Προς το περιεχόμενο

Επεκτείνεται η διαθεσιμότητα υπηρεσιών VDSL 30 και 50 Mbps - Νέες περιοχές σε Νότια και Βόρεια Προάστια της Αθήνας


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησε η διαθεσιμότητα υπηρεσιών VDSL από καμπίνα, από τον Οργανισμό Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος σε ταχύτητες 30/2.5Mbps και 50/5Mbps, στις περιοχές των νοτίων προαστίων της Αθήνας, όπως Καλαμάκι, Τερψιθέα, Γλυφάδα, Βουλιαγμένη, Βούλα, Π. Φάληρο, αλλά και των βορείων προαστίων όπως Βριλήσσια, Μελίσσια, Παλαιά και Νέα Πεντέλη.Τόσο ως προς τις ταχύτητες όσο και ως προς τις τιμές δεν αλλάζει κάτι και εξακολουθούν να ισχύουν τα εμπορικά πακέτα που έχουν ήδη διαμορφωθεί. Για περισσότερες πληροφορίες διαθεσιμότητας και τιμών μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του OTE.

.

Να διευκρινιστεί πως οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να εκτελούν πρώτα τον έλεγχο διαθεσιμότητας, πριν προβούν σε παραγγελίες, γιατί οι περιοχές που αναφέρονται παραπάνω δεν ταυτίζονται πάντα με τους οικείους δήμους, αλλά ενίοτε οριοθετούν τα τοπικά Αστικά Κέντρα του ΟΤΕ.

 

Εντός των αμέσως επομένων ημερών αναμένεται και επίσημη ανακοίνωση από τον ΟΤΕ.

 

Source.png Πηγή: aDSLgr.com

 

Link.png Site: OTE

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

καλά ναι ακόμα δεν λειτουργεί σωστά σε όλες τις περιοχές το tool, σε μένα γράφει ακόμα μη διαθέσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Αργυρούπολη. 3.5 ολόκληρα Mbps πιάνει η περιοχή μου γιατί το κοντινότερο dslam είναι στην Ηλιούπολη να ούμε. Τώρα ξαφνικά το site του OTE μου λέει ότι υποστηρίζει vdsl η διεύθυνσή μου. Να γελάσω και να πάω παρακάτω ή να τους πάρω τηλέφωνο με ρίσκο να με πείσουν και να χάσω χρόνο και χρήμα για να έχω τελικά μετά από έναν μήνα VDSL... 3.5 Mbps;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, στη μεν Γλυφάδα, όπου βρίσκομαι αυτή την περίοδο, έχουν ενεργοποιήσει μόνο την περιοχή του ΑΚ Τερψιθέα, που είναι χοντρικά η περιοχή πάνω από τη Βουλιαγμένης και όχι το ΑΚ Αγ. Κων/νου, δηλαδή κάτω από τη Βουλιαγμένης, όπως κουβεντιάζουμε στα αντίστοιχα topics, ενώ στη Φιλοθέη, που και αυτή περιλαμβάνεται στις προς ενεργοποίηση περιοχές, ακόμη τίποτε.

 

Συμβαίνουν, βέβαια, τρελλά πράγματα με τον wizard του ΟΤΕ αφού στη Γλυφάδα αφού στη Φιλοθέη δίνει αρνητικές απαντήσεις διαθεσιμότητας όταν του βάλεις αριθμούς του ΟΤΕ και θετικές όταν του βάλεις τις διευθύνσεις των αριθμών αυτών !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μένω Αργυρούπολη. 3.5 ολόκληρα Mbps πιάνει η περιοχή μου γιατί το κοντινότερο dslam είναι στην Ηλιούπολη να ούμε. Τώρα ξαφνικά το site του OTE μου λέει ότι υποστηρίζει vdsl η διεύθυνσή μου. Να γελάσω και να πάω παρακάτω ή να τους πάρω τηλέφωνο με ρίσκο να με πείσουν και να χάσω χρόνο και χρήμα για να έχω τελικά μετά από έναν μήνα VDSL... 3.5 Mbps;

