Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους πήρα πριν λίγο και τελικά η ανάρτηση δεν κλειδώνει (δυστυχώς) και το έχουν και μόνο σε λευκό που δεν μου πολυαρέσει...

Αυτό το πράγμα, που με αυτά τα χρήματα που διαθέτω πάντα θα βρίσκω κάτι, το οποίο κάπου θα υστερεί και θα με χαλάει με έχει κουράσει... Δηλαδή θα πρέπει να δώσω 500 κατοστάρικα για ένα ποδήλατο σχετικά ελαφρύ, καλής εταιρείας, με 24 ταχύτητες και ξερό πηρούνι??

 

Τέλος πάντων, σε fitness θα πάω τελικά γιατί όσα βρήκα με καλή ανάρτηση που να κλειδώνει κιόλας πέρναγαν άνετα τα 400.

Έχω δει αυτό http://www.ballistic.gr/bike.php?id=92 αλλά σαν μάρκα δεν την ξέρω καλά. Όσοι γνωρίζετε, είναι αξιόλογα τα Ballistic ή να κοιτάξω αλλού?

 

Βallistic είναι το δικό μου και συγκριμένα έχω το Coaster 3.0 2012. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο ποδήλατο και γενικά με όσους κατόχους Ballistic έχω μιλήσει, κανένας δεν μου έχει κάνει παράπονα. Υπόψιν ότι καθημερινά κάνω 15-20 χιλιόμετρα όλα μέσα στην πόλη. Δεν το έχω πάει ποτέ χώμα και μάλλον δεν θα το πάω ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλός μου φίλος πουλάει το παρακάτω ποδήλατο και επειδή θα μου κάνει και μια ευκολία πληρωμής θέλω να μάθω, καθότι όχι πολύ σχετικός με την αγορά του ποδηλάτου, αν η τιμή είναι καλή με όλα τα παρελκόμενα ή να προτιμήσω κάτι σε καινούργιο.

 

http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/podilata,polis-city-bike%7Cad-38526249.html?mode=%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%82

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει γενικοτερα. Εχει 21 ταχυτητες και τα ανταλλακτικα που φοραει πανω δεν ειναι και η καλυτερη ποιοτητα. Νομιζω πως δεν θα σε βολεψει αντιθετα θα σε κουρασει κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πάνω από 2 κατοστάρικα. Με τίποτα.

 

Εντάξει κι εγώ για 2 κατοστάρικα σκεφτόμουν, γιατί είναι του 2011 και δεν έχει και κάτι ιδιαίτερο σε αξεσουάρ, χώρια που με λίγο ψάξιμο βρίσκεις του 2012 μοντέλο στα 280.

 

Απλά επειδή μπορώ να το πάρω σε 2 δόσεις των 100 το σκέφτηκα και επειδή ξέρω τι παίρνω.

 

 

Δεν αξιζει γενικοτερα. Εχει 21 ταχυτητες και τα ανταλλακτικα που φοραει πανω δεν ειναι και η καλυτερη ποιοτητα. Νομιζω πως δεν θα σε βολεψει αντιθετα θα σε κουρασει κιολας

 

Είμαι 1,86 και έχουμε το ίδιο ύψος με το παιδί. Μου έχει πει ότι είναι ελαφρύ και άνετο. Το έχεις καβαλήσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν το εχω καβαλησει, απλα η γεωμετρια του ποδηλατου ειναι αυτη που σε αναγκαζει να "κουβαλας" το σωμα σου. Για διαδρομες πχ 5km δεν θα σε κουρασει αλλα για παραπανω θα αρχισεις να νιωθεις τσιμπηματα στην μεση σου. Αν ψαξεις γενικα για τα NERGETIC δεν θα δεις και τα καλυτερα σχολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τι χρήση το θες...

 

βλέπω αρκετούς να το θέλουν για χρήση σε άσφαλτο και να παίρνουν κάτι mountain bike με κάτι λάστιχα ΝΑ και αναρτήσεις... fail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, όχι, εγώ άσφαλτο θέλω και κατά προτίμηση trekking να μπορεί να πατάει και λίγο χώμα αλλά 90% της χρήσης του θα είναι εντός πόλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πλέον καταλήξει οριστικά σε αυτά τα δύο:

http://www.idealbikes.net/?section=2299&language=el_GR&itemid1494=2343&detail1494=1

http://www.specialized.com/us/en/bikes/archive/2012/sirrus/sirrus

 

Ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο για μέσα στην πόλη και γιατί?

 

Y.Γ. Το ideal έχει σαφώς καλύτερα περιφερειακά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο και αν υπερτερεί το sirrus σκελετικά. Επίσης το Ideal μου έρχεται 20 ευρώ φθηνότερα (που είναι ένα μικρό +)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναι, είπα να μην πάρω με ανάρτηση και το camaleonte μου φάνηκε ακριβό για αυτά που έδινε...

Ένα από τα παραπάνω 2 θα πάρω να τελειώνω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου αποφασισες fitness δες και τα merida speeder  :-)

οταν ειχα παρει το δικο μου τα συγκρινα με τα Sirrus και υπερτερουσαν σε ολους τους τομεις (στα αντιστοιχα χρηματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...