Προς το περιεχόμενο

ο εκτυπωτής εκτυπωνει ασυνιθηστα αργά


mcsaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα !εχω ενα hp psc 1350  και εκτυπωνει πολυ αργα πανω απο 10 λεπτα για καθε σελιδα ενω εκανε πολυ πιο γρηγορα! εχω αλλαξει καλωδιο usb και μελανακι απο το πλαισιο αλλα το προβλημα συνεχιζεται !! εχει καποιος ιδεα τι μπορει να παιζει ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλω και βάλε παλι τους drivers η δες μηπως εχεις βάλεις καταλάθος καπου πολύ καλη ποιότητα εκτύπωσης κτλπ και για αυτο παει πολύ αργά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω μπορείς να το αλλάξεις και καπου στις ρυθμίσεις στους εκτυπωτές στα windows , βρίσκεις τον εκτυπωτή σου και στις ιδιότητες θα βρεις σχεδόν ολες τις λειτουργίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε το και ξανα βάλε το (σιγουρέψου οτι εχεις βγάλει την ταινία ασφαλείας που εχει , εχουν σχεδόν ολα τα μελάνια) κανε και ενα calibration αν δεν εχεις κανει ηδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα στον εκτυπωτή μου που είναι ιδια μάρκα με τον δικό σου το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το μελάνι (παρόλο που ήταν αυθεντικό) και μόλις το άλλαξα έφτιαξε. Για βάλε κάποιο άλλο και όχι μάρκα @work.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως αυτο το μελανι πηρα απο οτι φαινεται εκει θα καταληξω

 

Μην το ξαναπάρεις. Είναι κάτι σαν τα tuvlo-x αν έχεις ακουστά.  :shifty:  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους το πηγα πισω και καθοντε να το ελεξουν κιολας οι γλοιωδεις στο πλαισιο και μου λενε οτι φταει ο εκτυπωτης μου θα παω να παρω απο αλλου μελανι με φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατα πατημενο για  3-4 δευτερολεπτα το συμβολο με την σελιδα για να τυπωσει self test.Αν το δεις και τυπωνει αργα τοτε αποκλειεις το προβλημα επικοινωνιας,drivers ή καλωδια.Σε αυτη την περιπτωση ή εχει προβλημα το μελανι οπως προαναφερθηκε που ειναι και το πιο πιθανο ή κατι αλλο τρεχει στον εκτυπωτη.

Αν αλλαξεις μελανι και συνεχιζει,στειλε μου πμ να σου πω τι να καθαρισεις,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...