo zp780 : http://www.etotalk.com/zopo-zp780_p5122.html

 

Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε ή αν έχετε να μου προτείνετε και κάτι άλλο

Ευχαριστώ!

φιλε μου τα lenovo οπως και να το κανουμε ειναι κατι ποιο επωνυμο απο τα απλα κινεζικα.

επελεξε lenovo για καλυτερη ποιοτητα και ας βλεπεις  καποια επιμερους  καλυτερα χαρακτηριστικα στα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ισχυει αυτο πολυ λες φιλε.

Αν μιλαγαμε για λαπτοπ θα συμφωνουσα αλλα στα κινητα δεν ειναι premium μαρκα ουτε καν στην κινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Lenovo ειναι απο τις κορυφαιες κινεζικες που κυκλοφορουν κινητα παγκοσμιως,μαζι με ΖΤΕ Huawei Coolpad.Μακραν η κορυφαια κινεζικη που πουλαει μονο στην εγχωρια αγορα ειναι η Χiaomi.Ολες οι υπολοιπες εταιρειες ειναι στο τριτο σκαλι και προς τα κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>H Lenovo ειναι απο τις κορυφαιες κινεζικες που κυκλοφορουν κινητα παγκοσμιως,μαζι με ΖΤΕ Huawei Coolpad.Μακραν η κορυφαια κινεζικη που πουλαει μονο στην εγχωρια αγορα ειναι η Χiaomi.Ολες οι υπολοιπες εταιρειες ειναι στο τριτο σκαλι και προς τα κατω...</p>

 

Η oppo?

 

Αποστολή από το GT-I9070 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oppo και Meizu είναι μαζί με Xiaomi θεωρώ, ή πολύ πολύ κοντά

Ναι εχετε δικιο.Παραλειψη μου.Η Oppo λογω ευρωπαικου καταστηματος εχει οπως διαβαζω απιστευτη after sales υποστηριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ενοειτε οτι υπαρχουν και αλλες προτασεις..αλλα απο τα 3 που εβαλε ο φιλος του γραφω την γνωμη μου  να επιλεξει το lenovo.

τωρα εαν σε αυτα τα χρηματα 120 ευρω εχετε δει εσεις xiaomi πειτε να το δω κι'εγω.

εαν ανεβασει ο φιλος το μπατζετ του,το red rice συμφωνω κι'εγω οτι ειναι μια καλη επιλογη.(εγω δεν το πηρα γιατι δεν αναφερει το sar του,οποιον δεν τον νοιαζει το παιρνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ενοειτε οτι υπαρχουν και αλλες προτασεις..αλλα απο τα 3 που εβαλε ο φιλος του γραφω την γνωμη μου  να επιλεξει το lenovo.

τωρα εαν σε αυτα τα χρηματα 120 ευρω εχετε δει εσεις xiaomi πειτε να το δω κι'εγω.

εαν ανεβασει ο φιλος το μπατζετ του,το red rice συμφωνω κι'εγω οτι ειναι μια καλη επιλογη.(εγω δεν το πηρα γιατι δεν αναφερει το sar του,οποιον δεν τον νοιαζει το παιρνει)

τωρα που το ανεφερες καποιο κινεζικο που να ειναι με χαμηλο sar και καλη προσφορα υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi στα 120 παίζει, το M1S Youth, διαθέσιμο αν δεν κάνω λάθος στο ibuygou. Βέβαια μιλάμε για 2πυρηνο (qualcomm snapdragon) και μικρή οθόνη 4.0

Προσωπική μου άποψη, αν κάποιος κοιτάει με βαριά καρδιά τους περισσότερους κινέζους λόγω μεγέθους, αξίζει να του ρίξει μια ματιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ενοειτε οτι υπαρχουν και αλλες προτασεις..αλλα απο τα 3 που εβαλε ο φιλος του γραφω την γνωμη μου  να επιλεξει το lenovo.

τωρα εαν σε αυτα τα χρηματα 120 ευρω εχετε δει εσεις xiaomi πειτε να το δω κι'εγω.

εαν ανεβασει ο φιλος το μπατζετ του,το red rice συμφωνω κι'εγω οτι ειναι μια καλη επιλογη.(εγω δεν το πηρα γιατι δεν αναφερει το sar του,οποιον δεν τον νοιαζει το παιρνει)

Ευχαριστώ φίλε για την πρόταση. Προφανώς αν ήθελα να διαθέσω 30 ευρώ παραπάνω θα έβλεπα και το red rice. Επίσης άν είχα 300 ευρω παραπάνω θα έπαιρνα Oppo. Τέλος στην περίπτωση που είχα 3000 παραπάνω θα έπαιρνα αυτοκίνητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αγορα Tablet θελω και ενα smartphone! Θελω οθονη 4,7 μεχρι 5 ιντσες και ειμαι ενδιαμεσα στο S820lenovo kai to Red rice.Tα εχει κανενασ να μου ποσταρει την γνωμη του ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Shakur

Δώσε λίγες περισσότερες πληροφορίες, budget, αν το θες οπωσδήποτε 2καρτο κτλ γιατί υπάρχουν κι άλλες επιλογές.

Τώρα αν είσαι αποκλειστικά ανάμεσα στα 2, για το χιαομι που το έχω πιάσει μπορώ να εκφέρω άποψη και να σου πω ότι είναι πάνω από Jiayu και Lenovo σειράς Α. Την σειρά S δεν την έχω πιάσει και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.

Πάντως νομίζω ότι ένα βασικό επιχείρημα που θα σου έλεγε κάποιος για το χιαομι, την Miui, από ότι είδα στα σχετικά φόρουμ έχει βγει και για το S820, οπότε αν έχεις διάθεση για "σκάλισμα" μπορείς να την περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αγορα Tablet θελω και ενα smartphone! Θελω οθονη 4,7 μεχρι 5 ιντσες και ειμαι ενδιαμεσα στο S820lenovo kai to Red rice.Tα εχει κανενασ να μου ποσταρει την γνωμη του ???

τα εχουμε πει ενα σωρο φορες παιδια :)

Το red rice ειναι το απολυτο vfm στα 150 +/-10 ευρω.

Πολυ ποιοτικο κινητο και δεν κολλαει πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...