Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά υπάρχει κανένα καλό δοκιμασμένο ταμπλετάκι στις 10' με τιμή <180 ευρω; Κυρίως για διάβασμα pdf άρα με ενδιαφέρει να έχει καλή ξεκούραστη οθόνη. Μην τρώει κολλήματα και κλαίω τα λεφτά μου. Επίσης από όσο πιο αξιόπιστο κατάστημα γίνεται. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά υπάρχει κανένα καλό δοκιμασμένο ταμπλετάκι στις 10' με τιμή <180 ευρω; Κυρίως για διάβασμα pdf άρα με ενδιαφέρει να έχει καλή ξεκούραστη οθόνη. Μην τρώει κολλήματα και κλαίω τα λεφτά μου. Επίσης από όσο πιο αξιόπιστο κατάστημα γίνεται. Ευχαριστώ.

http://www.geekbuying.com/item/Cube-U30GT1-RK3188-1-6GHz-10-1-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-Capacitive-Touch-Screen-1280-800-1GB-16GB-321286.html

 

Φθηνο και καλο.Αλλιως μετα πας σε PIPO..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να μου προτείνετε καλό και δοκιμασμένο ταμπλετ 8 ιντσών, για απλή χρήση, αλλά με αξιοπρεπή μπροστά και πίσω κάμερα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτηνε μου κάτι και σε PIPO που είναι και πιο ξακουστά. Link.png Site: Αυτό είναι καλό; Είδα να το προτείνουν αλλού. Η retrina δεν είναι καλύτερη οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτηνε μου κάτι και σε PIPO που είναι και πιο ξακουστά. Link.png Site: Αυτό είναι καλό; Είδα να το προτείνουν αλλού. Η retrina δεν είναι καλύτερη οθόνη;

Αν γλυκοκοιτάζεις το onda 972, θα περιμένεις για το 975m που βγαίνει τώρα, όπως κάνουμε όλοι μας. Η διαφορά στην τιμή είναι μικρή (το βρίσκεις με 229$ τα 32GB και 200 τα 16GB) και είναι τούμπανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γλυκοκοιτάζεις το onda 972, θα περιμένεις για το 975m που βγαίνει τώρα, όπως κάνουμε όλοι μας. Η διαφορά στην τιμή είναι μικρή (το βρίσκεις με 229$ τα 32GB και 200 τα 16GB) και είναι τούμπανο.

 

Για αυτό εδώ λες; http://www.onda-tablet.com/onda-v975m-quad-core-2-0ghz-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-tablet.html

Φαίνεται ότι υπάρχει. Το site θεωρήτε αξιόπιστο; Από κίνα θα έρθει έτσι;

Φαίνεται όντως πολύ καλό! Αλλά θεωρήτε αξιόπιστη η μάρκα; Από ότι ξέρω τα PIPO δεν είναι τα πιο αξιόπιστα κινέζικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα geekbuying ή pandawill. Τα site τύπου onda-tablet.com, ainol-novo.com κτλ μη σε ψαρώνουν, δεν είναι σε καμία περίπτωση επίσημα site της κάθε φίρμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα μην της παρεις τιποτα και μην την αφηνεις να ασχολειται με το κινητο σου! 2 χρονων παιδι, ελεος!

 

 

πεστα ρε matrixxx

Και την ακτινοβολία που θα "τρώει" το μωράκι, που την πάτε ;; Κι εγώ θα προτείνω ένα φτηνοταμπλετάκι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό εδώ λες; http://www.onda-tablet.com/onda-v975m-quad-core-2-0ghz-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-tablet.html

Φαίνεται ότι υπάρχει. Το site θεωρήτε αξιόπιστο; Από κίνα θα έρθει έτσι;

Φαίνεται όντως πολύ καλό! Αλλά θεωρήτε αξιόπιστη η μάρκα; Από ότι ξέρω τα PIPO δεν είναι τα πιο αξιόπιστα κινέζικα;

παρήγγειλα το  v975m από Onda-tablet.com

 

στο συγκεκριμένο site πληρώνεις +20 ευρώ μεταφορικά για απλό registered airmail με Singapore Post.

