Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει τα παλικάρια δε παίζονται!!

άκου εκεί warM notice...

 

Ποιο είναι το πρόβλημα; Warm, ζεστή, τι δεν πιάνω; Πέρα από το ότι είναι περίεργο σαν έκφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

εχω το PIPO U8 αν σε ενδιαφερει. μπορεις να δεις και αυτο..!! Το έχω δει το PIPO,ωραίο με 2GB RAM,δεν έχει όμως 3G και GPS σε αντίθεση με το ONDA.

 

αα...., και υποψιν, μην αγορασεις απο το συγκεκριμενο site..!!! !Ακούγονται διάφορα για αυτά τα site,εγώ προσωπικά για φίλο είχα παραγγείλει από αντίστοιχο το Cube U30GT2,όλα τέλεια,άψογοι και γρήγορα!Τι να πω όλα είναι θέμα τύχης :mrgreen:

 

εμενα δεν μ'ενδιεφεραν, ουτε το 3G, ουτε το GPS, αλλα μου αρεσε ο σχεδιασμος του. απλο, λιτο, ομορφο, και λεπτοκαμωμενο..!!  και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. απο κει και περα, εννοειται, κοιτας τι χρειαζεσαι στο ταμπλετ και παιρνεις το αναλογο μοντελο.  δοξα σοι ο θεος, ποικιλια υπαρχει....!!!!!

 

τα συγκεκριμενα site εχουν περισσοτερες πιθανοτητες "αστοχιας"- "ατυχιας".   γι αυτο το λεμε...!

 τα υπολοιπα site που εχουν ψωνισει πολλα παιδια, απλα εχουν καλυτερες στατιστικες..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν μ'ενδιεφεραν, ουτε το 3G, ουτε το GPS, αλλα μου αρεσε ο σχεδιασμος του. απλο, λιτο, ομορφο, και λεπτοκαμωμενο..!!  και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. απο κει και περα, εννοειται, κοιτας τι χρειαζεσαι στο ταμπλετ και παιρνεις το αναλογο μοντελο.  δοξα σοι ο θεος, ποικιλια υπαρχει....!!!!!

 

τα συγκεκριμενα site εχουν περισσοτερες πιθανοτητες "αστοχιας"- "ατυχιας".   γι αυτο το λεμε...!

 τα υπολοιπα site που εχουν ψωνισει πολλα παιδια, απλα εχουν καλυτερες στατιστικες..!!

Πολύ σωστά :mrgreen: Τώρα κοιτάζω και το PIPO U8T δυνατό εργαλείο,ακόμα όμως δεν είναι διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με μια παραγγελία που έχω κάνει απ' το banggood που έκανα στις 21/12

Είχα παραγγείλει ένα tablet PIPO και κάποια αξεσουαρ (θήκη, καλώδια κλπ) αξίας 12$. 

Το tablet και τα αξεσουαρ τα έστειλαν σε διαφορετικά δέματα. Το tablet ήρθε φυσικα συστημένο αρχές Ιανουαρίου.

Το δεύτερο πακέτο με τα αξεσουαρ ακόμα να έρθει. Είχα μιλήσει μαζί τους την προηγούμενη βδομάδα

και μου ζήτησαν να περιμένω 1-2 βδομάδες ακόμη και αν δεν παραλάβω είτε θα με αποζημιώσουν, ή θα ξαναστείλουν

τα αντικείμενα.

Ωστόσο την Δευτέρα συμπληρώνονται 45 ημέρες από την ημ/νια πληρωμής που έγινε μέσω paypal. Αν περιμένω

άλλη μια βδομαδα τότε χάνω την δυνατότητα dispute απ' το paypal.  Απ' την άλλη όμως γνωρίζουμε οτι δεν είναι 

απατεώνες και το πιθανότερο είναι να χάθηκε το δέμα στα ταχυδρομεία.

 

Εσείς τί θα κάνατε σε μια τέτοια περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι καταλαβαίνω ο προβληματισμός σου είναι επειδή εσύ έκανες μια παραγγελία και αυτοί τα έστειλαν σε δύο πακέτα.

Μπορείς να ανοίξεις case στο paypal γράφοντας αυτό ακριβώς.

Δεν ήρθαν αυτά και θέλω refund για αυτά (σου δίνει άλλες 15 μέρες ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα ένα mail, αλλά πολύ πιθανόν να μην απαντήσουν γιατί είναι κλειστά το Σουκου λόγω εορτών.

 

Περιμένω μέχρι και Κυριακή, διαφορετικά ανοίγω dispute.