αν έχουν εγκατασταθεί νέες καμπίνες στην περιοχή σου τότε θα έχεις vdsl της προκοπής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Αργυρούπολη. 3.5 ολόκληρα Mbps πιάνει η περιοχή μου γιατί το κοντινότερο dslam είναι στην Ηλιούπολη να ούμε. Τώρα ξαφνικά το site του OTE μου λέει ότι υποστηρίζει vdsl η διεύθυνσή μου. Να γελάσω και να πάω παρακάτω ή να τους πάρω τηλέφωνο με ρίσκο να με πείσουν και να χάσω χρόνο και χρήμα για να έχω τελικά μετά από έναν μήνα VDSL... 3.5 Mbps;

Την περίπτωση να έχουν ενεργοποιήσει την καμπίνα στη γειτονιά σου, την έχεις σκεφτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, στη μεν Γλυφάδα, όπου βρίσκομαι αυτή την περίοδο, έχουν ενεργοποιήσει μόνο την περιοχή του ΑΚ Τερψιθέα, που είναι χοντρικά η περιοχή πάνω από τη Βουλιαγμένης και όχι το ΑΚ Αγ. Κων/νου, δηλαδή κάτω από τη Βουλιαγμένης, όπως κουβεντιάζουμε στα αντίστοιχα topics, ενώ στη Φιλοθέη, που και αυτή περιλαμβάνεται στις προς ενεργοποίηση περιοχές, ακόμη τίποτε.

 

Συμβαίνουν, βέβαια, τρελλά πράγματα με τον wizard του ΟΤΕ αφού στη Γλυφάδα αφού στη Φιλοθέη δίνει αρνητικές απαντήσεις διαθεσιμότητας όταν του βάλεις αριθμούς του ΟΤΕ και θετικές όταν του βάλεις τις διευθύνσεις των αριθμών αυτών !!!

εγω ειμαι μεν κατω απο τη βουλιαγμενης , αλλα δεν ειμαι βεβαιος οτι ειμαι στον αγιο κωσταντινο ή τη τερψιθεα.. 

εχω τηλεφωνο απο 96 παντως αν αυτο σημαινει κατι.. 

 

καινουρια KV παντως εξω απο το σπιτι μου εχω ΔΥΟ! τα βλεπω και τα δυο απο το μπαλκονι μου μιας και ειναι σε αποσταση αναπνοης.. (ουτε 50 μετρα) 

 

οποτε λογικα θα εχω μια χαρα ταχυτητες αν καποτε δουλεψει ολο αυτο (αυτη τη στιγμη ειμαι στα  14-16 ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ειναι καλα ο ΟΤΕ που εδωσε Αθηνα....για αλλου δεν χρειαζεται, μην το παρακανουμε.

Έχει δώσει και σε Ξάνθη, Αλεξανδρούπολη, Κομητηνή μέσω των νέων ΚΑΦΑΟΥ (FTTC) αν δεν κάνω λάθος...

 

 

Εμεις εδω στα δυτικα προαστια (αιγαλεω περιστερι πετρουπολη?)σε πηγαδι κατουρησαμε?

παράπονα στους δημάρχους...

 

καινουρια KV παντως εξω απο το σπιτι μου εχω ΔΥΟ! τα βλεπω και τα δυο απο το μπαλκονι μου μιας και ειναι σε αποσταση αναπνοης.. (ουτε 50 μετρα)

τότε μην ανησυχείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γελάω που ξεχωρίζει την Γλυφάδα από την Τερψιθέα(συνοικία-προάστιο της Γλυφάδας).

 

Επίσης,η Τερψιθέα ξεκινάει από τη Γεννηματά και πάνω.Απλώς ενημερώνω.Αν εκεί στον ΟΤΕ μετράνε και την Άνω Γλυφάδα,Αγία Τριάδα ως Τερψιθέα τι να πώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...