Προς το περιεχόμενο

Φήμες για έκδοση του HTC One με Windows Phone 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον πάει να γίνει ό,τι και με το HTC HD2...

μα το hd2 δεν βγηκε σε πολλα λειτουργικα οι developers καναν καλη δουλεια γιατι ειχε ξεκλειδωτο bootloader και δεν ειχε αλλα περιεργα κλειδωματα και περιορισμους αν το βγαλει χωρις κανενα περιορισμο τοτε ναι θα ειναι η συνεχεια του!!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μάλλον πάει να γίνει ό,τι και με το HTC HD2...

 

Εχει γινει ηδη και λεγεται Galaxy Nexus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει ηδη και λεγεται Galaxy Nexus.

 

Γιατι το galaxy nexus τρεχει καποιο κλειστού κωδικα λογισμικου ή μπορει να κάνει κατι που δεν μπορουν να κανουν οι αλλες nexus συσκευες!Δε θα αναφερω triple-boot,με 3 διαφορετικα λογισμικα κλειστου και ανοικτού κωδικα,γιατι μετα ξεφευγουμε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το hd2 δεν βγηκε σε πολλα λειτουργικα οι developers καναν καλη δουλεια γιατι ειχε ξεκλειδωτο bootloader και δεν ειχε αλλα περιεργα κλειδωματα και περιορισμους αν το βγαλει χωρις κανενα περιορισμο τοτε ναι θα ειναι η συνεχεια του!!

O bootloader δεν ήταν ξεκλέιδωτος...εμείς τον ξεκλειδώναμε και βαζαμε custom recoveries προς τοποθέτηση οτιδήποτε πειραματικού και μη στοιχείου των πολύ καλών φίλων Developers ανα τον κόσμο, ότι κάνουμε ακόμη και σήμερα δηλαδή, μόνο που τότε ήταν λίγο πιο πολυδιάστατα τα πράματα.

χάρη της τεχνολογίας και της γνώσης αυτών των ανθρώπων έχουν απλουστευτεί κατα πολύ θέματα custom roms, development κτλ..

Είμαι πεπισμένος ότι το ONE θα γράψει τη δική του ιστορία με το να δεχτεί τα πάντα που κυκλοφορούν εκει έξω και θα κυκλοφορήσουν...

Άλλωστε η HTC το έχει αποδείξει επανηλημένες φορές οτι βγάζει κινητά που μένουν στο χρόνο για πολυ πολυ καιρό αν αναλογιστούμε ότι το HD2 μπορεί άνετα να τρέξει το οτιδήποτε ακόμη και σήμερα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Δεν υπάρχουν κινητά με περίεργα κλειδώματα...όλα σπάγανε και όλα σπάνε και όλα θα σπάνε και ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O bootloader δεν ήταν ξεκλέιδωτος...εμείς τον ξεκλειδώναμε και βαζαμε custom recoveries προς τοποθέτηση οτιδήποτε πειραματικού και μη στοιχείου των πολύ καλών φίλων Developers ανα τον κόσμο, ότι κάνουμε ακόμη και σήμερα δηλαδή, μόνο που τότε ήταν λίγο πιο πολυδιάστατα τα πράματα.

χάρη της τεχνολογίας και της γνώσης αυτών των ανθρώπων έχουν απλουστευτεί κατα πολύ θέματα custom roms, development κτλ..

Είμαι πεπισμένος ότι το ONE θα γράψει τη δική του ιστορία με το να δεχτεί τα πάντα που κυκλοφορούν εκει έξω και θα κυκλοφορήσουν...

Άλλωστε η HTC το έχει αποδείξει επανηλημένες φορές οτι βγάζει κινητά που μένουν στο χρόνο για πολυ πολυ καιρό αν αναλογιστούμε ότι το HD2 μπορεί άνετα να τρέξει το οτιδήποτε ακόμη και σήμερα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Δεν υπάρχουν κινητά με περίεργα κλειδώματα...όλα σπάγανε και όλα σπάνε και όλα θα σπάνε και ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει ;)

Μακάρι να γινου τα πράγματα οπως το hd2,γιατί δε γίνεται να το κρατισω για μια ζωη!