 

Μια ερώτηση: άλλο το dispute και άλλο το case;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με μια παραγγελία που έχω κάνει απ' το banggood που έκανα στις 21/12

Είχα παραγγείλει ένα tablet PIPO και κάποια αξεσουαρ (θήκη, καλώδια κλπ) αξίας 12$. 

Το tablet και τα αξεσουαρ τα έστειλαν σε διαφορετικά δέματα. Το tablet ήρθε φυσικα συστημένο αρχές Ιανουαρίου.

Το δεύτερο πακέτο με τα αξεσουαρ ακόμα να έρθει. Είχα μιλήσει μαζί τους την προηγούμενη βδομάδα

και μου ζήτησαν να περιμένω 1-2 βδομάδες ακόμη και αν δεν παραλάβω είτε θα με αποζημιώσουν, ή θα ξαναστείλουν

τα αντικείμενα.

Ωστόσο την Δευτέρα συμπληρώνονται 45 ημέρες από την ημ/νια πληρωμής που έγινε μέσω paypal. Αν περιμένω

άλλη μια βδομαδα τότε χάνω την δυνατότητα dispute απ' το paypal.  Απ' την άλλη όμως γνωρίζουμε οτι δεν είναι 

απατεώνες και το πιθανότερο είναι να χάθηκε το δέμα στα ταχυδρομεία.

 

Εσείς τί θα κάνατε σε μια τέτοια περίπτωση;

Και εγω περιμενω κατι αξεσουαρ (αναταλακτικα για ελικοπτερακι) απο αυτους που μου  τα εστειλαν απο τις 20/12 αλλα ακομα τιποτα!!! Και εγω ιδια απαντηση με σενα πηρα. Θα περιμενω λιγο ακομα μιας και το ποσο ειναι μικρο(7-8$) και θα ζητησω refund η να μου τα ξαναστειλουν. Σε προηγουμενη αγορα  που δεν ειχαν καποιο tablet σε στοκ, με το που ζητησα με καναν refund αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic αλλά σχετικό με αυτό που συζητάτε για καθυστερήσεις. Παρήγγειλα ένα καλωδιάκι από κινέζο (ebay), είχε ημερομηνία αποστολής 20/11/2013 και έφτασε χθες 30/1/2014!!! Πρέπει να είναι η μεγαλύτερη καθυστέρηση που μου έχει τύχει σε παραλαβή..

Είχα ξεχάσει ότι το είχα παραγγείλει και δεν είχα ανοίξει κάποιο case στο paypal αλλά μιλάμε και για αστείο ποσό της τάξης του ευρώ....

Πάντως επιτήδιοι υπάρχουν, οπότε καλό είναι να γίνεται το dispute σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα ένα mail, αλλά πολύ πιθανόν να μην απαντήσουν γιατί είναι κλειστά το Σουκου λόγω εορτών.

 

Περιμένω μέχρι και Κυριακή, διαφορετικά ανοίγω dispute.

 

Μια ερώτηση: άλλο το dispute και άλλο το case;

Μεχρι τις 8 Φλεβαρη ειναι κλειστα τα καταστηματα και η εξυπηρετηση πελατων ζητημα να λειτουργει στο 10%.Εσυ case ανοιγεις,οπου συζητατε για λυση με τον πωλητη-καταστημα και μπορεις να το κλεισεις οποτε θες.Αργοτερα αν θες το κλιμακωνεις σε claim οπου πλεον αποφασιζει αποκλειστικα το Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν ειναι και καμια ιδιαιτερη προσφορά, πριν 2-3μηνες το minideal και αλλα καταστηματα το είχαν στα 109$. Απο κει και πέρα έχει προβληματα συμβατοτητας με καρτες wind/q , δες και στο myphone σχολια για το κινητο στο αντιστοιχο thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι και καμια ιδιαιτερη προσφορά, πριν 2-3μηνες το minideal και αλλα καταστηματα το είχαν στα 109$. Απο κει και πέρα έχει προβληματα συμβατοτητας με καρτες wind/q , δες και στο myphone σχολια για το κινητο στο αντιστοιχο thread

Το ειχα παρει για τον αδερφο μου, δεν ειχαμε κανενα προβλημα με τις καρτες, εγω δοκιμασα με wind-cosmote, εκεινος με wind-vodafone το εχει μηνες.

Οταν ειχε πρωτοβγει ηταν 'τζαμπα' για τετραπυρηνο ~110$, τωρα εχει ανεβει αρκετα, νομιζω ειναι καλη προσφορα στα 118$.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...