Προς το περιεχόμενο

MS office 2007 με το ίδιο κλειδί σε Linux Μint 15 και Windows 7;


iznotak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Γεια σας,

Έχω μια άδεια ελληνικό ms office 2007 και επειδή με βολεύει καλύτερα από το openoffice θέλω να δουλεύω με το ms office μέσα από Linux Ubuntu/Mint. Ποιοι τρόποι υπάρχουν για αυτό;

Έχω ακούσει για το

1. wine (το οποίο από ότι έχω καταλάβει θα τρέχει μόνο το office)

2. για το VMware (το οποίο από ότι έχω καταλάβει θα τρέχει ολόκληρα τα windows 7)

Η απορία μου είναι: αν βάλω με κάποιο τρόπο το office2007 μέσα στο linux θα μπορώ να το εγκαταστήσω με το ίδιο κλειδί στα windows 7 μιας και θα είναι στο ίδιο laptop με το ίδιο hardware; Γιατί το googlαρα και δεν βγάζω άκρη, άλλος λέει το ένα άλλος το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crossover είναι μια λύση σαν το wine, πάει καλά μπορώ να πώ. Latex μέσα και εγώ, αλλά για ψίλου πήδημα δεν είναι και τόσο εύχρηστο.  Εφόσον το κλειδί περάσει από το αρχικό στάδιο νομίζω θα παίξει μία χαρά. Εγώ τόσα χρόνια τα "τσαμπα" δουλεύω  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Latex μέσα και εγώ, αλλά για ψίλου πήδημα δεν είναι και τόσο εύχρηστο

Τι να σου πω, πλεον μου φαινεται πιο δυσχρηστος ενας wysiwyg editor. Βέβαια ψιλοέλιωσα όταν έγραφα διπλωματική στο μεταπτυχιακό, αλλά imho είναι μια επένδυση σε χρονο που αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον μόνο LaTeX (με Xetex για τα Ελληνικά), ακόμα και τις παρουσιάσεις μου με Beamer τις κάνω και το αποτέλεσμα είναι σκάλες ανώτερο από την bloated σουίτα της MS! Έχω μαζέψει 5-6 templates που μου αρέσουν και απλά γράφω κειμενάκι, πίνακες, σχήματα, γρήγορα και εύκολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά όχι, θεωρείται διαφορετικό pc (αν γινόταν αυτό, θα μπορούσες και για παράδειγμα να εγκαταστήσεις τα ίδια Windows ή Office νόμιμα σε 10 πανομοιότυπα PC). Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...