Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.focalprice.com/MH0431W/4.0_Android_4.1.1_MTK6515_1GHz_Smartphone_with_Wi_Fi_TV_Bluetooth_Capacitive.html

 

Το κινητό είναι για τελείως απλή χρήση μην μου αρχίζετε για 256 τι να το κανεις κτλ. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα βρει πριν κάτι για να κανεις απλά μια πρώτη επαφή με το android. Για 1στ android experience και για τα ΤΕΛΕΙΩΣ βασικά (2-3 εφαρμογές) και μια extra tf για mp3 κτλ πιστεύω είναι μια χαρά.
Κάθε αντιπρόταση δεκτη καθότι έψαχνα κάτι αντίστοιχο και από ευρώπη και από asia αλλα δεν κατάφερα να βρω τίποτα στο παρελθόν μέχρι τα 40ευρ που έψαχνα.
 
To FOCAL απο την αλλη για μενα ειναι απο τα κοριφαιο καταστηματα στην ασια με συνολο 200+ αγορες που εχω κανει σε 1-2 ειχα θεμα. Σε 1 που δεν ηρθε αμεσα μου καναν REFUND και στην αλλη εστειλα στην ασια το TABLET (που μονος μου εκανα brick απο λαθος flash) και μου δωσαν οχι μονο την αξια του αλλα και την αξια ταχυδρομειου που το εστειλα σε αυτους
 
Ξαναλέω οτι προκειτε για μια τελειος απλη ANDROID συσκευη αλλα εστω με 1ghz και capacitive
Επεξ/σία από newtech
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρόχειρη ματιά http://www.pandawill.com/malata-i60-smartphone-mtk6577-dual-core-android-41-3g-wifi-40-inch-black-p81928.html .Νομίζω πολύ καλύτερο και με μικρή διαφορά χρημάτων.Δίνει και κάτι δωράκια νομίζω.Πάντως από Ασία ότι πάρεις τώρα θα καθυστερήσει γιατί έχουν πρωτοχρονιά και γιορτές μέχρι 4 Φλεβάρη αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα το  v975m από Onda-tablet.com

 

στο συγκεκριμένο site πληρώνεις +20 ευρώ μεταφορικά για απλό registered airmail με Singapore Post.

 

αλλά υπήρχε διαθέσιμο + σου προσφέρουν root αν το πληρώσεις.

από συννενόηση μια χαρά ήταν και ταχύτατοι.

τώρα αν θα ερθει κλπ είναι άλλο θέμα. :wacko:

(πάντως το tracking # δουλευει κανονικά)

προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο κάποιον που ασχολείται με ένα brand παρά με χίλια δύο.

βέβαια το αποτέλεσμα θα δείξει αν έκανα λάθος ή οχι.

Και εγώ από εκεί το παρήγγειλα στις 24.01.2014,στις 26.01 μέσω του tracking n έλεγε στο Singpoer post recieved και σήμερα λέει  Despatched to overseas (Country code: GR).

Το site έχει υποστήριξη σε update filmware,η επικοινωνία μαζί τους ήταν άψογη.

Μέχρι τώρα καλά πάμε θα δείξει η συνέχεια.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρόχειρη ματιά http://www.pandawill.com/malata-i60-smartphone-mtk6577-dual-core-android-41-3g-wifi-40-inch-black-p81928.html .Νομίζω πολύ καλύτερο και με μικρή διαφορά χρημάτων.Δίνει και κάτι δωράκια νομίζω.Πάντως από Ασία ότι πάρεις τώρα θα καθυστερήσει γιατί έχουν πρωτοχρονιά και γιορτές μέχρι 4 Φλεβάρη αν δεν κάνω λάθος.

 

Ωραιο φενεται. Για αυτο αγαπαω thread προσφορες insomnia.

και βλεπω εχει και καλες τιμες με 512 ram.

Μια τελευταια ερωτηση.. με τελωνείο τι παιζει απο pandawill?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο κινητο δεν θεωρω οτι ειναι τρελη προσφορα ,καθως εχει και το Pandawill κινητα με ιδια χαρακτηριστικα απο 49$.Το Malata αν εξαιρεσεις το ονομα,ειναι παρα πολυ καλη προσφορα αναλογιζομενοι τον 2πυρηνο επεξεργαστη,την ραμ .την 4αρα οθονη και το 3G.

 

Παντως το πιο οικονομικο Android smartphone ειναι μακραν αυτο

 

http://dx.com/p/yusun-t22-android-2-3-td-scdma-bar-phone-w-3-5-capacitive-screen-wi-fi-and-dual-sim-black-286763#.UujMmz1YnMx

 

Για αρχαριο και 2-3 βασικες εφαρμογες ειναι οτι πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως να το έβαζες εδώ... ; http://www.insomnia.gr/topic/491265-megathread-no-name-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%B6%CE%B9%CE%B5%CF%82-tablets-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-smartphones/

Επεξ/σία από matrixxx
Ακριβως, μεταφέρθηκε λοιπον.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έληξε ουτος ι αλλος.

ναι μετα το θυμήθηκα οτι εχει special thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελωνείο κανένα πρόβλημα.Κάποιοι έχουν προβλήματα με το Pandawill.Εγώ όποτε ψώνισα από εκεί όλα εντάξει.Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Ναι. Απλα θελω να εχει και 3g :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βολεύει; Έχει 3G, είναι απλό και με χαμηλή τιμή: 53 δολλάρια.

Χαρακτηριστικά Lenovo A269i από gsmarena.

 

Μια χαρα φιλε μου.

μεχρι τα 60~65 δεν εχει καποιο lenovo me 512 έστω ε?

Λεω εγω τωρα.. 

LENOVO A369I

LENOVO A376

απο οτι ειδα αυτα (οχι το Α369 το απλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα φιλε μου.

μεχρι τα 60~65 δεν εχει καποιο lenovo me 512 έστω ε?

Λεω εγω τωρα.. 

LENOVO A369I

LENOVO A376

απο οτι ειδα αυτα (οχι το Α369 το απλο)

 

Για 512ΜΒ μνήμης, μάλλον πρέπει να ανεβεί κανείς στο επόμενο "σκαλοπάτι" τιμών, δηλ. ~70 δολλάρια. Εκεί ξεκινούν συσκευές όπως το ZTE V889S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...