Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα γραφικών] MSI AMD R7950 3GB DDR5 Twin Frozr £151.99 @amazon.uk


vizolover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλαρώστε. Μια χαρά αρκεί το 450άρι σου.

Εδώ στο δικό μου Enermax 525W έχω δοκιμάσει 2 x 7950 (η μία δική μου και μία άλλη ενός φίλου για δοκιμή) σε Crossfire και έπαιζαν κανονικότατα όλα τα παιχνίδια.

 

http://www.anandtech.com/show/5476/amd-radeon-7950-review/16

http://www.guru3d.com/articles_pages/his_radeon_hd_7950_review,8.html

 

Ανάλογα και τον επεξεργαστή πάντα, δεν έχει ίδια κατανάλωση π.χ. ο ivy bridge με τον bulldozer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι ιδιοι ειναι ρε παιδια, η εξυπηρετηση πελατων κανει και το chat και το mailing. ;) Κανενας προισταμενος πωλησεων περιμενετε να σας απαντησει; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εστειλα και mail για διευκρινησεις και μου απαντησαν αυτο:

 

Message From Customer Service Hello,

 

Thank you for contacting Amazon.co.uk and for bringing this to our attention.

 

From your email, I understand you would like to confirm that your order #026-3720206-5683553 for the item "MSI AMD R7950 3GB DDR5 Twin Frozr PCI-E Graphics Card" is a 7950 and not a 650TI.

 

I have checked on the product details and as well as on the manufacturer's website and I can confirm that the item is the actual "MSI AMD R7950 3GB DDR5 Twin Frozr PCI-E Graphics Card" and you have the correct order.

 

Should you require any additional information or assistance, please do not hesitate to contact us.

 

I hope this helps. We look forward to seeing you again soon.

Warmest regards,

Jewel

Did I solve your

 

Τωρα αν ειναι και αυτοι ανενημερωτοι οπως στο  chat θα δειξει :)

 

Για το chat ισχύει αυτό που είπε ο mod λίγα posts πιο πίσω.

Συγκεκριμένα #45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα και τον επεξεργαστή πάντα, δεν έχει ίδια κατανάλωση π.χ. ο ivy bridge με τον bulldozer.

Αν πας εδώ θα δεις ότι το test του Anandtech έγινε με overclockαρισμένο 6-πύρηνο Intel Core i7-3960X. ΕΕΕ, φαντάζομαι δε θα υπάρχουν και πολλά πιο ενεργοβόρα CPU set-ups από το συγκεκριμένο.

Κανένα θέμα λοιπόν με το τροφοδοτικό, ότι CPU και να έχει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας εδώ θα δεις ότι το test του Anandtech έγινε με overclockαρισμένο 6-πύρηνο Intel Core i7-3960X. ΕΕΕ, φαντάζομαι δε θα υπάρχουν και πολλά πιο ενεργοβόρα set-ups από το συγκεκριμένο...

Κανένα θέμα λοιπόν με το τροφοδοτικό, ότι CPU και να έχει κάποιος...

 

 

Πληροφοριακά μιλούσα και όχι για το σύστημά σου συγκεκριμένα  ;)

Ένα τροφοδοτικό μπορεί να αποδώσει περισσότερο και από τα αναγραφόμενα 550W για παράδειγμα και το x σύστημα να δουλεύει, αυτό όμως δεν σημαίνει πως είναι και σωστό!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η λεγόμενη overload φάση. Στα περισσότερα PSUs γίνεται αντιληπτή από τον ιδιαίτερα αυξημένο θόρυβο του ανεμιστήρα τους (100%), κάτι που δεν έγινε στην περίπτωση μου ούτε με τις 2 x 7950 σε crossfire (επεξεργαστής Sandy Bridge 2500K). Για να γίνω συγκεκριμένος λοιπόν, για το φίλο που είχε ανησυχία με το τροφοδοτικό του, θεωρώ ότι θα δουλεύει μια χαρά η μία 7950 με το τροφοδοτικό που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε με τα τροφοδοτικά. Μια χαρά αρκεί το 450άρι του φίλου παραπάνω (εφόσον είναι επώνυμο και καλό).

 

Εδώ στο δικό μου Enermax 525W έχω δοκιμάσει 2 x 7950 (η μία δική μου και μία άλλη ενός φίλου για δοκιμή) σε Crossfire και έπαιζαν κανονικότατα όλα τα παιχνίδια και ούτε καν σε φάση overload δεν έμπαινε.

 

http://www.anandtech.com/show/5476/amd-radeon-7950-review/16

http://www.guru3d.com/articles_pages/his_radeon_hd_7950_review,8.html

 

Off topic

 

Χαλαρός είμαι και δεν γνώριζα το psu του ποιό ήταν. Μπορεί να ήταν κανά noname 6ετίας όπως και η κάρτα. 

Απο την στιγμή που αναφέρει πλέον ότι έχει corsair 450άρι φυσικά και δεν θα έχει πρόβλημα με την HD7950, σε λογικά πλαίσια πάντα.

Δλδ να είναι σε καλή κατάσταση και να τροφοδοτεί ένα normal σύστημα απο άποψης παρελκόμενων (ούτε το υπόλοιπο hardware γνωρίζουμε επακριβώς ποιό είναι). Υπάρχει σελίδα που βάζεις και το παραμικρό hardware που έχεις και καταναλώνει ρεύμα απο το psu και σου βγάζει στο περίπου τι χρειάζεσαι απο τροφοδοσία. Ας το δοκιμάσει και αυτό. Εκ πρώτης πάντως δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με το psu του.

Επομένως, όταν κάποιος είναι να προβεί σε αγορά νέας κάρτας, πρέπει να δίνεται εκ μέρους μας προσοχή ΚΑΙ στο psu του. Αυτό και έγινε. 

