Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπώσεις από XIAOMI RED RICE WCDMA : Πολύ καλό κινητό, γρήγορο, πολύ ωραία αίσθηση touch, δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα στις λίγες ώρες που το έχω στα χέρια μου. Δυνατά ηχεία, πολύ καλή πίσω κάμερα και μπροστινή. Επίσης αξίζει όσοι παίρνουν κινητά από Κινέζους να είναι ROOT, άλλη αίσθηση του κινητού :) Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος σε σχέση με τα λεφτά που έδωσα και το κινητό που πήρα. B) :-D

Από ποιο κινεζομαγαζο, πόσο και πόσες μέρες για να σου έρθει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια καλησπερα ειναι η τριτη φορα που ρωταω το SAR του κινητου απο Κινα που το βλεπετε?η το περνετε χωρις να ελεξετε ποσο ειναι το SAR?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα ειναι η τριτη φορα που ρωταω το SAR του κινητου απο Κινα που το βλεπετε?η το περνετε χωρις να ελεξετε ποσο ειναι το SAR?

και 43 να ρωτησεις,αν δεν ρωτησεις στο myphone gr τι περιμενεις?

ενα μικροθρεντακι στα κινεζικα ειναι εδω,ενω εκει εχει 100δες θρεντ θηριωδη για καθε κινεζικο κινητο...

 

σαρ με mtk6589 και mtk 6577 περι το 0,7 ειναι ολα.

εχουν κ ιδιους δεκτες τα περισσοτερα κινεζικα,οποτε εκει.στο 0,7...

 

σοβαρα μικροτερο νουμερο απο sony,apple κ αλλα σκουπιδια ως προς το σαρ.

 

οποτε προχωρας αφοβα ως προς το σαρ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ακριβως ετσι..!!   

 

και η SONY (εχω) και οι αλλες εταιριες εχουν κινητα με SAR απο 0.3 μεχρι και 1,6-1,7....!!!  

 

http://www.fimes.gr/2013/04/aktinovolia-kinito/

http://www.techinsider.gr/epilogi-kinitou/pia-ine-ta-kinita-me-ti-chamiloteri-aktinovolia/4/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω φιλε να εισαι καλα μου στειλαν απο Κινα για ενα κινητο με δυο sim 5 inch με 83 και 105 ευρουλακια αν θυμαμε καλα και ενω μ αρεσαν και ηταν φτηνα προσπαθησα να δω τι sar εχουν και επειδη δεν το βρηκα πουθενα εσβησα το email.αν θες μπορεις να μου προτεινεις κανενα καλο  5inch 2sim και καλες καμερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελικά οι επιλογές μου είναι δυο...
 
 
Ποιο από τα δυο;

 

Sorry αλλά δε καταλαβα...Γιατι θελουν +3$ για να ερθει σε σωστη συσκευασια;; Τι μαλακίες ειναι αυτες;; Το geekbying ιδια τιμη το εχει και δεν εχει τέτοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι..ιδια τιμή ειναι και λογικα στην οριτζιναλ συσκευασια του...

Απλα ρωταω γιατι δε καταλαβαινω τη λογικη του to2c...δλδ να χρεωνει και την αρχικη συσκευασια..

 

Επι του θεματος, αυτο θα προτεινα λογω της samsung καμερας που λεει οτι εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να είναι η αρχική συσκευασία αλλά το χαρτοκούτι περιμετρικά ...

Το Minideal τα στέλνει μέσα σε χαρτοκούτι ενώ το to2c όχι ... φυσικά με καλή προστασία  (Bubbles  wrap) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιο κινεζομαγαζο, πόσο και πόσες μέρες για να σου έρθει;

από merimobiles με EMS επέλεξα να μου έρθει οπότε κόστισε παραπάνω (13-15 ευρώ). Το κινητό μόνο του το πήρα 135 με το κουπόνι (Υ)που είχε τότε! Έκανε να έρθει όσο έλεγε η EMS 6-8 εργάσιμες και 2-3 για να στο στείλουν οι Κινέζοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ems και δεν πλήρωσες τελωνείο?</p>

 

Η ems συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ... Απο οτι έχω διαβάσει πολύ σπάνια πλήρωνεις τελωνείο με ems. Αναλόγως βέβαια κ τι εχεις πάρει έτσι. Επίσης ανέφερα σε προηγούμενο ποστ οτι οι κινέζοι απο μόνοι τους χωρίς να τους πω κάτι είχαν βάλει στο πακετο τιμή 50$ κ αντικείμενο mp4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...