Προς το περιεχόμενο

πολυμηχάνημα - Φαξ


pantelis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα και μιας που τα περισσότερα έχουν πλέον και φαξ θέλω να ρωτήσω τι παίζει με την λειτουργία φαξ εδώ στην Ελλάδα...

 

-Χρειάζεται ενεργοποίηση; (pstn ote έχω)

-Υπάρχει χρέωση για αποστολή φαξ πχ αθήνα εφόσον είμαι σε πρόγραμμα για απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά (θεωρείται δηλαδή κλήση οπότε χρέωση 0;)

-Σκέφτομαι το hp 6700 και βλέπω πως δεν έχει αρηθμιτικό πληκτρολόγιο. Το νούμερο λοιπόν πως το εισάγεις; μέσω της οθόνης αφής πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά συνδέεις το καλώδιο τηλεφώνου στην πρίζα όπως και του απλού τηλεφώνου (στο φίλτρο adsl) και κάνεις κανονικά αποστολές και λήψεις. εγώ έχω πχ το Link.png Site: http://www.amazon.co.uk/Brother-MFC-J825DW-Colour-Wireless-Printer/dp/B005G3WDX8/ref=wl_it_dp_o_pd_S_nC?ie=UTF8&colid=NQWXXYY3YN4G&coliid=I3OEGBFKPY5NMX"> Brother MFC-J825DW A4 Colour All-in-One

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για οικιακή χρήση, ξέρεις ότι είναι πολύ απλό να στείλεις φαξ μέσω Windows πανεύκολα, έτσι; Ενεργοποίηση δεν χρειάζεται, τουλάχιστον σε άλλο πάροχο που είμαι εγώ και όχι στον ΟΤΕ, και μέχρι στιγμής τα χρεώνει σαν απλές κλήσεις.  Δηλαδή αν έχεις δωρεάν χρόνο στο πακέτο, τίποτε.

 

Για επαγγελματίες θα πρότεινα έτσι κι αλλιώς ξεχωριστή συσκευή φαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν μιλάμε για οικιακή χρήση, ξέρεις ότι είναι πολύ απλό να στείλεις φαξ μέσω Windows πανεύκολα, έτσι; 

 

Do tell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Do tell.

 

Αναλυτικα οι οδηγιες, οι εντυπωσεις και οι χρεωσεις εδώ, και κάποιες εδω :)

Μόλις έβαλα και ένα τελευταίο update εκεί για όποιο χρειαστεί το θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο ΟΤΕ έχει χρέωση ή όχι εφόσον είμαι σε πακέτο με δωρεάν αστικά - υπεραστικά;

Από ότι κατάλαβα πάντως ενεργοποίηση δε θέλει.

Οδηγίες είχα δει απλά αναρωτιέμαι τι παίζει με το ηπ 6700 που δεν έχει αρηθμιτικό πληκτρολόγιο.

 

ΟΚ ακριβά μελανάκια αλλά όσο υπάρχει το γέμισμα...

Βρήκα στο skroutz κάτι μελανοδοχεία διάφανα για γέμισμα...



Καλά το Φαξ μέσω windows το είχα ξεχάσει εντελώς...

Ωραίο...

 

Αλλά δύσκολο για τον πατέρα μου που θέλει κυρίως ένα πολυμηχάνημα - φαξ.

Κυρίως φωτοτυπίες και φαξ γιαυτό θέλω να ξέρω τι χρεώσεις παίζουν και αν το 6700 στέλνει φαξ χωρίς να ανοίξεις υπολογιστή πχ στου βγάζει αριθμητικό πληκτρολόγιο για να εισάγεις τον αριθμό...



Εντωμεταξύ (άσχετο) αλλά το modem πήγε περίπατο.

Ούτε σε laptop το βλέπω (ακόμα και 17αρια) ούτε σε desktop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...