Παρεπιπτότως, είχα κάποτε ένα enermal 425w 80 plus το οποίο σήκωνε τα πάντα. Απίστευτο psu. Τι μου θύμησες τώρα. 

 

On topic

Aκόμα το σκέφτομαι μιας και ακόμα σου δίνεται η επιλογή. 

Μπλέξιμο ντάμν! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 Aχχχχχχ , τι να κανω? Ψαχνω καρτουλα κ ηθελα την 660ti. Μιλαμε εχω κανει την παραγγελια μεχρι το σημειο "place your order" . Μαλλον ειναι λαθος ...αλλα κ αν δεν ειναι???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 Aχχχχχχ , τι να κανω? Ψαχνω καρτουλα κ ηθελα την 660ti. Μιλαμε εχω κανει την παραγγελια μεχρι το σημειο "place your order" . Μαλλον ειναι λαθος ...αλλα κ αν δεν ειναι???

 

Παρτην λεω εγω, για τα λεφτα της δεν προκειται να βρουμε καποια καλυτερη προσφορα σε αποδοσης/τιμης....ουτε σε ξεστοκαρισμα της gtx 660ti/670/680....

 

Και γω ημουν πολυ αναποφάσιστος για το αν θα παω σε nvidia ή σε AMD μιας κ εψαχνα καρτα γραφικων, αρχισε να βγαινει τωρα και η σειρα gtx 7xx, και τελικα αποφασισα να το αφησω για μετα το καλοκαιρι, αλλα βγαινουν κατι τετοιες προσφορες και δεν μπορεις να 

Το πολυ πολυ αν ειναι λαθος να καταληξουμε με μια 650ti την οποια θα στειλουμε πισω.... δεν εχουμε να χασουμε κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, χωρίς να θέλω να το γρουσουζέψω ρίξτε μια ματιά στο σχόλιο #320 και #324 http://www.hotukdeals.com/deals/msi-amd-radeon-7950-twin-frozr-960mhz-5000mhz-3072mb-384bit-ddr5-151-99-amazon-1565411?page=16#comments

 

:-)

 

EDIT: Άκυρο τελικά, με ένα γρήγορο image search της φωτογραφίας, πρόκειται για τρολ

 

https://www.google.gr/search?tbs=sbi:AMhZZiuJtLlgtuyMDSQP7k2wini72a4dnJXf1f-xWKx_1kJCkCNb4d-cwE-LQ3xcRlb1DbVTtPlc4iAEjJLsKc39slIqBjxv0wGNWV2O_1cduYzuOHkip5Xtqv4MzlsS0hVCxy6TsbOHfpjPFtXUVRx3oLvSR8yYbfoyBZQTWwvwzGjniTZ7dkUIp00fIQlk6MUC09QNk4syE_120Pdz6Rk2m89W0cAjjB3LeQEuN6WzMtB9b9XyH9gz2rHcibVQGDiyonBPOpzYysy-1qgNr33QWMu1qXyCuFqqnIMzh-GiQObwFscCIYOgOkbjQvzFGCniIaOo1dqC1YQmLplYAK_1yn7XFi8yGlPioDMKDU2K8EPo-QHaA1y4ndLqgbleuDTIOYjfrr5at6kOT9y5u38JOgnzlWaue-YvtJuVSsvFHWuGaUk5n6PJ2qhpZyK2T9mGdIEymC-PlgCk4GR4Irl9oxkoDwR37uYPt-KDwrtT3P4TlGuUBTL_1zphRE4PArOU7QzdFf3Gj2m_1eoLDW81HmZJ80xPuJfG3AhyXiyu71AJJpegCzdBLD4R4JZA8I_1pZqPklP0SZII9aJVOQ9GwWn5RXzc7bb0B9jjQEtTjuTF7LrVLYAYzbYEzC7IHXgFRJwibYu19ngkGdkt72c7ZpjN_1YgHpuHXwsyBFiKa2dX_1kxlcV01qedNyRIhVfpq6ZCq-INOeWkzrNcwnLQY4dv-IBOvKOsZFpaFdKGpsMbLA1AfUGr5hziAqkgQTm3dPYClPOhJLj5jNsODKr8dOapxv4KI36zVy-8XtNDOy_1HbzNs_1aXPB--raJJYDAU4ubIz0vvFRLVuni3dY6xO6RgEj385di6LjGRwp8182frF4LEZZfMtp8hEs487lKxozlzEFr5bdBG_1-hAR_1B8vbFH8saseevBY5ozltny0gUccuo790dmRWYXOi4dCeKN5tNcTWW4PaMA0TTdvcNPvSv4Q29RPK_1wCtLeC_1U11LP_140613bkhgmXluloKA7tiupe1sZ8Dzq2yRZ9I927qCyeKCVXgbwjtZg9OYM_18w2xoGmhCi4yC31A0dQJua1EDE70KmE4M8hCxHck91t_1C6aG4XXYOUxDzkeJKoY2Ps1J4JzdNrUhnHvvxh7VdMB7U-grTQ8AdpZhNsXAxrsI9IabKsAykpTkAqt9bYguemAjSrUX1o-flv77jqP4FMt_1s8H6WQGPkozahGLV0q8MiczmePPaljdxk3UFwpYGR_1mXKzMvzjddz7b_1FtbL_1SMD1ZL3ffvspU5nCZvatTgce-2f2B6ZAknvkX4BvpYUA&safe=off&hl=el&bih=1130&biw=1475

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσα χρόνια εγγύηση δίνει η Amazon. 2 ? Δεν είδα να το γράφει κάπου.

 

1χρόνο δίνει το amazon σαν εγγύηση πάντα.

πολύ σπάνιο να βρεις κάτι με περισσότερη εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...