Το θεμα ειναι να εχεις τα wp8 και τα android,αυτο καίει τους περισσοτερους!Τα ubuntu ειναι open source τα πράγματα ειναι πιο απλά,αλλα το ενδιαφέρον ειναι πολυ μικροτερο,απο το να έχεις το πρωτο συνδιασμο!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω απο οτι διαβασα, θα ειναι παρομοιο, οχι ακριβως το ιδιο. Παντως ειναι πολυ ωραιο μοντελο αλλα τεραααααστιο. Ανυπομονω να το δω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΓΑΛΑΤΕ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΠΑΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ....ΕIΣΤΕ ΩΡΑΙΟΙ.....

προσωπικά είμαι υπέρ μια εταιρεία να βγάλει ένα πετυχημένο σχήμα με άλλο λειτουργικό και για αυτήν καλό σε πωλήσεις και για εμάς που θέλουμε ένα σχήμα αλλά δεν βγαίνει με το λειτουργικό που θέλουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα windows 8 δεν εχουν αναγκη απο ακριβες συσκευες, αλλα απο φτηνες για να παρουν μεριδιο αγορας.

 

Γιατι να προτιμησει WP8 στο high end κομματι της αγορας οταν εχει καταπληκτικα android τηλεφωνα με τεραστιο Play Store? Πχ στα 350€ παιρνεις το Galaxy S3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα windows 8 δεν εχουν αναγκη απο ακριβες συσκευες, αλλα απο φτηνες για να παρουν μεριδιο αγορας.

 

Γιατι να προτιμησει WP8 στο high end κομματι της αγορας οταν εχει καταπληκτικα android τηλεφωνα με τεραστιο Play Store? Πχ στα 350€ παιρνεις το Galaxy S3

 

Καταπληκτικα lags...(ακομα και με το τελευταιο firmware) , καταπληκτικα θεοσκοτεινη οθονη με φοβερο μαυρο ..για χρωματα φωτεινοτητα και χρηση σε εξωτερικους χωρους ειδικα με ηλιο (7-8 μηνες στην Ελλαδα)., Καταπληκτικα μετριοτατη καμερα ,μα ΓΙΑΤΙ να μην διαλεξει android ? Δεν εχει χαρη αν δεν τραβηξεις καμια επανεκινηση την ημερα ρε παιδι μου. Γιατι να μην φας ολο το Blotware και τους αθλιους lunchers ! ΓΙΑΤΙ???  Στην τελικη αν καποιος δεχεται την μετρια οθονη του s3 παει για ativ-s στα 260Ε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και η huawei να βγάλει κάνα κινητό της προκοπής με win8.

Να πάρει και κόσμος.

Άμα έχεις περιορισμένο budget μόνο σε android πας και τα έχω βαρεθεί...

(εξαιρούνται κάτι nexus και s4 που είναι από άλλο πλανήτη αλλά θέλουν φράγκα)

εχω το samsung ativ s με windows8.παρα πολυ καλο και μονο 250 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικα lags...(ακομα και με το τελευταιο firmware) , καταπληκτικα θεοσκοτεινη οθονη με φοβερο μαυρο ..για χρωματα φωτεινοτητα και χρηση σε εξωτερικους χωρους ειδικα με ηλιο (7-8 μηνες στην Ελλαδα)., Καταπληκτικα μετριοτατη καμερα ,μα ΓΙΑΤΙ να μην διαλεξει android ? Δεν εχει χαρη αν δεν τραβηξεις καμια επανεκινηση την ημερα ρε παιδι μου. Γιατι να μην φας ολο το Blotware και τους αθλιους lunchers ! ΓΙΑΤΙ???  Στην τελικη αν καποιος δεχεται την μετρια οθονη του s3 παει για ativ-s στα 260Ε.

 

Ενω παιρνεις ενα wp που δεν εχει και τπτ να κανεις και ξενοιαζεις. Σωστος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω παιρνεις ενα wp που δεν εχει και τπτ να κανεις και ξενοιαζεις. Σωστος!

Για καποιο λογο εχω συνηδοποιησει οτι το τηλ. δε χρειάζεται να κάνει πολλα,αλλα λιγα και καλα!

Εχω το hd2 σε dualboot με το jb&wp7.8 και εχει κατι μηνες να χρειαστεί να το γυρισω απο το wp σε android!

Καλα σε ταπλετ οσο πιο πολλα μπορεί να κανει τοσο πιο ευκολη θα κανει τη ζωη σου!

Προσωπικα για χρήση τηλ. κανένα απο τα 3 λογισμικα,δε νιώθω οτι θα με περιορισουν!Ιδίως τα android&ios,αν και βολευομαι περισσοτερο με τα wp,έστω και αν λείπουν αρκετά πραγματακια που θα το κανουν πιο ολοκληρομενο και ελκυστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...