Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκεκριμένα: γιατι να μην το δεσω; Δεν ειναι φυσιολογικό; Αν ήταν παράνομο δεν θα πωλούνταν οι βασεις ποδηλάτου που μπαίνουν κάτω απο τη σελα..

Ελπίζω να κατανοείς πως αν κυκλοφορείς σε δημόσιο δρόμο σε αυτή τη φάση που περιγράφεις θέτεις εαυτόν, το σκύλο και τους λοιπούς χρήστες του δρόμου σε κίνδυνο (κι όπως μαθαίνεις τώρα είσαι και παράνομη). Αν δε πρόσεξες το άρθρο αυτό αποτελεί μέρος του Κ.Ο.Κ.

 

Αν ΔΕ κυκλοφορείς σε δημόσιο δρόμο, δεν είσαι παράνομη και μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το εξάρτημα και να χαρείς με το σκύλο σου. Δεν απαγορεύεται να δέσεις το σκύλο στο ποδήλατο, εκείνο που απαγορεύεται είναι να το κάνεις αυτό ΚΑΙ να κυκλοφορείς στο δρόμο. Έχει διαφορά.

 

 

Άμα διαφωνείτε με τους νόμους, δε τους έφτιαξα εγώ. Προσωπικά δε βρίσκω κάτι παράλογο ή λάθος στο συγκεκριμένο άρθρο του ΚΟΚ, είναι πολύ εύστοχο και πολύ προνοητικό από πλευράς του νομοθέτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις καλυτερες εταιριες στα MTB. Βεβαια στα 500-600 που εχει το συγκεκριμενο ριξε και μια ματια στις αγγελιες. Αυτη την εποχη παιζουν απιστευτες ευκαιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις τι δεν καταλαβαινω με αυτο το site? ενω λεει μεταφορικα 20 ευρο για χωρες της ευρωπαικης ενωσης και 100 ευρο για χωρες εκτος, εμας μας εχει στις εκτος ευρωπαικης κ τα μεταφορικα πανε 100 ευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ab / απο 20Ε γράφει

άκυρο τότε όπως και να έχει, πριν κανένα εξάμηνο που το είχα δει ήθελε πολύ λιγότερα χρήματα και είχαν πολύ καλύτερα δωράκια ποδήλατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις κλοπές ποδηλάτων τί γίνεται? Μου έκλεψαν ποδήλατο αφού έσπασαν το λουκέτο απο την είσοδο σταθμού μετρό ηλιούπολης...

Ο καλύτερος τρόπος ασφάλειας ποιός είναι? επιπλέον αλυσίδες στο ποδήλατο αυξάνουν το βάρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις κλοπές ποδηλάτων τί γίνεται? Μου έκλεψαν ποδήλατο αφού έσπασαν το λουκέτο απο την είσοδο σταθμού μετρό ηλιούπολης...

Ο καλύτερος τρόπος ασφάλειας ποιός είναι? επιπλέον αλυσίδες στο ποδήλατο αυξάνουν το βάρος...

Πάρε ένα ή καλύτερα δύο καλά πέταλα...δυστυχώς θα τα χρυσοπληρώσεις αν τα πάρεις από ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις κλοπές ποδηλάτων τί γίνεται? Μου έκλεψαν ποδήλατο αφού έσπασαν το λουκέτο απο την είσοδο σταθμού μετρό ηλιούπολης...

Ο καλύτερος τρόπος ασφάλειας ποιός είναι? επιπλέον αλυσίδες στο ποδήλατο αυξάνουν το βάρος...

Κακως το αφησες εκει,αναμενομενο ητανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..............Μου έκλεψαν ποδήλατο.....................

 

και το κακό είναι (αν είχες καλό ποδήλατο) ότι πιθανότητα θα το σκοτώσουν για ξεφτίλα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δενουμε ποτε ζωα σε ποδηλατο εστω οταν κινουμαστε σε δρομο γιατι αν ειναι μεγαλοσωμο και μας ριξει κινδυνευει μεχρι και η ζωη μας. Εμεις στο χωμα, το ζωντανο ορφανο,ο διερχομενος οδηγος στη φυλακη και οσοι λεγαν πως δεν πειραζει να τραβας ζωο με το ποδηλατο θα σφυριζουν αδιαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκοπεύω να βάψω το ποδήλατό μου Γκρι-Ματ, έχετε να μου προτείνεται συνδιασμούς; το σκέφτηκα με λιγο κόκκινο κάτω απο την σέλα και π.χ. ισως καποιες βιδες, τι λετε; καποια προταση; ή αν εχει κατι καποιος παρομοιο;

 

δεκτες και φωτο για ιδεες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τα τακακια που θελω να αλλαξω σε ενα mountain με 26αρες ζαντες.Εχω βρει καποια τακακια τα οποια εχουν μηκος 70mm.Αυτα ειναι καταλληλα για 26αρες ροδες ή ειναι για μεγαλυτερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...