Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα γραφικών] MSI AMD R7950 3GB DDR5 Twin Frozr £151.99 @amazon.uk


vizolover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια η τιμη παιζει ακομα στα 151....τι να πω, να παραγγειλω? δεν καιγομαι για το ποτε θα παραλαβω, αλλα βαριεμαι τη διαδικασια να ερθει καμια 650 και να τη γυρναω πισω...

 

Ενταξει το amazon το εμπιστευομαστε και κραζουμε τα λεληνικα μαγαζια (εγω πρωτος ολων) αλλα δε το θεωρω και πολυ επαγγεμαρικο το οτι μετα απο τοσες μερες και τοσες παραγγελιες δεν εχουν φτιαξει ακομα την περιγραφη του προϊοντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μπορείς να παραγγείλεις και βλεπεις αλλα δεν υπαρχουν πολλές πιθανοτητες..

Το σιγουρο ειναι οτι  ειχε 5 κομματια και τα 4 εξακριβωμενα (απο το Hotukdeals) ηταν 650 Ti. Ολοι οι υπολοιποι απλα παρηγγειλαν δεν εχουν πληρωσει τιποτα και αρα το amazon δεν εχει καμια δεσμευση.. Μπορει ανετα να ριξει την ακυρωσουλα μολις παραλαβει καποια καρτα και εξακριβωση οτι ειναι 650 TI(οπως το εχει κανει απειρες φορες σε λαθη). Οι μονοι που ισως να ειχαν καποιο δικαιωμα ειναι οι αρχικοι 5 που τους εχει κρατησει τα λεφτα.. Σε αυτους κανονικα θα επρεπε να αναγνωρισει το λαθος και να τους στειλει 5 7950..Δε θα πεσει και εξω το amazon..

 

Γενικά αυτό ειναι το μεγαλυτερο προβλημα του αμαζον..Καθυστερει παρα πολυ να διορθωσει τα λαθη και προφανώς επειδή το στοκ είναι απειρο σε πολλα πραγματα δε μπορει κανείς από το chat να εξακριβωσει αμεσα τι ειναι σωστο και τι οχι..

 

Φυσικά αυτό γινεται ποιο δυσκολο οταν δεν υπάρχει στοκ (δηλαδη οταν καποιοι υποψιαζονται οτι κατι δε παει καλα,αλλα εξαντλουν αμεσως ολα τα κομματια χωρις να ρωτησουν στην υποστηριξη γιατι θελουν να εκμεταλλευτουν το λαθος :) , οπότε μετα μολις σκαει το λαθος ολοι ρωταν το chat τι παιζει και στο chat δε ξερουν γιατι δεν υπαρχει στοκ να ελεγξουν  :devil:). Πιθανώς για αυτο δε διορθωνουν και την παραγγελια ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα το ξαναρωτήσω γιατί κανείς δεν μου δωσε απάντηση.

Ειχε ποτέ η 650ti 260λίρες αρχική τιμή όπως η κάρτα της προσφοράς?

Εγώ βλέπω ολες οι 650ti να ξεκινάνε γύρω στις 140-160 λίρες.

 

Αν το προϊόν είναι λάθος και δεν πρόκειται για 7950, σίγουρα η υποτιθέμενη έκπτωση ειναι παραπλανητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί τα στοιχεία να είναι ανάμεικτα. το θέμα είναι τι παίρνεις και όχι τι θα ήθελες να είναι. στη συγκεκριμένη περίπτωση θα πάρει το μακρύτερο...:) έχω ξαναδεί λάθη στο amazon στην περιγραφή του προιόντως και αργούν πολύυυ να το διορθ'ωσουν. το μόνο βέβαιο στοιχείο που επιβεβαίωνει ότι ΔΕΝ είναι η 7950 είναι οι τιμές των 3rd party που είναι αντίστοιχα χαμηλές. αρα είναι λάθος του αμαζον που έβαλε λάθος περιγραφή και τλειωνει εκει. το ειχα πει απο την αρχη ότι είναι λάθος, δεν υπάρχει περιπτωση να παραλάβει ούτε ένας διότι αυτό θα ήταν απλά από λάθος στο λάθος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα το ξαναρωτήσω γιατί κανείς δεν μου δωσε απάντηση.

Ειχε ποτέ η 650ti 260λίρες αρχική τιμή όπως η κάρτα της προσφοράς?

Εγώ βλέπω ολες οι 650ti να ξεκινάνε γύρω στις 140-160 λίρες.

 

Αν το προϊόν είναι λάθος και δεν πρόκειται για 7950, σίγουρα η υποτιθέμενη έκπτωση ειναι παραπλανητική.

 

Αν δεις υπάρχουν και άλλα προιόντα που στην Ελλάδα μπορεί να έχουν πχ 100 ευρω, να δεις στο αμαζον ότι η αρχική τιμή ηταν 200 ευρώ και με έκπτωση στο δίνει 90!

 

παράδειγμα...

AMD HDZ965FBGMBOX Phenom II X4 965 - 3.4 Ghz AM3 Black Edition CPU, Retail Packaged

http://www.amazon.co.uk/AMD-HDZ965FBGMBOX-Phenom-II-965/dp/B002SRQ214/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1370165917&sr=8-1&keywords=amd

 

αρχική τιμή £128.01

τιμή με έκπτωση £65.99

 

σκρουτζ

http://www.skroutz.gr/c/32/cpu-epeksergastes.html?keyphrase=AMD+HDZ965FBGMBOX

 

και η μέγιστη τιμή δεν ξεπερνά τα 94 ευρώ.

 

 

 

 

μπορεί τα στοιχεία να είναι ανάμεικτα. το θέμα είναι τι παίρνεις και όχι τι θα ήθελες να είναι. στη συγκεκριμένη περίπτωση θα πάρει το μακρύτερο... :) έχω ξαναδεί λάθη στο amazon στην περιγραφή του προιόντως και αργούν πολύυυ να το διορθ'ωσουν. το μόνο βέβαιο στοιχείο που επιβεβαίωνει ότι ΔΕΝ είναι η 7950 είναι οι τιμές των 3rd party που είναι αντίστοιχα χαμηλές. αρα είναι λάθος του αμαζον που έβαλε λάθος περιγραφή και τλειωνει εκει. το ειχα πει απο την αρχη ότι είναι λάθος, δεν υπάρχει περιπτωση να παραλάβει ούτε ένας διότι αυτό θα ήταν απλά από λάθος στο λάθος τους.

 

Χάθηκε να είναι όπως εκείνεις οι ram από το γαλλικό amazon? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Item Under Review

This product is not currently offered by Amazon.co.uk because a customer recently told us that the item he or she received was not as described.

We are working to resolve this as quickly as possible. In the meantime, you may still find this product available from other sellers on this page.

 

εγώ αυτό βλέπω... Πού το είδες in stock εσύ? Απο άλλους πωλητές είναι in stock. Το amazon το μάζεψε επιτέλους μέχρι να δει τί γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβες, άρχισαν τα όργανα :fear:

Item Under Review

This product is not currently offered by Amazon.co.uk because a customer recently told us that the item he or she received was not as described.

We are working to resolve this as quickly as possible. In the meantime, you may still find this product available from other sellers on this page.

 

εγώ αυτό βλέπω... Πού το είδες in stock εσύ? Απο άλλους πωλητές είναι in stock. Το amazon το μάζεψε επιτέλους μέχρι να δει τί γίνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...