Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξερει κανεις κανενα μαγαζι απο εξωτερικο που πουλαει ποδηλατικα ειδη σε καλες τιμες. Ενδιαφερομαι κυριως για επιγονατιδες, γαντια, μασκα full face κτλ δηλαδη ειδη για off road-μονοπατι. Εχω δει στον Τσιρικο καποια oneal απλα θα ηθελα να ψαξω μηπως τα βρω φθηνοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξερει κανεις κανενα μαγαζι απο εξωτερικο που πουλαει ποδηλατικα ειδη σε καλες τιμες. Ενδιαφερομαι κυριως για επιγονατιδες, γαντια, μασκα full face κτλ δηλαδη ειδη για off road-μονοπατι. Εχω δει στον Τσιρικο καποια oneal απλα θα ηθελα να ψαξω μηπως τα βρω φθηνοτερα

chainreaction

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις κανενα μαγαζι απο εξωτερικο που πουλαει ποδηλατικα ειδη σε καλες τιμες. Ενδιαφερομαι κυριως για επιγονατιδες, γαντια, μασκα full face κτλ δηλαδη ειδη για off road-μονοπατι. Εχω δει στον Τσιρικο καποια oneal απλα θα ηθελα να ψαξω μηπως τα βρω φθηνοτερα

http://www.chainreactioncycles.com/gr/en

 

Edit με προλαβαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειναι απο τα πιο γνωστα (αν οχι το πιο γνωστο) site για αγορες απο ιντερνετ!
εχει μια κατηγορια την CLEARANCE  εκει εχει προιοντα σε εκπτωση !ριξε μια ματια μηπως βρεις τιποτα εχει καλες τιμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απο τα πιο γνωστα (αν οχι το πιο γνωστο) site για αγορες απο ιντερνετ!

εχει μια κατηγορια την CLEARANCE  εκει εχει προιοντα σε εκπτωση !ριξε μια ματια μηπως βρεις τιποτα εχει καλες τιμες!

Δεν την ειχα προσεξει αυτη την κατηγορια. Ειναι οτι πρεπει, εχω βρει τα περισσοτερα πραγματα που χρειαζομαι. Ευχαριστω

 

Δες και wiggle , bike24 και συναφή.

Σε ευχαριστω θα ριξω μια ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως το εκαναν το site και μενα μου πηρε λιγο χρονο μεχρι να την βρω και φαντασου οτι ηξερα οτι υπαρχει :P
απλα της αλλαξαν και ονομα! αφου βρηκες αυτα που θες αυτο μετραει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τελευταια ερωτηση για οποιον ξερει. Θα παρω αυτα τα γαντια το θεμα ειναι τι νουμερο θα μου κανει. Δεν υπαρχει καπου ενα size chart οπως στα ρουχα?

 

edit: Ενταξει το βρηκα. Υπηρχε τελικα size chart στο site του κατασκευαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεται η αδερφή μου να πάρει ποδήλατο για βόλτες μέσα στη πόλη.Το budget είναι αρκετά περιορισμένο (γύρω στα 120).Βρήκε αυτό που της άρεσε και λέει να το πάρει.Είναι καλό?Γνωρίζετε αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκε αυτό

Προσωπικά για 120€ και το προορισμό του, το βρίσκω μια χαρά κι ομορφούλι, έχει τα αναγκαία χαρακτηριστικά για πόλη. Σα τύπος ποδηλάτου για το σκοπό που το θέλει, εγώ θα το επέλεγα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεται η αδερφή μου να πάρει ποδήλατο για βόλτες μέσα στη πόλη.Το budget είναι αρκετά περιορισμένο (γύρω στα 120).Βρήκε αυτό που της άρεσε και λέει να το πάρει.Είναι καλό?Γνωρίζετε αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά?

Πέρα από το "μακριά από τα ποδήλατα του praktiker" δεν γνωρίζω πολλά γι' αυτά, αλλά λόγω περιορισμένου budget δεν μπορείτε να δείτε και πολλά. Δεν γράφει και απολύτως τίποτα για τα περιφερειακά του.  :P Αν το μέγεθος της είναι εντάξει, ας το πάρει. Διαφορετικά κάντε μια αναζήτηση για μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση. 

 

έχετε να μου προτείνεται κανα λάστιχο ποιο πολύ για άσφαλτο αλλά και για χώμα?

Νομίζω ότι όλα τα ασφάλτινα πηγαίνουν και σε πατημένο χώμα χωρίς πρόβλημα. Ένα ζεύγος λεία ελαστικά χρειάζεσαι. Για το πάχος θα δεις τι ταιριάζει και στις ζάντες σου, αλλά θες σίγουρα κάτι σχετικά στενό. Το δικό μου π.χ. με 26x1.5 είναι μια χαρά στην άσφαλτο, άλλοι βάζουν και πιο λεπτά, αλλά εγώ είμαι γατάκι ακόμη για να παίξω με αυτά. :D 

Αν σε ενδιαφέρει χώμα-χώμα, καλύτερα έχε 2 ζευγάρια παρά ένα ντεμί γιατί οι περισσότεροι δεν είναι ευχαριστημένοι ούτε σε άσφαλτο, ούτε σε χώμα με αυτά. Δεν έχω εμπειρία, μόνο ό,τι έχω διαβάσει.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...