Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα γραφικών] MSI AMD R7950 3GB DDR5 Twin Frozr £151.99 @amazon.uk


vizolover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περίεργο λάθος για τα δεδομένα του amazon και σοβαρο παράλληλα.. Αν το χε κάνει το πλαίσιο ή το e-shop...! Για να είμαστε και αντικειμενικοι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο λάθος για τα δεδομένα του amazon και σοβαρο παράλληλα.. Αν το χε κάνει το πλαίσιο ή το e-shop...! Για να είμαστε και αντικειμενικοι..

 

 

Εντάξει, ας είμαστε σοβαροί. Το amazon έχει τιμήσει τους πελάτες του πολλές φορές, στέλνοντας τελικά παραγγελίες σε πολύ χαμηλή τιμή ακόμα και όταν αυτές έγιναν χωρίς να υπάρχει στόκ.

Έχουμε κερδίσει πολλά απο αυτό κατά καιρούς και τελευταίο παράδειγμα είναι το διπλανό τόπικ όπου παραγγείλαμε αρκετοί ένα ρολόι protrek που ήταν out of stock, εγχώριας αξίας 230 ευρώ, στα 78 ευρώ. Κάποιοι με χρήση κωδικού -20% το πήραν ακόμα φθηνότερα. Μετά απο μέρες άρχισαν ήδη να ενημερώνουν και μάλιστα σήμερα το δικό μου έγινε dispatched και είναι καθ οδόν.

Μην λοιπόν τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι. Δεν υπάρχει ακόμα ελληνικό κατάστημα που να φτάνει σε αξιοπιστία το amazon.

H σύγκριση λοιπόν με οτιδήποτε εγχώριο είναι ατυχής και καλό είναι να μην γράφονται τέτοια πράγματα.

Η τιμή της 7950 ξέραμε εξ αρχής ότι είναι πολύ καλή για να είναι αληθινή και εφόσον και η περιγραφή δεν ταίριαζε με την κάρτα, αυτό το έκανε ακόμα πιο πιθανό. Όσοι παραγγείλατε, ορθά κάνατε και το ρισκάρατε. Διότι, όπως προείπα, το amazon είναι αξιόπιστο και μπορείτε να τις στείλετε πίσω αν χρειαστεί. Λάθοι γίνονται παντού, όπου μεσολαβεί ανθρώπινος παράγοντας, οπότε και στο amazon μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο. 

Φιλικά πάντα και με καλή διάθεση. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είμαι πολύ συγκεκριμένος μάλλον διάβασες βιαστικά. θίγω ενα γεγονός και οχι την αδιαμφισβήτητη αξιοπιστία και αξία του αμαζον..

Σίγουρα αν πρόκειται για λάθος και απο τι διαβάζω επαναλαμβανόμενο κάτι δεν λειτουργεί σωστά . Μιλάμε για πολλές άκυρες παραγγελίες . Εαν όντως ισχύει όπως αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω.

Αυτό φυσικά δεν καθιστά το άμαζον ισάξιο με τα Ελληνικά μαγαζία μιας και πρόκειται για πολυεθνική με παγκόσμιο δίκτυο με όσα πλεονεκτήματα απορρέουν λόγο αυτού για εμάς τους πελάτες.. Οπότε όπως αντιλαμβάνεσαι δεν μπορεί να γίνει σύγκριση και αν γινόταν θα ηταν άδικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητόν. Απλά γράφοντας "αν το είχε κάνει το ένα ή το άλλο κατάστημα?" αυτομάτως μου δημιουργείς την εντύπωση ότι συγκρίνεις την αξιοπιστία/ αναξιοπιστία αυτών με το amazon. Γιαυτό έγραψα και το παραπάνω σεντόνι.

Φυσικά και πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί  παντού. 

Προφανώς, υπάρχει λάθος στο σύστημα τους, το οποίο για κάποιον λόγο ακόμα δεν το έχουν διορθώσει.

Δεν θα είναι το μοναδικό προιόν σίγουρα.

Εννοείται ότι είναι πάρα πολύ μεγάλη η βάση δεδομένων με τα προιόντα που πουλιούνται και απο amazon αλλά και απο τους τρίτους πωλητές που πολλές φορές βλέπουμε και εξωφρενικά μεγάλες (λάθος) τιμές.

Πρέπει να είμαστε πιο ελαστικοί πιστεύω σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και για να κλείσω το σεντόνι, δεν σου έστειλε newsletter το amazon με τις και "καλά" προσφορές που δεν υπάρχουν όπως συνήθιζαν (ειδικά παλιότερα να κάνουν συνέχεια) οι άλλοι που γράφεις. Εδώ έπεσαν παραγγελίες σε εξαντλημένο κατα κύριο λόγο προιόν το οποίο ανακάλυψε συνφορουμίτης (πόσοι πρόλαβαν τα 5 κομμάτια που είχε αρχικά?), το οποίο έχει εξωφρενικά χαμηλή τιμή σε σχέση με τις αντίστοιχες κάρτες που πουλιούνται στο ίδιο κατάστημα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους μίλησα και εγώ και είπαν θα το τσεκάρουν και θα μου στείλουν mail

 

 

Hello,

Further to our chat conversation, I am updating you through e-mail.

To properly check on manufacturer, we’ll need to carry out a physical check of the item in our Fulfilment Centre.

I’ve requested that someone from our Fulfilment Team checks our inventory of "MSI AMD R7950 3GB DDR5 Twin Frozr PCI-E Graphics Card".

We’ll get back to you within 2 business days with an update on this.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλος ένας επικοινωνησε με το amazon και του είπαν θα του στείλουν την 7950

Screen%20Shot%202013-05-31%20at%2021.04.

 

http://www.hotukdeals.com/deals/msi-amd-radeon-7950-twin-frozr-960mhz-5000mhz-3072mb-384bit-ddr5-151-99-amazon-1565411?page=25#comments

 

Εξάλλου 260λίρες αρχική τιμή δεν είχε ποτέ η άλλη φθηνοκάρτα που λέγεται ότι στέλνουν.

 

Επίσης αν δειτε τον κωδικό ASIN και των άλλων μεταπωλητών που την έχουν και stock ειναι το ίδιο ακριβώς. Δηλαδή θα σου στελει ο άλλος με 378 λιρες την φθηνιάρικη MSI?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C1ZHT24/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A11V6WRCCP617O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από απορία και μόνο.Το σύστημα της υπογραφής μου με αυτό το τροφοδοτικό http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=24102&cat=17 θα έχει πρόβλημα με αυτή την κάρτα;

 

Όχι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα αλλά από τη στιγμή που έχεις την 7870 γιατί να την αλλάξεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με 7870 +i7 920, και σε native 3d από το Dirt π.χ. αλλά και σε Tridef με το pro 13 π.χ. έχω πολύ καλές επιδόσεις και απόδοση 3d.

μήπως δεν κάνεις κάτι σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...