 

αλλά υπήρχε διαθέσιμο + σου προσφέρουν root αν το πληρώσεις.

από συννενόηση μια χαρά ήταν και ταχύτατοι.

τώρα αν θα ερθει κλπ είναι άλλο θέμα. :wacko:

(πάντως το tracking # δουλευει κανονικά)

προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο κάποιον που ασχολείται με ένα brand παρά με χίλια δύο.

βέβαια το αποτέλεσμα θα δείξει αν έκανα λάθος ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο κάποιον που ασχολείται με ένα brand παρά με χίλια δύο.

βέβαια το αποτέλεσμα θα δείξει αν έκανα λάθος ή οχι.

δηλαδή πιστεύεις αν αύριο εγώ στήσω μερικά site με ονόματα a-tablet.com b-tablet.com c-tablet.com κτλ γίνομαι ειδικός και έμπιστος πωλητής των εταιριών a,b,c με τις οποίες δεν έχω κάποια σχέση;

Η ερώτηση δεν είναι θεωρητική κοίτα τα site

www.ramos-tablet.com

www.cube-tablet.com

www.ainol-novo.com

και αυτό από το οποίο αγόρασες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Onda V975M είναι απίθανο από κάθε άποψη (τουλάχιστον μέχρι να αρχίσουν να βγαίνουν τα οκταπύρηνα). Το μοναδικό που χρειάζομαι και του λείπει είναι το 3G και δε θέλω έξτρα καλωδιάκια για εξωτερικό modem. Όχι οτι θα με χάλαγε αν είχε και gps. Έχει πέσει λοιπόν στην αντίληψη κανενός το 975m με τα έξτρα μπλιμπλίκια που θα ήθελα?

Και κάτι τελευταίο, το www.onda-tablet.com προσφέρει κάποια εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή πιστεύεις αν αύριο εγώ στήσω μερικά site με ονόματα a-tablet.com b-tablet.com c-tablet.com κτλ γίνομαι ειδικός και έμπιστος πωλητής των εταιριών a,b,c με τις οποίες δεν έχω κάποια σχέση;

Η ερώτηση δεν είναι θεωρητική κοίτα τα site

www.ramos-tablet.com

www.cube-tablet.com

www.ainol-novo.com

και αυτό από το οποίο αγόρασες

καταλαβαίνω τί λες

αλλά οι τυπάδες φαίνεται ότι ασχολούνται σε βαθμό ικανοποιητικό.

σου προσφέρουν κ κάποια υποστήριξη για updates κλπ απ'ότι έχω βρει.

όλα τα παραπάνω σε συνδιασμό με την πληρωμή σε paypal εμένα προσωπικά

μου δίνουν το οκ.

 

 

εχμ και άλλα κινέζικα sites μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους.

δε σημαίνει ότι απαραίτητα ανήκουν σε έναν.

Και κάτι τελευταίο, το www.onda-tablet.com προσφέρει κάποια εγγύηση?

υποτίθεται 12 μηνες , αλλά εγώ δν το πολυπιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο το pandawill με το κουπόνι που δίνει, θα έχει έκπτωση στο συγκεκριμένο tablet 20$ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών. Οπότε αύριο θα το χτυπήσω από κει, τελική τιμή με μεταφορικά 219,99 και θα είμαι λίγο πιο ήσυχος, διότι είναι αξιόπιστο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την ακτινοβολία που θα "τρώει" το μωράκι, που την πάτε ;; Κι εγώ θα προτείνω ένα φτηνοταμπλετάκι !!

εμεις αν καταλαβες καλα δεν προτειναμε κινητο ουτε tablet εμεις προτειναμε οτι καλυτερα για 2 χρονων παιδι να ασχοληθει με κατι αλλο εκτος απο κινητα και tablet.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...