Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παιδιά πήρα πρόσφατα δυο παραγγελίες από κινα μία παπούτσια αθλητικά με ελτά και μια μελάνια με bhl. Παρατήρησα ότι στα παπούτσια ο Κινέζος για ξεκάρφωμα έξω απο τη συσκευασία είχε γραψει το περιεχομενο αλλα τιμή εξωπραγματική. Προφανώς ο Κινέζος ήταν ψαγμένος. Πουθενά δε μου ζήτησαν τελωνείο. Άρα αν ο Κινέζος θέλει μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συγνώμη για το σπαμάρισμα αλλά επειδή ακολούθησαν το μήνυμά μου κάποια off-topic, φοβάμαι μήπως χάθηκε. Έχει αγοράσει κανένας από το  www.chinajiaho.com ? Ενδιαφέρομαι γι αυτό:


http://www.chinajiah...ooth_p3911.html


Καμιά γνώμη?Ευχαριστώ!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω νεα

πηρα το πακετο σημερα απο κινα

ηταν μια οθονη αυτοκινητου και ενα κινητο

Μεσω dhl και τελωνειο.

κοστος μετα απο φωνες και φασαρια συνολο πληρωμης 120 ευρο....λογω του οτι το πακετο ηταν πανω απο 2 κιλα!!

δε βαριεστε ακομα και ετσι ειναι πολυ φθηνωτερα απο την ελλαδα-μπανανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω νεα

πηρα το πακετο σημερα απο κινα

ηταν μια οθονη αυτοκινητου και ενα κινητο

Μεσω dhl και τελωνειο.

κοστος μετα απο φωνες και φασαρια συνολο πληρωμης 120 ευρο....λογω του οτι το πακετο ηταν πανω απο 2 κιλα!!

δε βαριεστε ακομα και ετσι ειναι πολυ φθηνωτερα απο την ελλαδα-μπανανια

την επόμενη φορά να προσεχείς και να μη βάζεις dhl και αλλες ιδιωτικές μεταφορικές εαν ειναι να κάνεις αγορά εκτός ΕΕ.

αν ζητούσες του αποστολέα να στείλει με απλό ταχυδρομείο δε θα πλήρωνες τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειναι ευκολο να γραψεις ποσο πληρωσες σε φορους/τελη και ποσο στην DHL ?

Θα πρεπει να σου εδωσαν ενα χαρτι που τα γραφει αναλυτικα.

 

ΥΓ Φτηνα την εβγαλες ουτε του παπα μην το πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειναι ευκολο να γραψεις ποσο πληρωσες σε φορους/τελη και ποσο στην DHL ?

Θα πρεπει να σου εδωσαν ενα χαρτι που τα γραφει αναλυτικα.

 

ΥΓ Φτηνα την εβγαλες ουτε του παπα μην το πεις.

 

 

Εννοείται πως την έβγαλες φθηνά , εμένα απο την FedEx για ένα δέμα που αξίζει 30$ (42$ με τα μεταφορικά) μου ζητάνε 120 euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι εχετε να πειτε για αυτο? στελνουν κανονικα ή κανουν μαιμουδιες?

 

http://www.merimobiles.com/doogee-voyager-dg300-5-0inch-ips-960-540-dual-core-mtk6572-1-3ghz-android-4-2-dual-camera-smartphone_p/meri8145.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι εχετε να πειτε για αυτο? στελνουν κανονικα ή κανουν μαιμουδιες?

 

http://www.merimobiles.com/doogee-voyager-dg300-5-0inch-ips-960-540-dual-core-mtk6572-1-3ghz-android-4-2-dual-camera-smartphone_p/meri8145.htm

Το ειχα για καμια βδομαδα.Σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι καλο.Εχει καλο ηχειο επεξεργαστη και μπαταρια.Aλλα χαλια οθονη και καμερα.Παρε κατι αλλο απο minideal to2c ή geekbuying και αστο το merimobiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια τι εχετε να πειτε για αυτο? στελνουν κανονικα ή κανουν μαιμουδιες?

 

http://www.merimobiles.com/doogee-voyager-dg300-5-0inch-ips-960-540-dual-core-mtk6572-1-3ghz-android-4-2-dual-camera-smartphone_p/meri8145.htm

 

Για ριξε μια ματιά και σε αυτό http://www.minideal.net/thl-t5s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-with-4-7inch-qhd-screen.html

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά πρόταση στα 100-130 ευρώ; για τον πατέρα μου είναι και θέλει πάνω από 9 ίντσες. Από εκεί και πέρα ισχυρό wi-fi να έχει κι αξιοπρεπή οθόνη. Δεν έχει καμία επαφή με την τεχνολογία οπότε με ότι και να του πάρω ευχαριστημενος θα είναι, απλά θέλω και κατι λίγο καλύτερο ώστε να του μείνει κάποια χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω ένα φτηνό κινητό 50-60 ευρώ να βάλω μία δεύτερη sim που έχω και να  μοιράζω το ίντερνετ.

Και να έχει χαμηλό sar.

Και ένας φίλος κάτι καλύτερο μέχρι 100 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καμιά πρόταση στα 100-130 ευρώ; για τον πατέρα μου είναι και θέλει πάνω από 9 ίντσες. Από εκεί και πέρα ισχυρό wi-fi να έχει κι αξιοπρεπή οθόνη. Δεν έχει καμία επαφή με την τεχνολογία οπότε με ότι και να του πάρω ευχαριστημενος θα είναι, απλά θέλω και κατι λίγο καλύτερο ώστε να του μείνει κάποια χρόνια.

 

Και εγώ κοιτάω για ένα τέτοιο από ότι βλέπω για να είναι και ανεκτό το βάρος, κάτω από 400γρμ, πρέπει να μείνεις στις 8 ίντσες. Μάλλον καλή επιλογή είναι το ZTE του γερμανού αλλά ακόμα το σκέφτομαι για τον πατέρα μου.

 

 

Εγώ θέλω ένα φτηνό κινητό 50-60 ευρώ να βάλω μία δεύτερη sim που έχω και να  μοιράζω το ίντερνετ.

Και να έχει χαμηλό sar.

Και ένας φίλος κάτι καλύτερο μέχρι 100 ευρώ.

 

Δες σε minideal τα lenovo που έχουν δυο σιμ έχω το Α660 και είναι τέλειο και 4 ίντσες οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...