Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια το εχετε παρατηρησει και εσεις πατωντα στο thread

"[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones"

σε παει σε ενα thread για support για ενα tablet......

 

Σωστόοοοοοοοοοος... +1

 

Με πρόλαβες...

 

Πάνω που έλεγα χθες να γράψω ότι αυτό που μου αρέσει σε αυτό το κινεζο-thread είναι ότι ενώ η λειτουργία του υποτίθεται ότι είναι αυστηρά η προβολή κινεζο-προσφορών, στην πράξη αποτελεί thread γενικής κινεζο-ενημέρωσης, επίλυσης κινεζο-θεμάτων, κινεζο-ερωτήσεων, κινεζο-απαντήσεων, χαλαρής κινεζο-κουβεντούλας κ.ο.κ.

 

Στα υπόλοιπα thread των προσφορών, αν γράψεις αντίστοιχα πράγματα, ίσως και να φας κράξιμο. Ίσως όμως και όχι, επειδή είναι μικρά thread που εξαφανίζονται σύντομα, οπότε δεν χαλάει η μόστρα.

 

Εδώ όμως, σε αυτό το κινεζο-thread, φαίνεται ότι αυτό γίνεται ανεκτό, και θεωρώ ότι αυτό είναι αρκετά σωστό.

 

Το συγκεκριμένο thread απευθύνεται σε άτομα με συγκεκριμένες απαιτήσεις, που πάνω-κάτω θέλουν να έχουν και μια γενική άποψη επί όλων των αξιόλογων κινεζο-συσκευών, ώστε να επιλέξουν ποιες από αυτές θα αγοράσουν.

 

Το Onda V975M, λόγω χαρακτηριστικών, πιστεύω πως θα γίνει ανάρπαστο, άρα οι πληροφορίες για αυτό μάλλον ενδιαφέρουν τους περισσότερους.

 

Υπάρχει βέβαια και το forum των Link.png Site: Tablets .

 

Αν αρκετοί ενοχλούνται, μπορεί το συγκεκριμένο thread να σπάσει στα δύο, αλλά όσοι θα θέλουν να ενημερωθούν σωστά για προσφορές θα πρέπει να διαβάζουν και τα δύο μέρη, ώστε να μην πάνε για μαλλί και βγούνε κουρεμένοι.

 

Αλλά πάλι ανοίγω συζήτηση που είναι εκτός θέματος προσφορών σε thread προσφορών...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα , εχασα σημερα το κινητο μου και σκεφτομαι να κανω αγορα απο Κινα.

Εχω τσεκαρει το Xiaomi Hongmi (http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html) και μου φαινεται μια χαρα για την τιμη του.

Σε αυτα τα λεφτα , δηλαδη μεχρι 150 ευρω υπαρχει κατι αναλογο να μου προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , εχασα σημερα το κινητο μου και σκεφτομαι να κανω αγορα απο Κινα.

Εχω τσεκαρει το Xiaomi Hongmi (http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html) και μου φαινεται μια χαρα για την τιμη του.

Σε αυτα τα λεφτα , δηλαδη μεχρι 150 ευρω υπαρχει κατι αναλογο να μου προτεινεται?

Για μένα έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή. Εγώ βέβαια θα το έπαιρνα από το to2c (που είναι επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi) με τη συσκευασία του γιατί πάνω στο κουτί έχει ένα κωδικό που βλέπεις τη γνησιότητά του. Link

 

Έλεγχος γνησιότητας xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή. Εγώ βέβαια θα το έπαιρνα από το to2c (που είναι επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi) με τη συσκευασία του γιατί πάνω στο κουτί έχει ένα κωδικό που βλέπεις τη γνησιότητά του. Link

 

Έλεγχος γνησιότητας xiaomi

 

Μια διορθωση μονο,το to2c δεν ειναι επισημος μεταπωλητης της Xiaomi,ειναι αποδεδειγμενο ομως οτι πουλαει γνησια προιοντα,οπως και το minideal(τα κουτια ειναι τα ιδια,με το ξυστο για επιβεβαιωση πανω).

Εξουσιοδοτημενοι απο την Xiaomi ειναι μονο το ibuygou και το merimobiles,τα οποια ομως χτυπανε σε τιμες.

Παρ'το απ'οπου το βρεις φθηνοτερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε να προτείνετε 7αρι με gsm module για κλήσεις και ίντερνετ; είχα πάρει και το γνωστό των 21 ευρώ τον Νοέμβριο και θέλω και άλλο.

http://www.focalprice.com/CE0862W/Allfine_Fine7_3G_7.0_Capacitive_G_G_Touch_1024x600_Android_4.2.2_Dual_Core.html

Βρήκα αυτό αλλά δεν γράφει για play store και ανησυχώ. Το καλό είναι ότι είναι 3g

Και γράφει 1 sim ενώ στην εικόνα δείχνει slot για 2 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KingSing K2

 

Το Kingsing K2 το εχω εδω και 2 βδομαδες σαν πρωτο κινητο και οι εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες.Για τα χρηματα του δεν παιζεται!Πολυ γρηγορο δεν κομπλαρει πουθενα,πολυ καλη οθονη (θεαση και αποκριση στο αγγιγμα) καθαρο δυνατο ηχειο για κλησεις και ηχους,καλο GPS και πολυ καλη 2ΜΡ καμερα.Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kingsing K2 το εχω εδω και 2 βδομαδες σαν πρωτο κινητο και οι εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες.Για τα χρηματα του δεν παιζεται!Πολυ γρηγορο δεν κομπλαρει πουθενα,πολυ καλη οθονη (θεαση και αποκριση στο αγγιγμα) καθαρο δυνατο ηχειο για κλησεις και ηχους,καλο GPS και πολυ καλη 2ΜΡ καμερα.Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Απο που το πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω μια πρόταση για ένα VFM κινητό μέχρι 50 ευρώ.

Υπαρχουν εξαιρετικες λυσεις με Αndroid 4.2 , ΜΤΚ6572 και 512 ΜΒ ram (KingSing K2 και TCL J330 απο εμενα)στο 50αρικο.Το ZTE V889s ειναι καλη λυση με παλαιοτερο (πιο αργο και ενεργοβορο επεξεργαστη) αλλα ειναι ποιοτικο.

 

δυσκολα τα πραγματα

βρες το πιο φτηνο με 1 γιγα ραμ.

 

Συμφωνω οτι το 1 GB ειναι βασικοτατο για καλη δυνατη χρηση χωρις κολληματα αλλα και τα 512 ΜΒ με MTK6572 πανε σφαιρα.Δες Amoi A862W στα 105 $ (80 ευρω περιπου) που ειναι το οικονομικοτερο και πιο αξιοπιστο κινητο με 1GB ram.Και 4πυρηνο.

Απο που το πήρες;

 

Απο Geekbuying

Σ αυτα τα χρηματα δεν παιζει να εχουν 2 GB ram.Μην το ρισκαρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...