Προς το περιεχόμενο

Επεκτείνεται η διαθεσιμότητα υπηρεσιών VDSL 30 και 50 Mbps - Νέες περιοχές σε Νότια και Βόρεια Προάστια της Αθήνας


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν θα έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά για αυτό...

Εγώ όμως είμαι απόλυτα σίγουρος ότι ο λογαριασμός μου δε θα ανέβει άλλο, όπως και πολλοί άλλοι Έλληνες

 

Όποιος θέλει να το δίνει δωράκι για να γίνει θελκτικός κακώς, διαφορετικά θα μείνουν με τους ελάχιστους που πρόκειται να το πληρώσουν επιπλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εγώ όμως είμαι απόλυτα σίγουρος ότι ο λογαριασμός μου δε θα ανέβει άλλο, όπως και πολλοί άλλοι Έλληνες

 

Όποιος θέλει να το δίνει δωράκι για να γίνει θελκτικός κακώς, διαφορετικά θα μείνουν με τους ελάχιστους που πρόκειται να το πληρώσουν επιπλέον

ειδικά αν μιλάμε για FTTC θα πληρώνεις παραπάνω από ότι θα κάνει τότε η adsl, μέχρι και ξεχωριστή ενεργοποίηση χρεώνουν οι εναλλακτικοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εμένα μου βγαίνει 5€/μήνα παραπάνω το 50άρι VDSL, οπότε θα τα σκάσω όταν έρθει :Ρ

+5ε σε ποια εταιρεια?

 

αν δεν κανω λαθος εφοσον εχουν ενεργοποιηθει τα vdsl στα καφαο πανω στα ιδια καφαο-καρτες δεν συνδεονται και τα adsl?

αρα δεν επρεπε να δουν νορμαλ ταχυτητες adsl?

 

 

ειμαι σε φαση που πιστευω οτι ειναι περιττο το vdsl για οποιον εχει σχετικα καλη γραμμη.να κατεβαζει με 1,5μβ αρα καπου 16mbps κλειδωμα.για τ ορρεντ δεινεις ενα 10ε σε box ανεβαζεις ρατιο και δεν ασχολεισε ξανα.αφου τωρα βλεπεις ταινια 5γβ σε 1-2ωρες γιατι να θελεις λιγοτερη ωρα.Το μονο πλεονεκτημα που μπορω να σκεφτω ειναι μπας και φτιαξει το θεμα streaming σε youtube και με τα λαθη που μαζευει το μοντεμ και σερνετε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν δεν κανω λαθος εφοσον εχουν ενεργοποιηθει τα vdsl στα καφαο πανω στα ιδια καφαο-καρτες δεν συνδεονται και τα adsl?

αρα δεν επρεπε να δουν νορμαλ ταχυτητες adsl?

μόνο ο ΟΤΕ αλλά και πάλι είναι περιορισμένο για να μην δημιουργεί υπερβολικό crosstalk...

 

καθόλου περιττό το vdsl imho, κατεβάζεις ότι θες πιο άμεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν δεν κανω λαθος εφοσον εχουν ενεργοποιηθει τα vdsl στα καφαο πανω στα ιδια καφαο-καρτες δεν συνδεονται και τα adsl?

αρα δεν επρεπε να δουν νορμαλ ταχυτητες adsl?

 

 

 

Όχι, γιατί το adsl εξακολουθεί να παρέχεται από την ίδια μεν καμπίνα αλλά μέσω του παλιού χάλκινου δικτύου και του dslam στο ΑΚ ενώ το vdsl παρέχεται από το minidslam της ίδιας καμπίνας που συνδέεται με οπτική με το ΑΚ.

 

Κάθε συνδρομητής έχει διαφορετικές απαιτήσεις από το ίντερνετ και αυτό είναι το βασικό στοιχείο, στο οποίο στηρίζονται οι πάροχοι για να πουλάνε τα διαφορετικά πακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικό μου screen πάντως δεν είναι από οτε, αλλά από hol σε σύνδεση φίλου που έχει όμως τα νέα KV "αγκαλιά" όπως κι εγώ 

(θα το τσεκάρω πάντως αν όντως έμεινε hol ή άλλαξε πάροχο, υποθέτω ότι έμεινε hol ) 

 

γαμώτο ψήθηκα πολύ άσχημα να βάλω κι εγώ τώρα που είδα ότι λειτουργεί τόσο καλά και στη δική μου περιοχή.. , αλλά θα κρατηθώ λίγο ακόμα μπας και πετύχω καλύτερη τιμή 

 

να πω ότι σε adsl ο φίλος συγχρόνιζε στα 8-9, δεν τα πήγαινε εξίσου καλά όπως οι υπόλοιποι που έχουμε forthnet ή οτε και ήμαστε τουλάχιστον σε 12 

 

με vdsl κάρφωσε στα 50 και σε διάφορα άλλα σπίτια που έχω ακούσει όλοι συγχρόνισαν στα 50 



Το μόντεμ μου ήρθε, η σύνδεση όχι ακόμα. Βλέπω και τα screenshots και αναρωτιέμαι τι διαφορά θα δω στην πράξη από τα 3 στα 50 Mbps! :confused:

αν κατεβάζεις και κυρίως αν χρησιμοποιείτε πολλά άτομα το internet σπίτι , θα δεις γιγάντια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γενικότερα θα έχεις την επιλογή να περιορίζεις πχ το download στο torrents πχ στα 5MΒ/sec και να σου περισσεύει σχεδόν ένα για να surfάρεις χωρίς να έχει μπουκώσει το σύμπαν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Λίγο πριν τις γιορτές ξεκίνησαν να περνούν οπτική ίνα στον Άγιο Δημήτριο.

 

Πλέον στον έλεγχο διαθεσιμότητας αναφέρεται ότι θα είναι διαθέσιμο τον Απρίλιο 2014.

 

Άειντε να ιδούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδιά εγω μολις πηρα τηλ τον οτε και ρωτησα την αποσταση μεταξυ του σπιτιου μου και της καμπινας που ειμαι συνδεδεμενος και μου ειπε οτι ειμαι στα 1.300 μετρα...επειδη ομως τοποθετουνται καμπινες ενδιαμεσα σ'αυτες τις αποστασεις δηλαδη αν ειμαι μεσα στο χιλιομετρο μπορω να παρω την vdsl...χρονοδιαγραμμα ομως δεν εχουν..αναφερομαι για αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...