Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή μου κλέψαν τη σέλα μαζί με το παλούκι από το ποδήλατο, έχει κανείς υπόψιν του κάνα μαγαζί με φτηνά παλουκοσελα(πως λέγονται)? Επίσης από σέλες τί προτείνετε(gel κλπ)? Αφού μου το κλέψαν που μου το κλέψαν ας πάρω κάτι καλύτερο από άποψη σέλας....

εγώ για αλλαγη σέλλας πήγα στον θεοτόκη στην β όλγας (αν εισαι θεσσαλονίκη) και πήρα μια Giant. αρκετα βολική και την έβαλε ακριβως ώστε να μην ενοχλεί την ''οικογένεια''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^  Κι εγώ για καμιά τέτοια με την τρύπα στη μέση κοιτάω,απλά δεν ξέρω αν οι gel είναι πιο άνετες ή αν είναι μάρκετινγκ απλά το όλο θέμα. Αθήνα μένω πάντως και κοιτάω καμιά λύση από εδώ ώστε να μην πάω σε ebay μεριά γιατί θα κάνει κάνα χρόνο.

Κάτι άλλο που με παραξένεψε είναι ότι π.χ. το παλούκι από του αδερφού μου είναι μικρότερο σε διατομή από του δικού μου, δεν είναι στάνταρ όλα γενικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ρθε η ιδέα να πάρω ένα κουρσάκι στύλ mercier, peugeot για να το μοντάρω απ την αρχή. Κάπου είχα δει ένα μαγαζί παλαιοπωλείο φάση που είχε μερικά, ξέρουμε τίποτα; Ίσως προς μοναστηράκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Παίδες, γνωρίζει κανείς κάποιο μεγάλο φόρουμ ή κατι συναφές για να δω καμμια αγγελία για μτχ ποδήλατο;

 

Κλέψαν το δικό μου προσφάτως και δεν τη παλεύω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει ένα KTM Manhattan 4 μηνών στα 300€. Αξίζει η αγορά?

Exω του 13 special edition και σαν ποδηλατο αξιζει και με το παραπανω.

Αν αυτο που λες ειναι του 14 η τιμη ειναι παρα πολυ καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!! Λοιπόν έχω ζάντες από μια παλιά κούρσα με διαστάσεις 27 1 1/4. Το μόνο οικονομικό που βρήκα είναι αυτό και σε ποδηλατάδικα που ρώτησα δεν έχουν και είναι δυσεύρετα. Υπάρχει περίπτωση να μπει από κάποια άλλη διάσταση? 700C πχ?

 

Επίσης παραθέτω κάποια part να μου πείτε αν αξίζουν...

1. Handlebar Stem

2. Brake Brakset Caliper

3. Rear Derailleur

4. Housing Cable Brake Shifter Gear (θα μπορούσα να βρω σε άσπρο ποιο φθηνά εδώ?)

 

Επίσης κάτι που δεν βρήκα και δεν ξέρω πως λέγεται (κανονικά stem) είναι ο λαιμός που μπαίνει το handlebar stem... 

 

Παρακαλώ απαντήσεις με παράθεση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stem ονομαζεται το νο1 που εχεις βαλει….. handlebar το τιμονι…..

 

Το stem εφαρμοζει στο λαιμο του πηρουνιου και περναει απο μεσα φυσικα το τιμονι.

 

 

Οσο για τις ζαντες και τα λαστιχα…. δυσευρετα ειναι δυστηχως.  και δεν μπαινουν 700c

 

http://bicycles.stackexchange.com/questions/10170/how-do-i-know-if-i-can-replace-the-27-inch-wheels-with-700c-wheels-on-my-bike

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θέλω αυτόν τον σωλήνα που μπαίνει μέσα στο πιρούνι (τον βίασα λίγο γιατί από αναπαλαίωση είναι :P)... Αυτό θέλω στην ουσία αλλά αυτό είναι adapter! (και δεν καταλαβαίνω και γιατί σε αυτή την τιμή).

 

Επίσης το stem που παρέθεσα παραπάνω δεν θα γλιστράει πάνω στην χρωμιωμένη επιφάνεια του λαιμού? δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί με τέτοια σύνδεση με το τιμόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Να κάνω μια ερώτηση; ( προειδοποιώ ότι είμαι άσχετη!) Σκέφτομαι να αγοράσω σπαστό ποδήλατο για μετακινήσεις μέσα στην πόλη [ μένω Πειραιά] αλλά οι φίλοι κι οι γνωστοί με έχουν μπερδέψει σχετικά με το αν είναι καλύτερες οι 16άρες ρόδες ή οι 20άρες. Αν παίζει κάποιο ρόλο, να πω πως είμαι 55 κιλά και 1.70. Ευχαριστώ όπως και να χει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...